جستجو
آرشیو

هسته مشخصی برای روحانی تصمیم سازی می‌کند

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره بر اینکه شخص رئیس‌جمهور تصمیم‌ساز نیست گفت: واقعیت این است که هسته‌ای مشخص برای روحانی تصمیم سازی می‌کنند

محمدصادق کوشکی فعال سیاسی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، با بیان اینکه عدم حضور روحانی در مجلس شورای اسلامی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت، دهن‌کجی به ۲۳ میلیون نفری بود که به وی رأی دادند، اظهار داشت: تقریباً روحانی انجام وظایف ریاست جمهوری خود را به خاطر ترس از ویروس کرونا تعطیل کرده و به نظر می‌رسد در این مدت نیز بیشتر در محدوده منزل خود تا کاخ سعدآباد تردد داشته است.

وی با تأکید بر اینکه روحانی جایگاه ریاست جمهوری را جدی نگرفته است، گفت: باید دید که آیا رئیس‌جمهور با وجود شیوع ویروس کرونا در دفتر پاستور خود حاضر می‌شود و با وزرا دولت جلسه‌های مستمر برگزار می‌کند؟ روحانی به اهمیت مسئولیت خود پی نبرده و مردمی را که در انتخابات ریاست‌جمهوری به وی رأی دادند را مهم نشمرده است.

این فعال سیاسی با اشاره بر اینکه شخص رئیس‌جمهور تصمیم‌ساز نیست، تصریح کرد: واقعیت این است که هسته‌ای مشخص برای روحانی تصمیم سازی می‌کنند و امکان دارد واعظی [رئیس دفتر رئیس‌جمهور] هم یکی از آن نفرات تصمیم‌گیر باشد اما با نهایت تأسف روحانی به معنای دقیق کلمه رئیس‌جمهور نیست و این امری ثابت‌شده است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه رئیس‌جمهور صرفاً مجری برنامه‌های ۳ یا ۴ درصد جامعه است، بیان داشت: این طبقه جز طبقات رانت‌خوار و سرمایه سالار به‌‍ شمار می‌آید که روحانی در طول ۷ سال گذشته مسئول تأمین منافع این طبقه بوده است.

کوشکی افزود: مادامی که بصیرت در جامعه نباشد و سلبریتی‌ها پمپاژ کننده‌های جهالت برای مردم رأی بسازند، طبقه سرمایه سالاران چون پول هنگفتی دارند، سلبریتی‌ها را استخدام می‌کنند تا فضای مجازی را در مشت خود بگیرند.

وی یادآور شد: این طبقه از خوی استکباری برخوردار است و باید دیگر اجازه ندهیم که این طبقه ثروتمند با فضاسازی، بار دیگر نماینده خود را با رأی اکثریت مردم روی کار بیاورد و منافع ملت را قربانی منافع خود کند.

یک نظر بگذارید