جستجو
آرشیو

جنایات اسرائیل در غزه محور سخنان احمدی‌نژاد در سازمان ملل باشد

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه سفر احمدی‌نژاد به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در ایام روز قدس و وضعیت اسفناک مردم فلسطین به خصوص ساکنان غزه، این موضوع باید در سخنرانی احمدی‌نژاد مطرح شود.
وی وضعیت مردم غزه را بسیار بدتر از سال گذشته ارزیابی کرد و گفت: به دلیل وضعیت نابسامان مردم فلسطین به خصوص ساکنان غزه یکی از محورهای اصلی سخنان احمدی‌نژاد در سازمان ملل باید تشریح وضعیت مردم این منطقه باشد.
این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: احمدی‌نژاد بایستی با مطرح کردن خیانت‌های کشورهایی مانند مصر در مجمع عمومی سازمان ملل باعث افشا‌سازی نقش این کشور در فشار به مردم غزه شود.
کوشکی خاطرنشان کرد: بعد از مطرح کردن نقش رژیم صهیونیستی و مصر مجمع عمومی راهی را برای اعمال فشار به این دو کشور که برای نابودی مردم غزه کمربسته‌اند، بیابد.
این استاد دانشگاه خواجه نصیر با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد باید در سازمان ملل به صورت شفاف و قاطع سخن بگوید، تصریح کرد: رئیس‌جمهور نباید در پرداختن به نقش رژیم صهیونیستی و مردم اسرائیل در جنایات مردم غزه از ضمیرهای مبهم استفاده کند و مراعات بی‌دلیل را برای مطرح کردن نقش دولت خائن مصر لحاظ کند.
وی ادامه داد: احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشوری انقلابی است و به همین دلیل بایستی به صورت صریح و قاطع صحبت کند.
به گفته کوشکی، تعیین خطوط و مرزهای استکبار جهانی با مستضعفان که توسط امام خمینی (ره) تبیین شده است از دیگر مسائلی است که احمدی‌نژاد باید در سازمان ملل مطرح کند.
این کارشناس مسائل سیاسی تعیین مرزهای هویتی انقلاب و معرفی آن به جهانیان را از دیگر مسائلی عنوان کرد که باید توسط رئیس‌جمهور در سازمان ملل مطرح شود و تصریح کرد: تلاش در جهت تقسیم جهان به جبهه مستکبران و مظلومان و ظالمان و عدالت‌خواهان نیز باید توسط رئیس‌جمهور دنبال شود.
وی افزود: تعیین نگرش انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و مواضع نظام در قبال جهان و تلاش برای خنثی‌سازی توطئه مشوش‌ جلوه دادن چهره نظام باید توسط رئیس‌جمهور دنبال شود.
این استاد دانشگاه خواجه‌نصیر تلاش برای رفع مظلومیت نظامی و سیاسی از چهره انقلاب اسلامی را از دیگر مسائلی دانست که احمدی‌نژاد باید در سازمان ملل به آن بپردازد و اظهار داشت: احمدی‌نژاد تاکنون چهار مرتبه در مجمع عمومی سازمان ملل حضور داشته و سخنرانی کرده است و نیاز است که تک‌تک سخنرانی‌های انجام شده توسط وی در مجمع عمومی توسط کارشناسان نقد شده و نقاط ضعف آن مشخص شود.
کوشکی با بیان اینکه اگر رئیس‌جمهور احساس کند، خود و تعدادی از همکارانش می‌تواند، متنی را آماده کرده و در سازمان ملل ارائه دهد در واقع فرصت‌سوزی و عبرت نگرفتن از گذشته‌ها رخ داده است، تاکید کرد: احمدی‌نژاد باید سخنان گذشته خود در سازمان ملل را به بوته نقد کارشناسان متخصص و متعهد به انقلاب اسلامی بگذارد تا نقاط ضعف سخنرانی‌های قبلی در این سخنرانی برطرف شود.
وی با اشاره به مشورت رئیس‌جمهور با پرفسور مولانا، گفت: مولانا کسی است که ۳۰ سال در فضای آمریکا زندگی کرده است، البته انسان خوبی است اما باید مشورت با افرادی انجام شود که در بستر انقلاب رشد کرده‌اند و این سخن بدین معنی نیست که مولانا فرد نامناسبی باشد بلکه افق‌ها و فهم‌ مولانا با کسی که در اتمسفر انقلاب رشد کرده، متفاوت است.
این کارشناس مسائل سیاسی در پایان با تاکید بر اینکه این فرصت‌پدید آمده برای سخنرانی رئیس‌جمهور ایران یک فرصت ایجاد شده برای انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: رئیس‌جمهور حق ندارد با بی‌اعتنایی و با بی‌دقتی فرصت به دست آمده را بسوزاند و استفاده‌ای که باید و می‌توان از آن برد را نبرد.

یک نظر بگذارید