جستجو
آرشیو

سازمان مجاهدین برای شکست یا پیروزی موسوی برنامه جداگانه‌ای داشت

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به افشاگری‌های اخیر یک عضو سازمان مجاهدین و ستاد موسوی اظهار داشت: سازمان مجاهدین با تفکرات لائیک منشانه و با هدف تغییر در ماهیت انقلاب اسلامی تشکیل شده است.

وی افزود: سازمان مجاهدین و مشارکت در حالی که رسما به دنبال تغییر قانون اساسی هستند، تلاش کرده و می‌کنند تا نظام اسلامی را در ایران به یک نظام سکولار تبدیل کنند.

وی با اشاره به افشاگری‌های یکی از اعضای سازمان مجاهدین مبنی بر اینکه اغتشاشات خیابانی قبل از انتخابات در سازمان مجاهدین طراحی شده بود، افزود: سازمان مجاهدین برای حیات خود دو پروژه را در انتخابات اخیر برنامه ریزی و دنبال می‌کرد تا اگر در پروژه اول موسوی پیروز می‌شد، با پیوستن به وی به حیات سیاسی خود ادامه دهند. این سازمان همچنین پیش بینی کرده بود در صورتی که موسوی در انتخابات ایران پیروز نشود، با برپایی آشوب‌ها و اغتشاشات خیابانی از نظام عقده‌گشایی کند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: وقتی سازمان مجاهدین از پیروزی موسوی در انتخابات ناامید شد برای تشکیل اهرم فشار علیه نظام از طریق اغتشاشات برنامه ریزی کردند.

کوشکی با اشاره به نامه هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آشوب‌ها و آتشفشان‌های بعد از انتخابات را می‌بینیم، خاطر نشان کرد: آقای هاشمی در نامه خود در حالی صحبت از آشوب می‌کند که این باور وی مبنی بر اغتشاشات بعد از انتخابات بود، که این نیز ارتباط گروه‌های مختلف برای سناریوی بعد از شکست را افشا می‌کند.

یک نظر بگذارید