جستجو
آرشیو

غرب درصدد تبدیل منافقین به ده‌ها ان جی او سیاسی و فرهنگی در اروپا است

صادق کوشکی کارشناس روابط بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار سیاست‌خارجی باشگاه خبری فارس (توانا) در خصوص حذف منافقین از لیست تروریست‌ها از سوی اتحادیه اروپا گفت: گروهک منافقین در زمان صدام به عنوان یک یگان در ارتش عراق خدمت می‌کرد، از این‌رو اتحادیه اروپا برای فشار آوردن به این رژیم خصوصاً بعد از حمله به کویت، نام منافقین را در لیست تروریست‌ها قرار داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر صدامی وجود ندارد و گروهک منافقین کاملاً در اختیار اهداف غربی‌ها هستند، قاعدتاً غرب به دنبال این است تا از این گروهک تروریستی در راستای اهداف خود استفاده نمایند.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: طبیعی است در چنین حالتی دیگر لزومی ندارد که نام این گروهک در لیست تروریست‌ها قرار گیرد.

کوشکی گفت: در حال حاضر طرح غربی‌ها این است تا این سازمان را به ده‌ها NGO سیاسی، فرهنگی مستقر در اروپا تبدیل کنند. این گروهک با اسامی، عناوین و قالب‌های جدید سعی می‌کند تا از لحاظ سیاسی و فرهنگی برای جمهوری اسلامی ایران مزاحمت ایجاد کند و ایران را از لحاظ مسائلی از قبیل زنان و اقلیت‌های مذهبی تحت فشار بگذارد.

وی همچنین درباره مجوز به گروهک تروریستی منافقین برای دیدار با مسئولین مصری نیز ادامه داد: این مساله موضوع تازه‌ای نیست، گروهک منافقین پیش از این رابطه گسترده‌ای با کشورهای مرتجع منطقه و رژیم صهیونیستی داشته است، حال چرا این رابطه را با مصر نداشته باشد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: ما باید مردم مصر را از دولت مصر مجزا بدانیم، زیرا مردم مصر جزو روشنفکرترین مردم جهان عرب و در عین حال از لحاظ فرهنگی نیز در جهان عرب تاثیرگذار هستند.

کوشکی تصریح کرد: مردم مسلمان مصر در عین اینکه از برادران اهل تسنن ما هستند علاقمند به اهل بیت می‌باشند و نسبت به جمهوری اسلامی ایران نیز در کل دید مثبتی دارند.

وی گفت: دولت کنونی مصر یک رژیم نامشروع، غیرقانونی و دیکتاتور نظامی است، زیرا مبارک در حالی به قدرت رسید که تمام رقبایش در زندان به سر می‌بردند و در انتخابات نیز کمتر از ۷ درصد مردم مصر به وی رای دادند، آن هم در یک فضای که کاملاً فرمایشی و نظامی بود.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: از این جهات رابطه برقرار کردن با مصر خطای محض است و اگر با دید دینی، دموکراتیک و سکولار بنگریم در این ارتباط بر روی اصل بازنده شرط بندی کرده‌ایم.

کوشکی ادامه داد: ما از چند طریق می‌توانیم با مردم مصر رابطه برقرار کنیم، نخست تعمیق روابط فرهنگی است که هم اکنون از طریق شبکه العالم توانسته‌ایم حداقل رابطه را برقرار کنیم.

وی تاکید کرد: حوزه‌های علمیه وظیفه بسیار خطیری برعهده دارند زیرا باید با الازهر به طور غیر مستقیم رابطه برقرار کرده و همان مسیری را که آیت‌الله بروجردی آغاز کرد، ادامه دهند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: در حال حاضر ما در دو سازمان بین‌المللی یعنی عدم متعهدها و سازمان کنفرانس اسلامی که مصر نیز در آن عضویت دارد، عضو هستیم و می‌توانیم از این سازمان‌ها به عنوان ابزار فشار مناسبی استفاده کنیم.

کوشکی همچنین در خصوص جلوگیری مصر از پهلوگیری کشتی ایرانی برای کمک‌رسانی به مردم غزه نیز گفت: یکی از مهمترین نگرانی‌های رژیم صهیونیستی و دول مرتجع عرب همانند مصر و عربستان که از حامیان رژیم صهیونیستی نیز هستند، ترس از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در میان مردم مسلمان غزه است.

وی ادامه داد: آنها از این مسئله بسیار واهمه دارند همچنان که سران رژیم صهیونیستی در این روزها بارها اعلام کرده‌اند که حماس منتسب به ایران است.

این کارشناس روابط بین‌الملل افزود: وزیر خارجه مصر نیز تحولات غزه را از جانب ایران می‌داند و در حال حاضر دارای این دغدغه هستند که اگر انقلاب اسلامی و ایران نبود حماس و حزب الله نیز نبود.

کوشکی تاکید کرد: حال فرض کنیم کشتی حامل کمک‌های ایران بار خود را تخلیه کرد و به عنوان اولین حضور مستقیم خود توانست این کمک‌ها را به نام جمهوری اسلامی ایران در بین مردم غزه توضیح کند، با این عمل نفوذی که مصری‌ها از آن بیم داشتند تشدید می‌شود.

این کارشناس روابط بین‌الملل ادامه داد: مصر و عربستان این نکته را به خوبی دریافتند و اجازه این کار را نمی‌دهند، اگر هم این کمک‌ها را تحویل می‌گرفتند قطعاً کالاها را به صورتی به مردم غزه می‌رسانند که به نام جمهوری اسلامی ایران تمام نشود، زیرا با این کار تیر خلاص را به خود زده‌اند.

کوشکی تاکید کرد: برای جمهوری اسلامی ایران مهم است که مشکل دارویی و غذایی مردم غزه حل شود، اما ایران دولت مصر را جهت انجام این کار امین نمی‌داند.

وی در پایان افزود: ایران تاکنون چند هواپیما که حامل کمک‌های غذایی و دارویی بوده را تحویل سران مصری داده‌ است اما این کمک‌ها هیچگاه به دست مردم مظلوم غزه نرسید.

یک پاسخ به “غرب درصدد تبدیل منافقین به ده‌ها ان جی او سیاسی و فرهنگی در اروپا است”

  • تحلیل جالبی بود مرسی اما یه سوالی داشتم اگر واقعا ماهیت منافقین تغیر کنه باز هم باید بر طبق رفتاری که در گذشته داشتند با انها رفتار شود از سوی دیگر ما میتوانیم این کار امریکا را به یک فرصت تبدیل کنیم به این ترتیب که نام کسانی را که به اسم ازادی و حقوق بشر ایران را تحت فشار قرار میدهند بدنام کنیم طوری در ذهن مردم جا بیندازیم که مردم در نا خوداگاه خود فکر کنند (این کسی که داره از حقوق بشر حرف میزنه همونی نیست که به وسیله بمب مردم بیگناه رو میکشت؟)

یک نظر بگذارید