جستجو
آرشیو

بی‌بصیرتی در جامعه موجب ظهور تدریجی ابن‌ملجم‌ها می‌شود

صادق کوشکی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس  با بیان اینکه دین ما دین خط زدن افراد نیست، گفت: ما از انحراف افراد خوش سابقه خوشحال نمی‌شویم و آرزو داریم با عاقبت به‌خیری در راه امام (ره) قدم بردارند.

کوشکی زمانه فعلی را با زمان حضرت علی (ع) مشابه دانست و خاطرنشان کرد: چه شد که افرادی که ده سال بسیجی پیامبر (ص) بودند و همه نوع افراد ایثارگر اعم از خانواده‌های شهدا، جانباز و رزمنده و… در بین آنها بود به راه کج رفتند و مقابل حضرت علی (ع) ایستادند.

وی افزود: در زمان حضرت علی (ع) دو صف در جلوی ایشان لشکرکشی کردند که یکی از آن گروه‌ها، دشمنان خارجی، آگاه، باهوش، مکار و حلیه‌گر و به تعبیری کارشناسان و متخصصان جنگ روانی که دشمنی آنها براساس منافع و آگاهانه است، بودند.

کوشکی، خوارج را گروه دوم عنوان و تصریح کرد: خوارج افرادی بودند که با نیت خیر و با خیال و توهمی که در مسیر درست قدم بر‌می‌دارند، مسیری را طی کردند که از بین آنها ابن‌ملجم خارج شد.

وی ادامه داد: آنها قربانیان نادانی، جهل و بی‌بصیرتی خود شدند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه مردم در زمان انتخابات به هر شخصی رأی داده‌اند به خودشان مربوط است و نباید مؤاخذه شوند، تأکید کرد: بحث ما درمورد رفتارهای دشمن شادکن است، در صورتی که نفس رأی‌دادن، عملی دشمن ذلیل‌کن است.

کوشکی خدشه وارد شدن به اقتدار ایران در خارج از کشور و به ‌عنوان کشوری آشوب‌زده معرفی شدن، به‌ چالش کشیده شدن اقتصاد ایران، جلوی پیشرفت مملکت را گرفتن و … را از جمله نتایج رفتارهای دشمن شادکن عنوان کرد.

وی افزود: بعضی با سوابق خوب بدر و احد و کربلای پنج و زندان و شکنجه‌های ساواک و … در مواقع حساس دست به کارهایی می‌زنند که رسانه‌های بیگانه آنها را تشویق می‌کنند.

کوشکی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز عید فطر مبنی براینکه اعتراف دیگران در دادگاه در مورد دیگران حجت نیست، تصریح کرد: عده‌ای می‌گویند مقام معظم رهبری در این قضیه کوتاه آمده‌اند، در صورتی که چنین نیست.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری، عالم دین است و متن دین را تذکر دادند و اگر این کار را نکنند از عدالت ساقط می‌شوند.

این استاد دانشگاه افزود: امام (ره) نفرمود، آقای منتظری خائن است بلکه فرمود آقای منتظری ساده‌لوح است و به‌ درد عالم سیاست نمی‌خورد.

کوشکی با نام بردن دسته دیگری از افراد در زمان حضرت علی (ع) و خطرناک دانستن آنها، اظهار داشت: از افراد قدرت‌طلب، حزب باد و به‌تعبیری مردانی برای تمام فصول باید به‌ عنوان منافق ترسید.

وی تصریح کرد: این سه گروه، مثلثی را در جامعه تشکیل می‌دهند که جبهه حق را تضعیف می‌کنند.

کوشکی با اشاره به شایعاتی که در کشور مطرح می‌شود، گفت: به‌عنوان نمونه عده‌ای می‌گویند چرا ما پول‌های خود را به غزه برای کمک به مردم آنجا می‌فرستیم، که در پاسخ به آنها باید گفت، که اصلاً امکان ارسال کمک‌های مالی به غزه به‌دلیل محاصره شدید آن وجود ندارد.

وی یادآور شد: حتی در زمان جنگ ۲۲ روزه نوار غزه، کشتی حامل کمک‌های انسان‌دوستانه مردم ایران، بازگردانده شد.

کوشکی از همه خواست که ساده‌لوحی را کنار بگذارند و برای رسیدن به ‌بصیرت تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سرباز کورکورانه نمی‌خواهد، چون اگر امروز سرباز کورکورانه بودیم، فردا ابن‌ملجم می‌شویم.

کوشکی نخستین قدم در رسیدن به بصیرت را تفکر دانست و گفت: باید هرچه را می‌شنویم به ‌سرعت باور نکنیم، بلکه با مبانی عقلی و دینی خود بسنجیم و بینیم چه‌کسی از رفتار ما خشنود و چه‌کسی ناراحت می‌شود.

یک پاسخ به “بی‌بصیرتی در جامعه موجب ظهور تدریجی ابن‌ملجم‌ها می‌شود”

 • محمد حسین:

  سلام
  جناب آقای دکتر
  شما بهتر از بنده می دانید که در زمان حضرت رسول به زبیر سیف الاسلام می گفتند و له طلحه هم طلحه الخیر بود حتی در حدیثی هست که ظاهرا احادیث در تعریف و تمجید از این رو نفر و برخی دیگر از صحابه حضرت رسول زیاد است اما سوال این جاست که آن طلحه و زبیر یک شبه به این مکان رسیدند؟؟؟
  جواب کاملا منفی است .
  کیست که نداند طلحه و زبیر زمان حضرت علی محصول اواخر حکومت عمر و عثمان بود
  اگر امروز معتقد به طلحه و زبیر ها هستید باید به دنبال عثمان ها و عمر ها باشید ……
  جناب دکتر
  آقای طباطبایی حرف خوبی زدند گفتند من هر وقت یک زن بی حجاب را می بینم به خودم می لرزم که من معلم اخلاق این مردم بودم و بعضا مردم اینگونه شدند مبادا این اعتقاد و رفتار مردم به خاطر عملکرد بد من باشد …
  آقای دکتر ما به عنوان معلم دینی این دانش جو ها چه مقدار دروضعیت کنونی جامعه مقصریم

یک نظر بگذارید