جستجو
آرشیو

ما و جنبش سبز

img633790128207031250جنبش سبز قبل از آنکه ساخته و پرداخته ­ی آمریکا، انگلیس، جین شارپ، سورس و یا بی بی سی فارسی باشد زاییده­ ی اهمال کاریها، ناکارآمدی ­ها، ندانم­ کاری ­ها و برخوردهای نسنجیده­ ی جبهه­ی خودی است! هر چند باور این ادعا در ابتدا دشوار می ­نماید اما ملاحظه ­ی دلائل زیر این ادعا را پذیرفتنی می ­سازد :

۱- اگر در روزهای قبل از انتخابات توصیه­ های جدی رهبری نظام در خصوص اهمیت مشارکت حداکثری و اولویت آن، (در برابر آنانی که اولویتشان انتخاب فردی خاص بود!) صلاحیت ۴ نامزد موجود و صالح بودن آن­ها و خودداری از تخریب رقبا و بسنده کردن به ذکر ویژگی­ های مثبت نامزد مطلوب از سوی طرفداران نامزدها جدی گرفته می ­شد، اگر نیروهای جبهه ی خودی و مدعی اصول ­گرایی به جای تخریب موسوی و انگ و اتهام زدن به او و هوادارانش و تلاش برای پیدا کردن بهانه برای حذف یا له کردن او، سرمان به کارخودمان گرم بود و توصیه­ ی رهبری را جدی می­ گرفتیم و موسوی و یارانش را اپوزیسیون، ضد ولایت، دجال و منافق نمی ­نامیدیم تنور حامیان موسوی گرم نمی ­شد! موسوی چهره ­ای گمنام و ناشناخته در میان اکثریت جامعه بود که به برکت تخریب­ های نیروهای خودی یک شبه به چهره ­ای  مشهور و مهم تبدیل شد! (همان گونه که تخریب ها خاتمی را خاتمی کرد!).

۲- موج سبز قبل وبیش از آن ­که بنا به محبت موسوی و حامیانش پدید آید بر اساس بغض بخش ­هایی از جامعه نسبت به عملکرد و ناکارآمدی مدعیان اصول­ گرایی و دولت نهم شکل گرفت! وقتی بدون اغراق می­ توان ادعا کرد جمعیت انبوهی که در ۲۵ خرداد ۸۸ فاصله” انقلاب” تا “آزادی” را پر کرد­، بیش از آن­ که محب موسوی و موج سبز باشند، مخالف احمدی نژاد و مدعیان اصول ­گرایی و جناح موسوم به راست بودند!

۳-موج سبز نه در قد و قواره ­ای بود که کودتای مخملی راه بیاندازد و نه توان و عرضه­ ی آن­ را داشت که دست به براندازی بزند! اما این نیروهای خودی و مدعی اصول­ گرایی بودند که با تکرار ادعای ناپخته ­ی کودتای مخملین (از روزهای قبل از انتخابات تا پس از آن­!) به موج سبز جرأت و جسارت ورود به عرصه­ ی خیابان­ ها و رقصیدن علنی به ساز بی­ بی ­سی و صدای آمریکا را بخشیدند!

۴-موج سبز جنازه ­ای است که در حین تولد وفات کرده و اگر تا امروز زنده می­ نماید به برکت یادآوری ­های ماست! روزی نبوده که مطبوعات و رسانه­ ها و شخصیت­ های اصولگرا نامی از موج سبز و رهبران آن نبرند و در کعب این جنازه ندمند! جنازه­ ای که با دم وقت نشناس برخی اصولگرایان هنوز زنده می ­نماید!

۵- شک نکنید کسانی که بیشتر از همه از حمله به موج سبز خوشحال می ­شوند رهبران این موجند­! این عده از آن ­جا که بهره ­ای از واقعیت ندارند و ساخته و پرداخته­ ی رسانه­ اند آرزو دارند در اخبار روزانه نامی و یادی از آن ­ها به میان بیاید­! چه خیر و چه شر­! اگر یاد و نام این جماعت از رسانه­ های خودی محو شود ناقوس مرگ این جنبش مجازی نواخته خواهد شد! حکایت موج سبز حکایت گرد و خاک است که با فرو نشستن باد و طوفان اثری از هیمنه و فراگیری گرد وغبار باقی نخواهد ماند! و البته حملات و تهاجمات جبهه­ ی خودی ( اعم از رسانه ­ای و…) مانند بادی است که گرد و خاک را به هوا بلند می کند و اگر وزش این باد متوقف شود دیگر غباری وجود نخواهد داشت!

