جستجو
آرشیو

هیچکس در ایران علوی‌تبار یا عباس عبدی را رجل سیاسی نمی‌داند

علوی‌تبار در طول عمرش حتی یک پست ده دقیقه‌ای مدیریتی نداشته است. افراد خیلی مهم‌تر از علوی‌تبار از میان اصولگرایان رد صلاحیت شده‌اند.

«محمدصادق کوشکی»، درباره برخورد شورای نگهبان با چهره‌های دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا و انتقادات به این رویکرد به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: در این مورد باید به گذشته نگاه کنیم در مقطعی که چهره‌هایی چون زاکانی رد شدند و افرادی چون هاشمی‌طبا پذیرفته شدند. در حالیکه زاکانی به عنوان یک فعال سیاسی بیشتر از هاشمی‌طبا مطرح بود. چهره‌های منسوب به اصولگرایان چون سعیدی‌کیا با سابقه‌ بیش از ۲۶ سال وزارت رد صلاحیت می‌شود و غرضی تائید می‌شود که جزو بنیانگذاران حزب کارگزاران است.


کوشکی با اشاره به انتخابات سال ۹۶ اظهار کرد: ما در سال ۹۶ تائید جهانگیری، هاشمی‌طبا و روحانی را داشتیم از سوی دیگر چهره‌هایی از اصولگرایان بودند که الان در مجلس هستند و فعالیت‌های شاخصی داشتند، اما شورای نگهبان آنها را تائید صلاحیت نکرد.

این فعال سیاسی اصولگرا برخورد جناحی شورای نگهبان را ادعای اصلاح‌طلبان دانست و بیان کرد: اصلاح‌طلبان نزدیک به انتخابات همیشه سعی می‌کنند با زیر فشار گذاشتن شورای نگهبان و مظلوم‌نمایی برای خودشان، فضای انتخاباتی و تبلیغاتی فراهم کنند و همراهانشان را دعوت و پایگاه انتخاباتی‌شان را فعال کنند ولی در عمل، اینگونه نبوده و شورای نگهبان دلیلی ندارد که بخواهد جناحی عمل کند، کارنامه‌ عمل شورای نگهبان هم این را نشان نداده است. مثلا در انتخابات خبرگان پسر مصباح یا آقاتهرانی رد صلاحیت شدند و مجید انصاری تائید صلاحیت شد. ادعای جناحی عمل کردن شورای نگهبان آیتم انتخاباتی دائمی اصلاح‌طلبان است و از آن به عنوان، تاکتیک انتخاباتی استفاده می‌کنند. نمی‌توان رد یا تایید فردی را ناشی از نگاه جناحی شورای نگهبان دانست. نسبت جناحی دادن به شورای نگهبان الزاما دقیق نیست. اگر کسی برای ریاست جمهوری رد شده اگر دوباره بیاید رد می‌شود. چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب که رجل سیاسی باشند هیچگاه رد صلاحیت نشده‌اند.

کوشکی درباره رد صلاحیت چهره‌هایی چون علوی‌تبار گفت: علوی‌تبار در طول عمرش حتی یک پست ده دقیقه‌ای مدیریتی نداشته است. افراد خیلی مهم‌تر از علوی‌تبار از میان اصولگرایان رد صلاحیت شده‌اند. سعیدی‌کیا ۲۶ سال از زمان مهندس موسوی تا زمان احمدی‌نژاد وزیر بود، علوی‌تبار یک روز هم مدیر مجموعه‌ای نبوده است. رجل سیاسی فردی است که در رده بالای کشوری باشد. هیچکس در ایران علوی‌تبار یا عباس عبدی را رجل سیاسی نمی‌داند؛ فعال سیاسی با رجل سیاسی فرق می‌کند.

یک نظر بگذارید