جستجو
آرشیو

حذف و یا کم رنگ شدن فشارهای نظامی

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اصول، میان هر دو حزب حاکم بر آمریکا ثابت است، گفت: بهبود روابط میان ایران و آمریکا بعیداست.

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص تاثیر روی کارآمدن دموکراتها در آمریکا بر وضعیت کشورمان، اظهار داشت:بررسی علمکرد احزاب دوگانه آمریکا ثابت می کند که سیاست خارجی در نزد هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات این کشور از اصول واحدی برخوردار است.وی با بیان اینکه تنها در حوزه تاکتیک شاهد تغییرات محدودی درعرصه حاکمیت هر یک از احزاب دوگانه آمریکا هستیم، گفت: بر همین اساس و بنابر وعده های انتخاباتی اوباما به نظر می رسد او همانند کلینتون سعی کند با استفاده از فشارها و ابزارهای سیاسی، فرهنگی، دشمنی ایالات متحده با جمهوری اسلامی ایران را ادامه دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: مطمئنا در عرصه اقتصادی نیز سیاست دموکرات ها همانند جمهوری خواهان مبتنی بر فشارهای اقتصادی خواهدبود.

وی گفت: حذف و یا کم رنگ شدن فشارهای نظامی تنها تفاوت اساسی جمهوری خواهان با دموکرات ها خواهد بود.

کوشکی با اشاره به اینکه چون اصول این دو حزب ثابت است، بحث بهتر و یا بدتر شدن روابط آمریکا با ایران درمیان نیست، تصریح کرد: بحث بهتر و یا بدتر شدن روابط ایران با آمریکا بر اساس مبانی انقلابی کشورمان معنی ندارد و در واقع هر دو این افراد قالب هایی هستند برای صورت محتوایی که ما به آن استکبار جهانی می گوییم.

وی بهبودی روابط میان کشورمان و آمریکا را بعید دانست و افزود: تنها ممکن است با روی خوش نشان دادن از سوی دموکرات ها برخی از خوش باوران و ساده لوحان داخلی سعی در برقراری مذاکره و یا رابطه با آمریکا نمایند.

یک پاسخ به “حذف و یا کم رنگ شدن فشارهای نظامی”

 • بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در خصوص مفاسد اقتصادی
  ای قشرهای روشنفکرو ای قشرهای نویسنده! قلم ها وگفتارخودتان را در راه این جماعت مستضعفین صرف کنید. ای دانشمندان ما، ای دانشجویان ما، ای فرهنگیان ما، دانشگاهیان ما، اجتماعات خود را برای راه این مستضعفین تقویت کنید.شما بودید که این همه خدمت کردید و این همه خون دادید و این همه حبس رفتید و این همه زجرکشیدید، برای خلاصی از یوغ دشمنان. خلاصی از چپاولگری چپاولگران، نگذارید زحمات خودتان هدر برود، قلم هایتان را در راه خدمت خلق به کار بیاندازید.گفتار درراه خدمت به مستضعفان و اعمال رادر خدمت به مستضعفین.
  حضرت روح الله(ره)
  عدالت به عنوان ارزش بنیادین و آرمان انقلاب اسلامی که از ابتدای نهضت دنبال می شد، پیگیری مجدانه آن از سوی حضرت روح الله نشان از اهمیت ویژهاین اصل اصیل در پایداری حکومت اسلامی دارد. زیرا بی شک یکی از اهداف حرکت عظیم انقلاب اسلامی، بازگشت عدالت اسلامی به صحنه مناسبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بود. بعثت و ارسال پیامبران نیز همراه با کتاب و میزان بود تا مردم را به اقامه قسط دعوت کنند. صحنه تاریخ همواره شاهد جدال پایان نیافتنی حق وباطل بوده وخواهد بود. نفوذ فرهنگ تکنوکراسی در بدنه اجرایی کشور از عوامل تسهیل کننده در ظهور و بروز جریانات مافیایی قدرت، ثروت بوده ودر این میان نباید از نقش رسانه های بی درد در تئوریزه کردن اقتصاد منهای عدالت صرف نظر کرد. به مرور زمان این مافیا چنان گلوگاههای اقتصادی کشوررا در اختیار خود گرفته که قطع ریشه این امپریالیسم اقتصادی داخلی به مثابه پا بر دم شیر نهادن است. نفوذ برخی وابستگان به احزاب سیاسی چپ وراست در بخشهای حیاتی اقتصاد کشور باعث شده که هرگونه حرکت و اقدامی برای مبارزه با مافیای اقتصادی اعم از مافیای شکر، چای، تیرآهن، نفت و..را با انگ سیاسی کاری مواجه کرده تا بیش ازپیش خیال راحت آقایان سیاسی – اقتصادی مکدر نشود.

