جستجو
آرشیو

بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان سر‌پل سرویس‌های جاسوسی غرب در ایران هستند

استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان سر پل سازمان‌ها و سرویس‌های جاسوسی غرب در ایران هستند که با مجوز خود جمهوری اسلامی و بی‌توجهی مسئولین مربوطه در وزارت ارشاد و خارجه در حال فعالیت هستند.

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص عملکرد رسانه‌های غربی در ایران اظهار داشت: رسانه‌هایی مثل BBC و خبرگزاری‌های آمریکایی مثل CNN هیچوقت با جمهوری اسلامی صادقانه برخورد نکرده‌اند و همیشه مساله ساز بوده‌اند. هیچوقت حضور آن‌ها به نفع جمهوری اسلامی نبوده است، اگر راهپیمایی‌ها و انتخاباتی‌ها را منعکس کرده‌اند سعی بر کم‌رنگ جلوه دادن آن داشته اند.

وی افزود: این رسانه‌ها سر پل سازمان‌ها و سرویس‌های جاسوسی غرب در ایران هستند که با مجوز خود جمهوری اسلامی و بی‌توجهی مسئولین مربوطه در وزارت ارشاد و خارجه در حال فعالیت هستند. منظور من یک رسانه متوسط فرانسوی نیست بلکه رسانه‌های مشخص آمریکایی و انگلیسی را می‌گویم که هیچوقت نمی‌توانیم مثال بزنیم که فلان بار به نفع نظام ما کار کرده‌اند همیشه به نفع خودشان کار کرده‌اند و ما باید دست از ساده‌لوحی و خوش باوری برداریم. اینکه تصور کنیم اینها بلندگوی نظام خواهند شد را برای همیشه کنار بگذاریم و با این رسانه‌ها که از اعتماد جمهوری اسلامی همیشه سوء استفاده کرده‌اند برخورد جدی کنیم.

کوشکی با اشاره به نوع برخورد آمریکا با خبرنگاران ایرانی خاطرنشان کرد: خبرنگار ایران در نیویورک حق خروج از حوزه سازمان ملل را ندارند و صدا و سیما حق داشتن خبرنگار در امریکا را ندارد. خبرنگاران ما اگر بخواهند به امریکا بروند با بیشترین محدودیت‌ها روبرو هستند و ببینید که امریکا در طول این چند سال گذشته به چند خبرنگار ایرانی ویزا داده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: پس چرا ما باید اجازه بدهیم و چرا باید خبرنگاران امریکایی و انگلیسی دستشان باز باشد و ایران حیاط خلوتشان باشد و هر کاری که می‌خواهند انجام دهند، باید برخورد متناسبی صورت بگیرد ولی از این وزارت خارجه و ارشاد بعید به نظر می‌رسد و تا الان که به شدت ساده‌لوحانه برخورد کرده‌اند.

یک نظر بگذارید