جستجو
آرشیو

امیدواریم این دیدار در همین حد بوده باشد

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص دیدار نمایندگان مجلس ایران با نماینده مجلس آمریکا ، گفت: امیدواریم همانگونه که این افراد مدعی شده اند این دیدار اتفاقی بوده باشد.

وی با بیان اینکه این افراد گفته اند که تنها یک بازدید از محوطه کنگره آمریکا داشته اند و نه بیشتر، عنوان کرد: اگر خلاف این موضوع صورت گرفته باشد قطعا یک علامت سوال برای افکار عمومی ایجاد خواهد شد که این دیدار با اجازه چه کسی صورت گرفته و آیا این افراد صاحب صلاحیت بوده اند و یا اینکه در چه زمینه ای این گفتگو صورت گرفته است.کوشکی با اشاره به اینکه باید دیده شود که ما چه حرف گفتنی با آمریکاییان داریم و آیا قرار است بر سر چیزی معامله ای صورت گیرد، افزود: این افراد باید درمقابل افکار عمومی پاسخگو باشند.

وی انتهای مسیر مذاکره با آمریکا را ذلت دانست و تصریح کرد: اگر قرار باشد بین مقامات ایران و آمریکا مذاکره ای صورت گیرد باید چند پیش شرط از جانب انقلاب و مردم در نظر گرفته شود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه باید بدانیم که قطع رابطه میان دو کشور از سوی آمریکا بوده و اگر قرار است رابطه ای برقرار شود باید آمریکا پیش قدم شود، گفت: اگر قرار باشد میان ایران و آمریکا رابطه ای برقرار شود باید آمریکاییان به ما امتیاز دهند و دیگر در امور داخلی کشورمان دخالت نکنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از پیش شرط های ما حذف فشارهای وارده از سوی آمریکا است، اظهار داشت: آمریکا باید دست از خوی استکباری خود بردارد.

کوشکی افزود: بدون رعایت پیش شرط ها، گفتگو هیچ ثمره ای ندارد.

وی با بیان اینکه این دیدارها سبب می شود که قبح این قبیل مسائل ریخته شود، گفت: این افراد مسئول هستند و قطعا باید پاسخگو باشند.

یک نظر بگذارید