۶- نه موسوی ونه کروبی و نه هیچ فرد دیگر در حد و اندازه­ای نبودند که توان بسیج مردمی و رهبری و شورش بر ضد نظام را داشته باشند! هنوز هم نیستند! این دو آدم­ های ساده لوح و قابل ترحمند که بازی سیاست بازان و قدرت طلبان حرفه ­ای را خورده­ اند و اگر امروز به شخصیت ­هایی  مشهور در سطح جامعه ­ی ایرانی و حتی بین­ الملی تبدیل شده ­اند بایستی به عملکرد کسانی ایراد گرفت که این دو را در حد و اندازه ­ی دشمنان و مخالفان نظام بالا برده­اند! (با توجه به این حقیقت که دشمن واقعی و اصلی نظام استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی هستند و معرفی کردن افرادی مانند موسوی و یا کروبی به عنوان دشمن نظام پایین آ وردن شأن نظام محسوب می شود!) .

۷- بهترین شیوه­ ی مقابله با موج سبز فراموش کردن آن است! موج سبز حبابی است که با آرام گرفتن رودخانه ­ی انقلاب خواهد ترکید و هیچ اثری از آن بر جا نخواهد ماند! بدون تردید فقط آدم­ های بیکار به جنگ با حباب خواهند پرداخت! الباطل یموت بترک ذکره!

۸- امروز نظام و انقلاب بیش از همیشه به آرامش نیاز دارد! آرامشی که زمینه ساز تولید علم، عدالتخواهی­، نوآوری و شکوفایی خلاقیت­ ها و تلاش برای حل مشکلات جامعه خواهد بود! یادمان باشد که انگشت اشاره رهبری بر خلاف بعضی ­ها به جای جنبش سبز و نابودی آن، تلاش برای تولید علم، عدالتخواهی، صدور ارزش ­های انقلاب، ترویج تفکر دینی و گسترش اسلام خواهی را نشانه رفته است، و آزمون بزرگ مدعیان اصول گرایی در این­ جاست که آیا پیروی از رهبری نظام را بر خواهند گزید و یا هم­چنان مقلد عقل ناقص خود خواهند ماند!

۱۲۴پاسخ به “ما و جنبش سبز”

 • دختر سبز:

  مردم متمدن ایران زمین حالا خون نداها وسهراب ها ریخته شده بیاید با شرکت درتظاهرات ۲۲ خردادنذاریم خون دوستان و همفکرامون پایمال بشه من با اینکه ۱۶ سالمه ودر فرزانگان اراک درس میخونم با دوستامون با جنبش همراهی میکنیم و درو دیوار مدرسه شده مرگ بر خامنه ای و احمدی ن‍‍ژاد تازه قرار امتحان ۲۲ رو با خودکار سبز بنویسیم

 • گلبرار:

