جستجو
آرشیو

تأسیس تلویزیون خصوصی حجم تخلفات را افزایش می دهد

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در ارزیابی خود از طرح تأسیس تلویزیون های خصوصی اظهار داشت: در زمان روی کار بودن جناح دوم خرداد، گروه های مختلف احساس می کردند که در رسانه ملی سهمی ندارند و باید چنین رسانه ای در اختیار آن ها باشد.

وی با بیان این مطلب افزود: بر اساس قانون اساسی رادیو و تلویزیون دولتی است و اگر قرار است ما رادیو و تلویزیون خصوصی داشته باشیم باید متن قانون اساسی طبق ساز و کار خود تغییر کند که فعلا چنین نیازی احساس نمی شود.

این تحلیلگر مسایل سیاسی همچنین تصریح کرد: در عرصه هایی مانند نشریات و غیره بخش خصوصی حضور دارد اما نشریاتی که متعلق به بخش خصوصی و احزاب، نتوانستند استانداردهای حداقل که نظام ما برای مطبوعات ترسیم کرده را رعایت کنند و عمدتا مرتکب تخلف شده و حتی خطوط قرمز را زیر پا گذاشتند.

وی ادامه داد: عمدتاً طبیعی است اگر یک روز حتی قانون اساسی تغییر کند و جریان ها و احزاب بتوانند برای خود تلویزیون خصوصی داشته باشند، در آن حالت نیز حجم تخلفات و پایمال شدن خطوط قرمز خیلی افزایش پیدا می کند. چرا که رادیو و تلویزیون رسانه های فراگیر هستند و به همین خاطر ضرورتی ندارد که احزاب و گروه ها بخواهند رادیو و تلویزیون خصوصی داشته باشند و به این هزینه قانون اساسی را عوض کنیم.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: اگر جریان ها و احزاب بحثی دارند، باید از طریق سایت و نشریات، مجوز بگیرند و مباحث خود را مطرح کنند، البته صدا و سیما هم باید به گونه ای عمل کند که در واقع نمایانگر نیروهای فعال درون نظام باشد.

 

یک نظر بگذارید