جستجو
آرشیو

کروبی از فعالیت‌های سیاسی استعفا دهد

karoubi081دکتر محمدصادق کوشکی استاد علوم سیاسی و عضو هیأت علمی دانشگاه نیز در گفت‌وگو با «جوان» در این خصوص گفت: برداشت من این است که اقدام کروبی در دامن زدن به شایعه‌ای که تهمت و افترا بود ناشی از برخورد ساده ایشان با فضای سیاسی کشور است.

کوشکی ادامه داد: آقای کروبی با ساده‌انگاری وارد سیاست شد و با همان ساده‌لوحی به حیات سیاسی خودش ادامه داد. این ساده‌انگاری همان چیزی است که امام خمینی(ره) را ناچار کرد تا منتظری را به خاطر داشتن چنین روحیه‌ای از دخالت در سیاست منع کند. آقای منتظری هم ساده و خوش‌باور بود. این استاد علوم سیاسی با بیان این مطلب که «آقای کروبی ظرفیت‌های لازم یک سیاستمدار را ندارد»، «اهل تحقیق بودن و سعه صدر داشتن» را از ویژگی‌های یک سیاستمدار پخته دانست. کوشکی با اشاره به اینکه معتقد است انتشار نامه کروبی در خصوص آزار جنسی زندانیان سیاسی یک توطئه از پیش تعیین شده است، این اقدام را ناشی از زودباوری و ساده‌بینی کروبی دانست. این عضو هیأت علمی دانشگاه به کروبی پیشنهاد کرد که محترمانه از فعالیت‌های سیاسی استعفا داده و از دخالت در سیاست بپرهیزد تا بیشتر از این به وجهه ایران و نظام آسیب نرساند. کوشکی از مهدی کروبی خواست به فعالیت‌های خیریه و اجتماعی بپردازد زیرا سابقه‌اش نشان می‌دهد در این حوزه‌ها موفق‌تر است. این استاد علوم سیاسی در پایان گفت: بحث‌های حقوقی اقدام آقای کروبی را دستگاه قضایی باید پیگیری کند و اگر مصلحت نظام در این باشد که با آقای کروبی برخورد قضایی صورت گیرد باید این کار انجام شود.

 

یک پاسخ به “کروبی از فعالیت‌های سیاسی استعفا دهد”

  • بهنام:

    به آقای محمد صادق کوشکی تأکید می کنم ضرب المثل :«برعکس نهند نام زنگی کافور» در اینجا مصداق دارد. در نام شما «محمد» وجود دارد ولی اصلاً امین نیستید و مسائل را لوث می نمایید. در نام شما «صادق» وجود دارد ، ولی صداقت را رها و اقدام به تملق نموده اید تا شاید ریاست دانشگاه در مورد شما مساعدت لازم را بعمل آورد. شخصیت جناب آقای کروبی خیلی بالاتراست از اینکه شخص بی هویتی مثل شما در باره ایشان نظر دهند. حتماً شنیده ای که :«آنکه را کردگار عزیز کند،نتواند زمانه خوار کند» !

یک نظر بگذارید