جستجو
آرشیو

کاندیداها تحمل شکست در انتخابات را داشته باشند

محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و کارشناس مسائل سیاسی  با بیان اینکه فعالیت و رقابت سیاسی در فضای جمهوری اسلامی با توجه به ارزش‌ها، هنجارها و آرمان‌های انقلاب نیازمند ظرفیت روحی و اعتقادی فوق‌العاده است، اظهار داشت: ضعف و فقدان این ظرفیت بدون شک مشکلات فراوانی را پیش روی سیاستمداران بی ظرفیت قرار داده و خواهد داد.

وی با بیان اینکه تاریخ انقلاب اسلامی همیشه شاهد فعالیت سیاستمدارانی بوده که در دو جهبه به تلاش پرداخته‌اند، گفت: جبهه اول فعالانی مانند شهید بهشتی، شهید رجایی و … را تشکیل می‌دهد که در جبهه صابران بودند و با ظرفیت بالای روحی و معنوی خود و با هدف حفظ انقلاب و ارزش‌های آن، ناملایمات را به جان خریده و در مقابل سخت‌ترین مشکلات سیاسی لب به شکوه نگشودند و مشکلات را با استفاده از ظرفیت بالای روحی و معنوی و صبر خود حل و فصل کردند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: از سوی دیگر شاهد سیاستمدارانی مانند بنی‌صدر، قطب زاده و مانند آنها بودیم که ظرفیت اندک آنها موجب ایجاد مشکلات جدی برای نظام شده بود و به دلیل فقدان ظرفیت روحی و معنوی، امکان فعالیت در ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی را از دست دادند.

کوشکی در پایان تاکید کرد: صبر در شکست به خصوص در رقابت انتخاباتی و پذیرش آرای مردمی هر چند که آن را درست ندانیم از جمله مصادیقی است که تحمل آنها صبر و ظرفیت بالای روحی و معنوی می‌خواهد و هرگونه کم‌ظرفیت و فقدان ظرفیت موجب خواهد شد تا این فعالان سیاسی حتی به قیمت در آویختن با اصل نظام به بحث تامین منافع خود پرداخته و منافع نظام را فراموش کنند اما آنهایی که کلیت انقلاب و ارزش‌های آن دل بستند هیچگاه انقلاب و ارزش‌های آن را فدای زندگی شخصی خود نمی‌کنند.

یک پاسخ به “کاندیداها تحمل شکست در انتخابات را داشته باشند”

  • محمود:

    فاصله حرف تا عمل- دوگانگی- بحث هایی که سر کلاس درس میشه و عکس اونا در اینجا می بینیم…… به کی میشه اعتماد کرد…….. چشمها را باید شست جور دیگر باید دید……. تا حرفهای یک معلم در جان شاگرداش نوشته شود………….

یک نظر بگذارید