جستجو
آرشیو

بیانیه‌ مجمع روحانیون با اساسنامه و شانیت این مجمع نا سازگار بود

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانیه مجمع روحانیون مبارز و با بیان اینکه ذیل این بیانیه با صدر آن کاملا در تعارض و متفاوت است، اظهار داشت: صدر این بیانیه به گونه‌ای تنظیم شده است که گویا یک تشکل‌ دانشجویی با خرج احساسات آن را تنظیم کرده، اما در ذیل این بیانیه از گفتگو و تعامل برای بر حل بحران نوشته شده است که از این جهت ذیل این بیانیه با صدر آن در تعارض است.

وی افزود: به نظر من این بیانیه با عجله و شتابزدگی تنظیم شده، که نشان از ذهن آشفته‌ تنظیم‌کنندگان این بیانیه دارد.

کوشکی ادامه داد: کلیات و محتوای این بیانیه با اساس‌نامه مجمع روحانیون و شانیت اعضای این مجمع کاملا در تعارض است و به نظر می‌رسد که با عجله و خودسرانه تنظیم شده باشد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه سخن گفتن در خصوص محتوای این بیانیه ارزشی ندارد، وبه همین دلیل در خصوص محتوای آن بحث نمی‌کنم، ابراز داشت: از مجمع روحانیون مبارز با ۲۲ سال سابقه که در برخی از آنها نیز سابقه طولانی در خط امام و رهبری داشته‌اند، انتشار چنین بیانیه‌ای به نظر عجیب، بعید و غیر ممکن می‌رسد.

وی با بیان اینکه بیانیه مجمع روحانیون بیشتر به اطلاعیه یک تشکل دانشجویی آن هم با عمر بسیار کم شباهت دارد، تاکید کرد: به نظر من حتی کسانی که این بیانیه را امضاء کرده‌اند محتوای آن را نخوانده واز روی اعتماد آن‌را امضاء کرده‌‌اند.

کوشکی با بیان اینکه ادبیات استفاده شده در این بیانیه بیشتر به ادبیات آقای ابطحی شباهت دارد یادآور شد: ممکن است کسی مثل ابطحی این بیانیه را شتاب‌زده نوشته باشد و از روی اطمینان و اعتماد، دیگر اعضای این مجمع آن را امضاء کرده باشند .

استاد دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی خطاب به اعضای مجمع روحانیون مبارز گفت: امیدوارم اعضای مجمع روحانیون مبارز که برخی از آنها سابقه خوبی با امام دارند سریعا این بیانیه را تکذیب کرده و در خصوص انتشار آن موضع‌گیری کنند.

وی یادآور شد: مطمئن هستم کسانی که این بیانیه را امضاء کرده‌اند به ناشی بودن نگارنده این بیانیه اطمینان نداشته‌اند و اگر این بیانیه را می‌خواندند، شاید از امضای آن امتناع می‌کردند.

یک نظر بگذارید