جستجو
آرشیو

مسئولان پول‌های ایران را از بانک‌های انگلیس خارج کنند

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به عملکرد مداخله‌جویانه دولت بریتانیا در امور داخلی کشورمان اظهار داشت: دولت انگلستان نه تنها در اغتشاشات اخیر بلکه در ۳۰ گذشته انقلاب در امور داخلی کشورمان دخالت کرده است که بر همین اساس جا دارد که وزارت خارجه ارتباط خود را با این کشور به حداقل ممکن برساند.

وی با بیان اینکه قطع ارتباط با دولت انگلستان راهکار مناسبی نمی‌تواند برای دستگاه دیپلماسی ایران باشد، افزود: متاسفانه برقراری رابطه اقتصادی یک طرفه در زمینه‌های مختلف و برخی وابستگی‌های اقتصادی به دولت انگلستان قطع ارتباط را به صورت یکطرفه به ضرر انقلاب اسلامی خواهد کرد.

کوشکی با اشاره تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام خاطرنشان کرد: در سال ۵۸ به دلیل عدم ابزار های لازم برای فشار به آمریکا دانشجویان پیرو خط امام مجبور شدند لانه جاسوسی آمریکا را در ایران که به نام سفارت این کشور بود تسخیر کنند، اما در خصوص انگلیس چنین وضعیتی مناسب نیست چون ابزار های فشار به این کشور در دستان دیپلمات های دستگاه خارجی کشور مهیاست.

استاد دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی با انتقاد از وزارت نفت مبنی بر قرار دادن دفتر خرید نفت در لندن، یادآور شد: وزارت نفت باید در راستای کاهش روابط با دولت بریتانیا دفتر خرید نفت را از انگلستان به کشور دیگری منتقل کند.

وی با بیان اینکه باید دولت ایران باید سریعا پول‌های موجود کشور را از بانک‌های انگلستان خارج کند، ابراز داشت: متاسفانه در هفته اول اغتشاشات تهران، دولت بریتانیا از ثروت کشور ایران به عنوان اهرم فشاری برای خود جمهوری اسلامی استفاده کرد و یک میلیارد و ششصد میلیون دلار از پول ایران را در بانک‌های خود بلوکه کرد که باید از مسئولین در این خصوص پاسخگو باشند.

کوشکی ادامه داد: در شرایط کنونی قطع ارتباط به دلیل برخی وابستگی‌ها اقتصادی به دولت انگلستان مشکلاتی را پدید می آورد و باید این وابستگی‌ها کاهش پیدا کند.

استاد دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی با بیان اینکه قطع ارتباط با انگلیس در آینده به رفتار این کشور در آینده مربوط می‌شود، تصریح کرد: باید با کاهش روابط و رساندن آن به حداقل ممکن زمینه‌های قطع ارتباطی که منجر به ضرر ایران شود، را از بین برد.

یک نظر بگذارید