جستجو
آرشیو

رئیس مجلس یازدهم باید مدام در تعامل با نمایندگان موافق و مخالف باشد

رئیس مجلس مدام باید در تعامل با نمایندگان مخالف و موافق باشد و نباید هرگز بدون اطلاع وکلای مردم دست به تصویب و امضای طرح یا لایحه‌ای بزند، متأسفانه موضوعی که در مجلس دهم بارها مشاهده شد که مسئله افزایش قیمت بنزین از این دست اقدامات بود

محمدصادق کوشکی در گفتگو با آنا،  درباره ویژگی‌های رئیس مجلس اظهار کرد: رئیس مجلس به عنوان مدیر جلسات مطرح است و باید قدرت اداره جلسات علنی و غیرعلنی مجلس را داشته باشد.

وی افزود: متأسفانه در مجلس دهم، ریاست مجلس چنان قدرت پیدا کرده و اختیاراتش آنچنان افزایش یافته که از یک مدیر جلسات فراتر رفته است و حتی مانع اظهارنظر نمایندگان می‌شد؛ لذا این مسئله جایگاه مجلس را کاهش داد.

استاد دانشگاه تهران عنوان کرد: ریاست مجلس نباید روحیه خودبینی و تک‌روی داشته باشد و باید بداند که فردی بیش از مدیر اداره جلسات نیست.

کوشکی ادامه داد: رئیس مجلس مدام باید در تعامل با نمایندگان مخالف و موافق باشد و نباید هرگز بدون اطلاع وکلای مردم دست به تصویب و امضای طرح یا لایحه‌ای بزند، متأسفانه موضوعی که در مجلس دهم بارها مشاهده شد که مسئله افزایش قیمت بنزین از این دست اقدامات بود.

وی گفت: همچنین رئیس مجلس نباید اجازه تصویب طرح‌های ملی و مهم که با سرنوشت یک کشور و ملت مرتبط است را به خود بدهد؛ یعنی نگذارد طرح‌هایی مثل برجام در کمتر از ۲۰ دقیقه به تصویب برسند.

یک نظر بگذارید