  جنبش دانشجویی مسلمان بدون هیچگونه عهد وپیمانی با گروههای سیاسی اعلام می دارد که حاضر است فدا شود تا ارزشها فدا نشودو در راه اجرای اصل عدالت و افشای ماهیت واقعی برخی دین به دنیا فروشان تکیه زده بر مناصب سیاسی به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.
  تبدیل شدن استان فارس به تفریحگاه مفسدان اقتصادی وبه ویژه زمین خواران امریست که هیچگاه در طی چندسال اخیر از چشمان تیز بین دانشجویان عدالتخواه دور نمانده ، در این راستا لازم می دانیم نکاتی را پیرامون فضای آلوده به وجود آمده در شیراز که بوی تعفن آن چندیست به مشام می رسد فریاد زده تا با افشای پشت پرده برخی زدو بندهای اقتصادی سیاستمداران محترم! گوشه ای از پایبندی برخی سیاسیون رانتخوار را به آرمانهای انقلاب وخون شهدا نشان دهیم.
  ۱- پروژه محمد پور که چندیست اعتراضات فراوانی را از سوی آحاد مختلف مردم، مسئولین ودانشجویان به همراه داشته، گویا نمی خواهد پایان خوشی داشته باشد و به سرانجام برسد. ظاهرا شهرام جزایری دیگری در راه است. سوال مشخص ما از مسئولین مربوطه این است که آیا این فرد دروغگوی کلاهبردار به چند سند جعلی، دریافت وام غیر قانونی ۵۴میلیارد تومانی ویک قبضه سلاح کلاشینکف دستگیر شده است یا خیر؟ آیا آزادی وی با وثیقه ۷ میلیارد تومانی یا کمتر، صحت دارد؟ البته یقینا ایشان با انبار اسلحه ومهمات قصد شکار و حفاظت از ملکش را در مقابل پرندگان داشته است. قابل توجه مسئولین محترم که در حال حاضر دانشجویان در حال نگارش نامه ای با محتوای محرمانه به مسئولین عالی استان و ریاست قوه قضائیه هستند که در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب، برخورد دانشجویان با این پروژه ومسئولین طرفدارش وارد وفاز جدیدی خواهد شد. لذا مسئولین مربوطه بهتر است عملکرد مناسب و شفاف تری در این خصوص داشته باشند.

