جستجو
آرشیو

برنامه‌های انتخاباتی صداو سیما؛ پرحجم اما بی‌کیفیت

دکتر محمد‌صادق کوشکی، استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار «فردا» گفت: فکر می‌کنم فعالیت‌های انتخاباتی صداو‌سیما پر‌حجم است و چه بسا این همه برنامه انتخاباتی باعث دلزدگی مردم شود.

کوشکی افزود: با این حال درباره کیفیت برنامه‌ها می‌توان گفت که باید بهتر شود یعنی کیفیت برنامه‌ها خوب نیست.

این تحلیل‌گر سیاسی اصولگرا در توضیح کیفیت پایین برنامه‌ها توضیح داد: یک مشکل در شکل و فرم برنامه‌هاست. شاهد هیچ ابتکار حداقلی در شکل و فرم ویژه برنامه‌های انتخاباتی نیستیم. هیچ تفاوتی با برنامه‌های سال‌های قبل دیده نمی‌شود و خلاقیتی اگر هست خیلی محدود است.

وی مشکل بعدی را سازندگان برنامه‌ها دانست و گفت: خیلی از این سازندگان صلاحیت ساخت چنین برنامه‌هایی را ندارند و از حداقل آشنایی با مفاهیم سیاسی و اجتماعی و اندیشه‌های انقلاب برخوردار نیستند.

کوشکی با بیان اینکه انتخابات در کشور ما یک تکلیف الهی و شرعی است، افزود: به خاطر ضعف کیفی برنامه‌ها، سازندگان سعی می‌کنند با پخش سرودهای ملی مثل «ای ایران و خلیج فارس» مردم را تهیج کنند، در حالی که وظیفه آنها بالا بردن شعور انتخاباتی و سیاسی است.

این استاد دانشگاه درباره انتقاد اصلاح‌طلبان مبنی بر تبعیض صداو‌سیما هم گفت: به هر حال آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور است و نمی‌شود خبرهای او را پخش نکرد. وقتی رئیس‌جمهور به سفر می‌رود صداو‌سیما هم باید اخبار آن را پخش کند.

کوشکی ادامه داد: صدا‌و‌سیما تخلفی انجام نداده بلکه وظیفه‌اش را انجام داده است. یعنی وظیفه دارد اخبار احمدی‌نژاد را پخش کند اما وظیفه ندارد اخبار کروبی، موسوی یا رضایی را پخش کند چون آنها سمت دولتی ندارند.

۲پاسخ به “برنامه‌های انتخاباتی صداو سیما؛ پرحجم اما بی‌کیفیت”

یک نظر بگذارید