جستجو
آرشیو

کوشکی: سریالی با فرم و ریتم «دادِستان» در تلویزیون نداشته‌ایم

کوشکی اعتقاد دارد “دادِستان” در قیاس با دیگر کارهای ده‌نمکی، گفت: به جرأت می‌توان گفت سریالی با فرم و ریتم “دادِستان” در تلویزیون نداشته‌ایم.

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره سریال “دادِستان” و موضوعی که این سریال دنبال می‌کند گفت: سریال “دادِستان” در قیاس با دیگر کارهای سازنده اثر (مسعود ده‌نمکی) به عقیده من یک قدم روبه جلو به شمار می‌آید.

وی افزود: ده‌نمکی پیش‌تر کارهایی که ساخته بود در یک حال و هوا بود و عموما ضعف فیلمنامه داشت؛ این کار با وجود گروه نویسندگان حرفه‌ای که کنار ایشان قرار گرفتند نقص‌ها برطرف شده و یک سریال قابل قبول است و برای سازنده گام رو به جلو است.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: سریال نسبت به آثار دیگر تلویزیون متفاوت است. سریال‌های خانوادگی با مضامین شبیه به هم در تلویزیون تولید و پخش می‌شود. سریال با این ریتم و فرم در تلویزیون می‌توان به جرأت گفت که نداشتیم. این به عنوان یک تحول در رسانه ملّی محسوب می‌شود و سریالی متفاوت با آثار دیگر روی آنتن رفته است که خود این نکته مثبت سریال است.

کوشکی در پایان خاطرنشان کرد: با ساخت و پخش یک سریال ما شاهد گفتمان‌سازی در جامعه نخواهیم بود. البته موضوعاتی که در سریال طرح می‌شود بسیار متفاوت و خوب است. اگر قرار است از طریق رسانه یک پدیده به گفتمان تبدیل شود باید سریال‌های متعددی با آن مضمون خاص ساخته شود. اگر می‌خواهیم یک مفهوم به یک فکر رایج تبدیل شود باید سریال‌های بیشتری ساخته شود تا یک مفهوم به یک گفتمان تبدیل شود.

یک نظر بگذارید