جستجو
آرشیو

حاکمان آل سعود به رابطه دوستانه با رژیم صهیونیستی می اندیشند

دکتر محمد صادق کوشکی  در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، درخصوص برگزاری نشست ادیان با حضور پادشاه عربستان و مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: این نخستین بار نیست که حاکمان عربستان در مساله اعراب و رژیم صهیونیستی به عنوان یک طرف قضیه وارد عمل شده و عملا در جهت منافع رژیم صهیونیستی دست به اقدامات دیپلماتیک زده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشینه این رفتارها را باید در دهه ۸۰ میلادی جستجو کرد، گفت: مقطعی که “ملک فهد” حاکم پیشین مجاز به ارایه طرحی موسوم به طرح “فهد” و پذیرش و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را پیشنهاد کرد و به دنبال این طرح به صورت آشکار و علنی مشخص شد که حاکمان آل سعود هیچ مشکلی با گزینه ای به نام حیات رژیم صهیونیستی در منطقه و پذیرش آن ندارند

.کوشکی افزود: حاکمان آل سعود با هدف در دست گرفتن رهبری اعراب مرتجع منطقه خاورمیانه و خلیج فارس و جلب حمایت آمریکا از این مساله به رابطه دوستانه با رژیم صهیونیستی می اندیشند. تداوم این هدف و حذف مصر از روند پیشروی اعراب در مصالحه با رژیم صهیونیستی و در نتیجه به دست گرفتن رهبری جامعه عربی آرزوی دیرینه حاکمان سعودی بوده است.

 

 

یک پاسخ به “حاکمان آل سعود به رابطه دوستانه با رژیم صهیونیستی می اندیشند”

  • حمید:

    آقای کوشکی سلام علیکم
    دیروز در تلویزیون در برنامه ای که به مناسبت شهادت امام جواد ع بود جنابعالی به عنوان کارشناس جمله ای را به ائمه علیهم السلام منتسب کردید که می خواستم در صورت امکان سند آن را بدانم.
    فرمودید که ائمه در پاسخ به این سوال که از کجا امامان بعد از شما را بشناسیم فرمودند از آنها سوالات علمی بکنید. یعنی مردم از امام آزمون علمی بگیرند و به این واسطه بود که عده از بزرگان شیعه برای امام جواد ع جلسه مصاحبه و مباحثه علمی برای آزمون آن حضرت برگزار کردند.
    لطف بفرمایید سند مورد نظر خود را برای بنده ارسال فرمایید.

یک نظر بگذارید