جستجو
آرشیو

دولت نهم مسیر هسته‌ای را به مطلوب مردم و رهبری رسانده است

محمد صادق کوشکی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در ارزیابی خود از عملکرد دولت نهم در بحث هسته ای و اینکه آیا این دولت توانسته در این موضوع نسبت به دولت های گذشته موفق تر عمل کند، اظهار داشت: بحث هسته ای ایران فرآیندی از تجمع مطالبات مردم و رهبری نظام بوده است که دولت نهم توانسته با جمع بندی این فرآیند در حد توان مسیر کشور را در این عرصه به جایی ختم کند که هم مطلوب نسبی مردم و هم مطلوب نسبی رهبری باشد.

وی تلاش دولت نهم در اینکه به این مطالبات پاسخ دهد و عملاً محقق کننده خواسته های کلیت نظام در قضیه هسته ای باشد و تلاش کند که با استفاده از اشکال مختلف و دیپلماسی چانه زنی پیشرفت خوبی در این زمینه داشته باشد را موفق ارزیابی کرد و گفت: این در حالی است که دولت های گذشته و مشخصاً دولت هشتم در این قسمت نتوانسته اند تواقعات را برآورده کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه آنچه که در بحث هسته ای اتفاق افتاده به هیچ عنوان دست آورد یک دولت نبوده است، تصریح کرد: موفقیت های هسته ای ایران دستاورد نظام جمهوری اسلامی است و به همین خاطر افتخار آن نیز برای کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی در خصوص اظهارات اخیر رییس جمهوری مبنی بر اینکه سایه تهدیدات در دولت نهم از کشور برداشته شده است با اشاره به اینکه تهدیدات خارجی از طرف دشمنان ما هیچ وقت حذف نخواهد شد بلکه تغییر شکل می دهد، خاطر نشان کرد: دشمنان ما نابود نشده و وجود دارند و کماکان دشمنی خود را جدی گرفته اند.

کوشکی با بیان اینکه هم رژیم صهیونیستی و هم آمریکا و متحدین غربی آنها مشغول دشمنی با کشورمان هستند، اظهار داشت: اینکه بگوییم تهدیدات حذف شده است درست نیست چون اگر اینگونه باشد پس چرا ما در حال حاضر در حوزه دفاعی هزینه می کنیم. پس این موضوع یک بحث منطقی نیست.

این استاد دانشگاه افزود: در هر مقطعی دشمنان ما با توجه به اینکه احساس کند چه نوع تهدیدی می تواند کارساز باشد شکل تهدید را عوض می کنند.

وی با بیان اینکه ساده اندیشی است که فکر کنیم دیگر تهدیدی وجود ندارد، گفت: تهدید زمانی وجود ندارد که یا ما با دشمنانمان هم جهت شده باشیم، که این امکان ندارد یا اینکه دشمنان ما تسلیم شده باشند که چنین چیزی نیز اتفاق نیافتاده یا اینکه آنها از دشمنی خود پشیمان شده باشند که چنین چیزی هم نیست و یا اینکه بگوییم دشمنان ما دیگر قدرتی ندارند و تسلیم شده اند که این نیز درست نمی باشد، پس تنها شکل تهدیدات عوض شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دشمن وظیفه اش دشمنی است و دوستی هم نمی کند، افزود: در حال حاضر نوع دشمنی ها تغییر کرده و تهدیدات فرهنگی متوجه نظام روز به روز بیشتر می شود.

یک نظر بگذارید