جستجو
آرشیو

خودمحوری و عدم توجه به تذکرات منتقدان ضعف‌ دولت نهم بود

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه ‌نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص نقاط ضعف و قوت دولت نهم اظهار داشت: بی‌توجهی به فرهنگ در طول ۴ سال گذشته و همچنین عدم ثبات در مدیریت و بی‌توجهی به مقوله مدیریت کارآمد از جمله نقاط ضعف دولت نهم به شمار می‌رود.

وی افزود: خودمحوری و عدم توجه به تذکرات کارشناسان و منتقدان متدین، ناهماهنگی در ابعاد دولت و تقسیم آن در میان تفکرات و جریانات مختلف، عدم هماهنگی معقول میان دولت و سایر قوا و عدم تمایل به تعامل منطقی با مجلس و قوه قضائیه از دیگر نقاط ضعف این دولت به شمار می‌رود.

این استاد دانشگاه تلاش در جهت بزرگ‌نمایی خدمات دولت بدون توجه به راهکارهای علمی و اصولی تبلیغات را نقطه ضعف دیگر دولت نهم دانست و اضافه کرد: عدم ارتباط با نخبگان و بسنده‌کردن به برخورداری حمایت‌ بخش‌هایی از توده‌های مردم و همچنین عدم هماهنگی رفتارهای دولت در سیاست‌‌خارجی و بی‌توجهی به اجرای قانون و منع همکاری اقتصادی با شرکت‌های حامی صهیونیست از نقاط ضعف دیگر این دولت به حساب می‌آید.

کوشکی در خصوص نقاط قوت دولت نهم با بیان اینکه مهمترین نقطه قوت این دولت تلاش در جهت خدمت به مردم و مناطق محروم بود، تصریح کرد: حرکت در مسیر گردش نخبگان و حذف برخی جریانات اقتدارگرا و مسلط به امور جامعه و همچنین حرکت‌های تهاجمی موردی و خروج از انفعال در برخی موارد مانند ارائه تذکرات در خصوص حقوق بشر به اتحادیه اروپا در حوزه سیاست‌خارجی از جمله نقاط قوت دولت نهم است.

وی وزارت دفاع را موفق‌ترین وزارتخانه دولت نهم دانست و خاطرنشان کرد: از آنجایی که وزارت دفاع در یک تعامل بین فرماندهی کل‌قوا و دولت عمل می‌‌کند از حجم موفقیت بالاتری برخوردار بوده و ساختار منسجم آن زیر نظر فرماندهی کل‌قوا و خودکفایی که ویژگی دائمی این وزارتخانه است، موجب موفقیت این وزارتخانه شده است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: وزارت کشور به واسطه بی‌ثباتی شدید در مدیریت و تعویض ۴ وزیر و یک سرپرست و به تبع آن تغییر ۵ معاون سیاسی این وزارتخانه موجب شد تا این وزارتخانه ضعیف‌ترین وزارتخانه دولت نهم شود که عملا در افق و راهبردهای این وزارتخانه در ۴ سال گذشته هیچ نقطه مثبتی دیده نمی‌شد و فعالیت این وزارتخانه فقط در امور جاری خود وزارتخانه خلاصه می‌شد.

یک پاسخ به “خودمحوری و عدم توجه به تذکرات منتقدان ضعف‌ دولت نهم بود”

یک نظر بگذارید