جستجو
آرشیو

سکوت، شورا را قربانی تبلیغات مسموم می‌کند

دشمن جایگاه شورای نگهبان را درک کرده و می‌داند گلوگاه نفوذ در انتخابات است. کسانی که با حکومت دینی مشکل‌دارند یا می‌خواهند در انتخابات نفوذ کنند، با شورای نگهبان سر جنگ دارند و با طرح تهمت‌های مختلف، به دنبال تخریب این نهاد مهم هستند
محمدصادق کوشکی فعال سیاسی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با بیان اینکه شورای نگهبان مانع از سکولار شدن جمهوری اسلامی می‌شود، اظهار داشت: تأسیس این شورا، یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است؛ شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی وظیفه دارد که قوانین کشور را با شریعت منطبق کند و مانع تصویب قوانین خلاف اسلام شود.
وی ادامه داد: وجود شورای نگهبان، یکی از مواردی است که نظام اسلامی با دیگر نظام‌های حاکم در دنیا متفاوت می‌کند. این نهاد، ساختاری کوچک و محدود دارد اما موردتوجه بنیان‌گذاران و رهبران انقلاب است.
این فعال سیاسی تصریح کرد: شورای نگهبان وظیفه دارد که صحت و درستی بودن انتخابات سه‌گانه را نظارت کند، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر عهده وزارت کشور و دولت است اما تائید حسن اجرا و ضمانت صحت را شورای نگهبان بر عهده دارد.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه این شورای وظیفه تفسیر قانون اساسی را دارد، گفت: دشمن جایگاه شورای نگهبان را درک کرده و می‌داند گلوگاه نفوذ در انتخابات است. کسانی که با حکومت دینی مشکل‌دارند یا می‌خواهند در انتخابات نفوذ کنند، با شورای نگهبان سر جنگ دارند و با طرح تهمت‌های مختلف، به دنبال تخریب این نهاد مهم هستند.
کوشکی افزود: متأسفانه اصلاح‌طلبان، بیش از سه دهه است می‌خواهند یک رکن قانونی در کشور را به جرم انجام قانون و مراقبت از قانون تخریب کنند اما جالب آنجاست که نمایندگان مجالس شورای اسلامی در دوره‌های مختلف و رؤسای جمهوری انتخابات ۹۲، ۷۶ و ۹۶ از همین شورای نگهبان تائید صلاحیت گرفتند.
وی با اشاره بر اینکه این شورای پاسدار اسلامیت نظام است، بیان داشت: اگر شورای نگهبان نبود، سکولاریسم در جمهوری اسلامی نفوذ می‌کرد و به همین خاطر است که این شورا بیش از هر نهاد دیگری مورد هجمه واقع می‌شود.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه این شورا یک نقص جدی هم دارد، عنوان کرد: این سکوت شورای نگهبان در قبال تهمت‌ها باعث شده که این شورا قربانی تبلیغات مسموم اصلاح‌طلبان شود؛ اگر شورای نگهبان کمی روشنگری می‌کرد و از این حالت سکوت خارج می‌شد، این جریان سیاسی فرصت‌طلب به خود اجازه نمی‌داد که مسئله دخالت در انتخابات را مطرح کند.

یک نظر بگذارید