جستجو
آرشیو

هویت و تمدن غرب به حیات رژیم صهیونیستی وابسته است

4c625130ad3d5b7e4f6b72c338b6bec5محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، گفت: بحث غصب سرزمین فلسطین با موجودیت و هویت تمدن غرب پیوند خورده و ما نمی‌توانیم آن را یک اتفاقی بدانیم که توسط برخی از صهیونیست‌ها طراحی شده و رخ داده است.

وی تداوم حیات تمدن غرب را به تداوم حیات رژیم صهیونیستی وابسته دانست و گفت: اگر رژیم صهیونیستی با خللی مواجه شود و یا موجودیتش به خطر بیافتد این خطر تمامی هویت غرب را تهدید می‌کند. کوشکی تاکید کرد: با این نگاه و به دلایل بسیار تاریخی و تحلیلی بحث نابودی اسرائیل که حضرت امام با صراحت مطرح کردند به معنای محو سرمایه داری، محو لیبرالیسم فرهنگی و محو لیبرالیسم سیاسی است. وی با اشاره به ضرورت نابودی تمام ابعاد منبعث از لیبرالیسم فلسفی غرب به عنوان مظاهر ظلم، شرک و فساد گفت: اگر این نابودی اتفاق بیافتد ما می توانیم علاوه بر این آزادی قدس شاهد آزادی بشریت نیز باشیم. این استاد دانشگاه با اشاره به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند روز قدس روز اسلام است، گفت: این به معنی همسان سازی بین مساله فلسطین و مساله دینداری در جهان معاصر و اسلام است. وی با تاکید بر منازعه ترسیم شده از سوی امام خمینی (ره) در قضیه فلسطین مبنی بر منازعه مسلمین و جهان کفر و استکبار تصریح کرد: اگر آنچنان که حضرت امام ترسیم کردند تمام موجودیت اسلام در برابر تمام موجودیت کفر درگیر باشد ماجرای فلسطین پهنه و عرصه‌ای است که این درگیری در آن اتفاق می‌افتد.

کوشکی ادامه داد: درگیری بر سر شهر قدس و منطقه قدس نیست بلکه درگیری بر سر آن تفکر ظالمانه و غاضبانه‌ای است که یکی از مظاهرش اشغال سرزمین فلسطین و یکی از جدی ترین مظاهر هویتی‌اش رژیم صهیونیسیتی است.

وی تاکید کرد: جدی ترین عملی که برای آزادی قدس می شود انجام داد مبارزه همه جانبه عالمانه و آگاهانه با مظاهری است که تمدن غرب را شکل داده است.

استاد دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به وظایف جمهوری اسلامی در این بحث فلسطین گفت:مساله فلسطین یک امر قابل معامله‌ نیست که فرضا به خاطر منافع ملی روی آن معامله بکنیم و موجودیت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی گره خورده است.

وی افزود: بحث بعدی ایجاد یک حلقه جهانی مستضعفان و حق طلبان علیه رژیم صهیونیستی و حامیان جهانی آن است که محور این صف بندی می‌تواند بحث فلسطین باشد.

کوشکی در ادامه بحث وظایف جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین گفت: بحث بعدی تلاش برای اصلاح فرهنگی در عرصه بین المللی، ترویج دینداری با معنای حقیقی آن در جهان و مقابله با سکولاریسم، سرمایه‌داری و مقابله با لیبرالیسم فرهنگی و لیبرالیسم سیاسی است.

وی با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری فکری در این عرصه گفت: باید تلاش شود تا با نیروهایی که شایسته اند و این تفکرات را شناخته و به آن اعتقاد دارند در حوزه سیاست‌های خارجی و در حوزه رایزنی‌های فرهنگی و به خصوص در بعد رسانه‌ای همکاری کنند.

کوشکی افزود: در این صورت نه تنها بحث آزادی فلسطین بلکه آزادی بشریت از چنگال بتهایی که خود ساخته میسر خواهد بود.

استاد دانشگاه خواجه نصیر در بررسی کارنامه دستگاه‌های دولتی در عرصه فلسطین گفت: چون هنوز در سطح داخلی آن اقناع صورت نگرفته ما هنوز در حد بدیهیات مشکل داریم.

وی با اشاره به تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته گفت: اما هنوز شاهدیم که با مجوز ایران کالاهایی وارد و حتی تولید می‌شوند که منافع این کالاها عاید رژیم صهیونیستی و حامیان آن می‌شود.

کوشکی گفت: هنوز علیرغم تلاش‌ها موفق نشدیم که دولت، مجلس، قوه قضائیه و دیگران را فعال کنیم که حداقل گامی برای تحریم بردارند و شما می بینید که اقناع صورت نگرفته است.

استاد دانشگاه خواجه نصیر افزود: ما در این زمینه قانون داریم اما این قانون از سال ۶۹ تا الان مورد غفلت قرار گرفته است و طبیعی است که با این غفلت وناآگاهی شاهد اتفاق جدی در عرصه جهانی نخواهیم بود.

وی تاکید کرد: برای اولین قدم جهت نابودی رژیم صهیونیستی باید حضور اقتصادی آنها در جمهوری اسلامی را جمع کنیم.

یک نظر بگذارید