جستجو
آرشیو

فتنه‌انگیزی‌‌های جدید طیف علامه دفتر تحکیم در محیط دانشگاهی

یک استاد دانشگاه پروژه‌های جدید طیف غیرقانونی و افراطی علامه دفتر تحکیم وحدت برای فتنه‌انگیزی در سطح دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با رصد کردن تحولات یکساله گذشته متوجه این نکته می‌شویم که طیف غیرقانونی و افراطی علامه دفتر تحکیم که ارتباطات آنها با قدرت‌های خارجی و مشخصاً سرویس‌های امنیتی آمریکا از طریق چهره‌هایی همچون افشاری و عطری، علنی و افشا شده است، خطی را در قالب نشریات دانشجویی و تریبون‌‌های آزاد خود در دانشگاه‌های کشور برای تخریب وجهه سپاه در محیط دانشگاه و ایجاد جو منفی علیه این ارگان انقلابی دنبال می‌کنند و اخیراً چیزی که به این خط اضافه شده است، ایجاد اختلاف میان ارتش و سپاه است.

وی با بیان اینکه این حلقه‌های به ظاهر جدا از هم، پروژه‌ای است که به صورت هماهنگ جهت فتنه‌انگیزی و هرج‌ومرج در دانشگاه‌ها دنبال می‌شود، افزود:‌ آمریکائیها از طریق عوامل نفوذی خود در طیف غیرقانونی علامه دفتر تحکیم وحدت این خط را دنبال می‌کنند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به اشکال مختلف یک نیروی سرکوبگر جلوه داده و نقش آن را در دفاع مقدس انکار کنند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: به عنوان مثال در نشریات دانشجویی وابسته به علامه، با لحنی تحریک‌آمیز چنین آمده است که ارتش بیشترین نقش را در دفاع مقدس داشته است و پس از ارتش نیز نقش بعد را بسیج ایفا کرده و عملاً هیچ نامی از سپاه در دفاع مقدس به میان نیامده است! و جالب اینجاست که بسیج را به دو دوره تقسیم کرده و گفته‌اند که بسیج زمان جنگ بسیج بدی نبوده ولی بسیج الان بسیج بدی است.

کوشکی با اشاره به اینکه یکی دیگر از نمونه‌های فتنه‌انگیزی‌ها و تفرقه‌افکنی‌های این طیف افراطی وابسته به این شکل است که عنوان کرده‌اند سپاه برای جلوگیری از کودتای ارتش علیه نظام به وجود آمده است، اظهار داشت: آنها اینگونه وانمود کرده‌اند که ارتش روبروی نظام قرار داشته و قصد کودتا دارد و فلسفه وجودی سپاه این است که از نظام در مقابل کودتای ارتش دفاع کند.

وی تصریح کرد: آنها این تعابیر تحریک‌آمیز را به شکل‌های مختلف در نشریاتشان استفاده می‌کنند تا هم بین ارتش و سپاه به عنوان دو بازوی دفاعی نظام ایجاد اختلاف کنند و هم سپاه را در میان دانشجویان به عنوان نیروی سرکوبگری که حتی وظیفه سرکوب ارتش را دارد، معرفی کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود اظهار داشت:‌ طیف علامه دفتر تحکیم در بخش دیگری از این پروژه خود قصد دارد بسیج دانشجویی را به عنوان نماینده سپاه در دانشگاه‌ها معرفی کرده و فشار افکار عمومی را به سمتی ببرند که بسیج دانشجویی ارتباط خود با سپاه را منکر شود یا این ارتباط را کنار بگذارد.

کوشکی همچنین با اشاره به شکل‌گیری ارتباطات مثبت میان بخش‌های علمی سپاه و دانشگاه جهت استفاده از توانمندی‌های علمی دانشگاه برای پوشش نیازمندی‌های علمی سپاه، این اقدام را حرکتی مبارک و فرخنده‌ای توصیف کرد و ادامه داد: اما اخیرا همین طیف علامه برای تضعیف کردن این ارتباطات، از این اقدامات به عنوان ورود چهره‌های خشن و نظامی به دانشگاه که موجب نظامی شدن دانشگاه می‌شود یاد کرده‌ و تعابیر فتنه‌انگیزی مانند تبدیل شدن دانشگاه به پادگان را مدتی است که سرلوحه نشریات خود قرار داده‌اند.

وی تأکید کرد:‌ وقتی این شواهد را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که آمریکائیها و سرویس‌های امنیتی آمریکا از طریق نیروهای طیف افشاری و عطری این اقدامات را در کشور دنبال می‌کنند و به دنبال این هستند که هر اندازه که امکان دارد بین نیروهای دانشگاهی و سپاه فاصله ایجاد کرده، با جانبداری دروغین از ارتش، بین ارتش و سپاه تفرقه‌افکنی کنند و با دوگانه خواندن بسیج امروز با بسیج زمان جنگ، بسیج امروز را دستگاهی سرکوبگر در دانشگاه معرفی کنند که نماینده دستگاه سرکوبگر دیگری به نام سپاه است.

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با تأکید بر اینکه طبیعتا چنین حرکت‌هایی ناشی از آن است که آمریکائی‌ها احساس کرده‌اند که سپاه قدرتمند‌ترین نیرو برای حفظ نظام و انقلاب است، گفت: بدین جهت دشمنان ملت ایران تخریب این نیرویی که مدافع اصلی و اولیه انقلاب در مقابل تهدیدهای قدرت‌های استکباری را در پیش گرفته‌اند.

کوشکی با بیان اینکه اگر روند فعلی ادامه پیدا کند و چهره سپاه تخریب شود می‌تواند زنگ خطر جدی برای ما و نویدی برای آمریکا باشد، خاطرنشان کرد: این گفته بدین جهت است که در شرایط فعلی هر جا همکاری سپاه و دانشگاه را شاهد بودیم برای ما نوید بخش بوده است. و نمونه آن تولید شناورهای از راه دور از طریق تعامل دو جانبه بین دانشگاه و نیروی دریایی سپاه بود که می‌تواند مقدمه کاربردی شدن دانشگاه و خودکفایی دفاعی باشد.

وی با تأکید بر اینکه ازتعامل بین دانشگاه و سپاه، هم دانشگاه سود می‌برد و هم سپاه می‌تواند به جامعه و نظام کمک بیشتری کند، اظهار داشت: این موارد را بیگانگان رصد کرده‌اند و بدین جهت در حال سمپاشی هستند و طبیعی است که این اقدامات فتنه‌انگیزانه باید در نطفه خفه شده و تبدیل به چالش نشود.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه باید این حرکت‌‌های مرموزی که مشخصاً ریشه در عوامل بیگانه دارند شناسایی شده و با آنها برخورد جدی صورت گیرد، افزود: این حرکت‌ها، حرکات عده‌ای دانشجوی فریب‌خورده نیست بلکه حرکت‌های مزدوران و پیاده نظام سرویس‌های امنیتی آمریکا است و توقع می‌رود هم وزارت علوم و هم دستگاه‌های مسئول در این زمینه حساسیت لازم را به خرج دهند.

کوشکی در پایان سخنان خود با بیان اینکه دشمن به دنبال کاهش ارتباط بین سپاه و دانشگاه است ولی بسیج دانشجویی باید در مقابل این فتنه فعال عمل کند، ابراز امیدواری کرد که انشاءالله از این طریق هم توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم و هم ملت فهیم و انقلابی ایران از ثمرات ارتباط بین نهادهای انقلابی و دانشگاه بهره ببرند.

یک نظر بگذارید