جستجو
آرشیو

دیپلماسی ایران در جنگ غزه پیروز بوده است

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر گفت: دیپلماسی ایران در جنگ غزه پیروز بوده که یکی از مصداق های این پیروزی را در عملکرد نمایندگان و کارشناسان ایرانی در کنگره بین‌المللی حمایت از مقاومت در لبنان شاهد بودیم.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس (توانا) حضور مقامات رسمی، تشکلهای غیر دولتی و نمایندگان پارلمان‌های ۶۶ کشور دنیا به ویژه کارشناسان و گروه‌های ایرانی را درگنگره سه روزه‌ای که هفته قبل با موضوع حمایت از مقاومت در بیروت برگزار شد، موفق و چشمگیر ارزیابی کرد و افزود: در ابتدای این همایش پیام مقام معظم رهبری درباره مسائل غزه و نامه ایشان به اسماعیل هنیه قرائت شد و در ادامه آن مسائلی چون حمایت از مقاومت حماس در مقابل رژیم صهیونیستی، مقابله با امپریالیسم و سرمایه‌داری، همبستگی ملت‌ها و یافتن جایگزینی برای ساختارهای سیاسی فعلی جهان مورد بحث و کارشناسی قرار گرفت. این فعال سیاسی ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این کنگره با زاویه دیدهای متفاوت در چهار کارگروه تخصصی به بحث و تبادل نظر پرداختند که نمایندگان ایرانی در دو کارگروه مقابله با امپریالیسم و سرمایه داری و حمایت از مقاومت حماس، با طرح دیدگاه‌های انقلاب اسلامی، شرکت کنندگان را با اندیشه‌های انقلاب اسلامی آشنا کردند.

کوشکی به حضور موفق گروه‌های تبلیغاتی ایران در این کنگره اشاره کرد و گفت: فعالیت این گروه‌ها به شدت مورد توجه قرار گرفت و شرکت کنندگان استقبال خوبی از کارهای آنان نشان دادند.

وی اضافه کرد: این گروه‌ها با ارائه پوستر‌های گرافیکی، سی‌دی‌های تبلیغاتی و بروشورها فضای خاصی را بر کنگره حاکم کردند که در پایان، گروه‌های خارجی با اصرار، تمام وسائل تبلیغاتی آنها را گرفته و به کشور خود بردند.

این تحلیل‌گر مسایل سیاسی ادامه داد: جمهوری اسلامی با ارائه راهکارهایی برای محکومیت سران رژیم صهیونیستی به عنوان جنایت‌کار جنگی و طرح شکایت از آنها در دادگاه‌های بین‌المللی به خاطر نسل‌کشی و استفاده از سلاح‌های ممنوعه در جنگ ۲۲ روزه به محکومیت این رژیم جعلی پرداخت.

کوشکی به پیروزی دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دو بند از قطعنامه پایانی به مسائل ایران اختصاص یافت که شرکت کنندگان با امضای آن، بر حق ایران برای دست‌یابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و محکومیت هرگونه تهدید علیه ایران از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

وی اضافه کرد: قرار گرفتن موضوعاتی چون جنایتکار بودن سران رژیم صهیونیستی و محاکمه آنها و مقابله با سرمایه‌داری جهان و تغییر الگوهای فعلی در قطعنامه پایانی، که جمهوری اسلامی بر آنها پافشاری می‌کرد را می‌توان پیروزی دیگر نمایندگان ایرانی اعلام کرد.

 

 

یک نظر بگذارید