  ۲- ظاهرا دیگر نه صدای افشاگرانه و عدالتخواهی از سوی مورخ شیرازی به گوش می رسد ونه پاسخ های کوبنده و دندان شکن از سوی مراجع قضایی. به راستی این فرد با نگارش رساله هزار و چند صفحه ای خود در خصوص افشاگری مفاسد اقتصادی در حال حاضر کجاست؟ آیا وی در واقع با نام بردن از تعداد زیادی از مسئولین و متهم کردن آنها، مفاسدی را افشا ساخته یا ادعاهای وی صرف تهمت به افراد ومسئولین می باشد؟ اگر مفاسدی بوده پس چرا آب از آب تکان نمی خورد و در غیر این صورت ، وی به چه حق و جراتی به مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی تهمت وافترا می زند؟ در غیر این صورت شائبه جنگ زرگری در میان است.
  ۳- پرژه عظیم مسکونی مدیران شیراز که در سال ۱۳۸۲در قطعه زمین ۱ هکتاری قصرالدشت شیرازآغاز به کار کرد و حاصل تبانی و همدستی زیرکانه چهره های شاخص سیاسی استان و شیرازمی باشد، برگ زرینی در کارنامه کسانی می باشد که بانی امرخیر زمین خواری و دیگر مفاسد اقتصادی کلان در شهر شیراز می باشند تا جاییکه حتی پای جریانات وهابیت و بهاییت را نیز به امر سرمایه داری( سرمایه برداری) در شیراز باز کرده اند. از مرداد ماه ۸۴این ملک با عجله در مدت بسیار کوتاهی به ۵۶ مدیر عالی رتبه استان منتقل میشودکه البته فرآیند فروش ملک نیز جای تحقیق و تفحص دارد.در میان این مدیران یکی از مقامات عالی قضایی وحقوقی، یکی از اشخاص موجه و بانفوذ، یکی از سران۲ خردادی که دائما در رسانه ها حضور دارد،۹مقام عالی استانداری و فرمانداری وقت،۳مقام عالی شهرداری، حدود ۳۶مدیر کل و چندنفر افراد ذی نفوذ حضور دارند.یکی دوتن از این افراد بعدا با اتهام فساد از مقام خود عزل شدند. برخی نیز دوطلب نمایندگی مجلس بودند که رد صلاحیت شدند و بسیاری نیز با افول ۲ خرداد مقامات خود را از دست دادند هرچند که هنوز برخی از این آقایان بر مسند خود باقی هستند. بر اساس برآوردها این مدیران برای خرید زمین وساخت آن در طی دوسال هر نفر حدودا هفتاد میلیون پرداخته اند. اماهرکدام از واحد های آنهااکنون۵۰۰میلیون می ارزد.حضور چهره های سیاسی در این همایش اقتصادی عظیم! نشان از توجه ویژه آقایان به امر اتحادملی! می باشد.ازسوی دیگر یکی از آقایانی که مرتب دانشجویان عدالتخواه را متهم به وابستگی سیاسی می کند گویا از یاد برده است که خود ایشان با زحمات ارزنده یکی از مفسدان محترم به شورای اسلامی شهرشیراز راه یافته اند تا دراین دوره شورا کماکان با دیگر یاران خود به حامی جدی این کابوی هفت تیرکش تبدیل شود. دانشجویان عزیز و مردم محترم شیراز، به رغم سکوت چند ماهه در امرافشای مفاسد اقتصادی شهر شیراز اینک اعلام می داریم که شیراز به بهشت مافیای اقتصادی- سیاسی تبدیل شده و به رغم وعده های مکرر مسئولان امر در برخورد با اختاپوسهای اقتصادی، تنهابه برخورد و دستگیری دانشجویان عدالتخواه پرداخته اند تامفسدان اقتصادی آزادانه در شهر به هفت تیر کشی و ایجاد انبار تسلیحات جنگی بپردازند و حامیان سیاسی آنها نیز با چشم بستن بر این فجایع غیر انسانی به آموزش اخلاق اسلامی! بپردازند. از طرفی دیگر هیچ کدام ازمسولان قضایی استان به ادعاهای فردی بنام « شهبازی» در خصوص مسایل عدیده زمین خواری در قالب پروژه های باغ شهر ، پروژه های مسکونی و..برخی سیاسیون استان نپرداخته اند و این مسامحه بیش از پیش باعث تقویت صحت این ادعاها می شود. روزنامه های بی درد نیز به فکر تهیه دستور آشپزی و تبلیغ مواد آرایشی بپردازند تا صاحب امتیاز محترم سرمایه گذار مانعی را از سوی جریانات عدالتخواه برسر راه پیشبرد پروژه خود احساس نکند. از مقامات سیاسی- امنیتی وقضایی استان کمترین حرکت جدی را شاهد بودیم واینک بنابه وظیفه انقلابی امر به معروف و نهی ازمنکر وارد این کارزار سخت اما شیرین شده ایم و هیچگاه ا سیر محافظه کاری نمی شویم که می دانیم: محافظه کاری قتلگاه انقلاب است.

  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید