جستجو
آرشیو

دوربان تبدیل به یک نشست تبلیغاتی علیه رژیم صهیونیستی شد

صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص تلاش‌ صهیونیست‌ها برای ممانعت از سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در اجلاس دوربان ۲، گفت: پس از برگزاری اجلاس دوربان ۱ در آفریقای جنوبی و گنجانده شدن بندهایی در محکومیت نژادپرستی رژیم صهیونیستی، صهیونیست‌ها طرح مقابله با این جریان سیاسی را در پیش گرفتند.

وی ادامه داد: صهیونیست‌ها از سال گذشته بحث تحریم این اجلاس را مطرح کرده و این طرح نیز از جانب آمریکا و دیگر کشورهای غربی که ساز همنوایی با این رژیم نژادپرست را سر‌می‌دادند و خواهان تحریم دوربان ۲ بودند مورد پذیرش قرار گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: برخورد مخاصمت آمیز رژیم صهیونیستی با اجلاس دوربان ۲ که می‌توانست به نوعی تائید مصوبات دوربان ۱ باشد با حضور احمد‌ی‌نژاد در این اجلاس به عنوان اولین سخنران بعد از دبیرکل سازمان ملل همراه شد و با افزوده شدن این نکته، عناد آمریکا و اسرائیل با این نشست دوچندان شد.

کوشکی تاکید کرد: دیروز شاهد بودیم با وجود اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای برهم زدن این نشست به کار بستند اما نتوانستند به هدف خود دست یابند و مضاف بر مصوبات دوربان ۱، دوربان ۲ نیز تبدیل به یک نشست تبلیغاتی علیه رژیم صهیونیستی شد.

وی افزود: برخی از کشورها نظیر ایران و سوریه در نشست مقدماتی که برای دوربان ۲ در بیروت تشکیل دادند، تفاهماتی داشتند که رژیم صهیونیستی را به طور مشخص به عنوان یک رژیم نژادپرست معرفی کنند.

 

یک پاسخ به “دوربان تبدیل به یک نشست تبلیغاتی علیه رژیم صهیونیستی شد”

  • ناشناس:

    خاک بر سر احمدی نژادکه تمامی دستاوردهای دوربان ۱ را با حماقت بلکه با خیانت خود به باد داد و موهبتی برای صهیونیستها بود

یک نظر بگذارید