  دختر سبز عزیز که ۱۶ ساله هستی و هنوز سرد و گرم روزگاررا نچشیده ای خون ندا و سهراب بوسیله آنهائی پایمال شد که بخاطر دنیا و منافع شخصی خودشان مردم را تحریک کردند و به خشونت و درگیری و هرج ومرج فرا خواندند و الان مثل موش رفتند توی سوراخ البته سوراخ که نه چون به لندن و نیویورک وپاریس نمیشه گفت سوراخموش ولی آنچه که مسلم است اینکه این آقایان به ملت و کشور خود که خیانت کرده اند هیچ بلکه به اندک طرفداران خودشان هم خیانت کرده و میکنند. عزیز بهتر از جان با نوشتن شعار هائی که گفتی روی در ودیوار مدرسه مینویسند نمیتوان کاری از پیش برد تا قاطیه مردم به این نظام که با مجاهدتهای خمینی بزرگ و یارانش بپا شده اعتقاد دارند و آمریکا و اسرائیل و انگلیس را دشمن همیشگی خوشان میدانند مطمئن باش با کارهای پوچ و توخالی نمیتوان به نابودی انقلاب حتی فکر کرد سعی کن استقلال فکری داشته باشی و به عنوان یک انسان آزاده به تحلیل اطرافت بپردازی مطمئن هستم پای ثابت تماشای کانالهای ماهواره ای هستی که امروز همگی کمر همت بستند تا انقلاب را نابود کنند اما این را بدان و مطمئن باش تا نام خمینی در این مملکت بر سر زبانها هست و یاد وخاطره جانفشانی های رزمندگان هست به انقلاب و نظام نمیتوان آسیبی رساند کما آنکه آب در هاون کوبیدن . خوب است یک خاطره برایت بگویم تا مطلب را بهتر درک کنی . در سال ۵۸ عده ای کمونیست که همگی تحصیلکرده و دانشگاهی بودند در خانه ما مهمان بودند من آنموقع ۲۰ ساله بودم و در بستر بیماری سخت افتاده بودم بین ما و آنها بحث سیاسی سختی در گرفت و آنهامدعی بودند در آینده ای نزدیک رژیم ایران کمونیستی خواهد شد و الی آخر پدر من که البته سواد چندان کلاسیک هم نداشت اما آدم بسیار با تجربه ای بود وقتی دید بحث بین ما تمام شدنی نیست و هیچکس حاضر نیست کوتاه بیاید آمد وسط و گفت آقایان شما همه تحصیلکرده هستید و در علم ودانش شمااز جهان سیاست شکی نمیتوان کرد اما در مورد این پیش بینی ها و ادعاهائی که میکنید یک جمله میگویم و از شما میخواهم کمی با منطق فکر کنید و جواب مرا اگر توانستید بدهید . همه منتظر بودند ببینند پدر من چه خواهد گفت .بعد پدرم رو کرد به این آقایان که ادعایشان سر به فلک زده بود و گفت خیالتان جمع تا در این مملکت نام حسین وعزاداری امام حسین هست ایران هیچوقت کمونیست و سوسیالیست نمیشه و همین حرف به ظاهر ساده بود که انگار آب یخی بود که روی آتش و حرارت آن آقایان ریخت و از آن لحظه به بعد تا زمانیکه از خانه ما بروند حتی یک کلمه هم آنها راجع به مسائل سیاسی حرف نزدند خوب .عزیز برادر به من بگو (شعار نده) چگونه ممکن است به مملکتی که هزاران شهید و جانباز و آزاده و صدها هزار رزمنده ۸ سال دفاع مقدس و میلیونها بسیجی و مردم در صحنه داردو ابدا” از عده قلیلی اراذل و اوباش ترسی ندارند آسیبی وارد کرد در خلوت خودت کمی فکر کن مطمئن باش به نتایج خوبی خواهی رسید.

 • گلبرار:

  من بسیجی نیستم البته در جبهه حضور داشتم مجروح هم شدم فقط هم برای اعتقادات و کشورم رفتم در مورد بسیجی ها کم لطفی نکنید و به طریق اولی بی ادبی و فحاشی . چون اولا” فحاشی کار آدم عاقل و با ادب نیست ثانیا” بسیجی ها مشمول این رفتار نیستند البته ممکنه در هر گروهی افراد ناسالمی هم باشند اما قاطبه این صنف صرفنظر از بسیار اندک افرادی که ممکن است حتی برای بدنام کردن بسیجی ها در این گروه رخنه کرده باشندافراد سالم و پاکی هستند البته این مقایسه شایدچندان منطقی نباشد ولی حضرت عباسی نگاه کنید به دسته مخالفین نظام و انقلاب و امام و رهبری آیا در بین همین تعداد اندک میتوانی ۴ نفر آدم فرهیخته پیدا کنی که بتوان به او افتخار کرد از موجه ترین آنها به مهاجرانی یا اکبر گنجی اشاره میکنم این آقا اگر آدم سالمی بود امروز نمیرفت کنار دست صهیونیستها در لندن بر علیه نظامی که تمام وجودش را مدیون آن است فعالیت کند یا گنجی که رفته با همجنسبازان هم پیمان شده حالا بقیه را خودتان ارزیابی کنید. در سال ۵۷ مردم ایران انقلابی بزرگ براه انداختند و ۹۹/۹۹درصد ملت هم در آن حضور داشتند در هیچیک از تظاهرات و راهپیمائی ها به اموال مردم که هیچ حتی اموال دولتی و ماموران تا ددندان مسلح تعرضی نکردند با اینکه اگر میخواستند با آنهمه جمعیتی که در تظاهرات شرکت میکرد میتوانستند تمام نیروهای مسلح را از صحنه نابود کنند بلکه بر عکس به سربازان گل میدادند خوب حالارا ببین یک عده قلیل که نه جان راه رفتن دارند نه انگیزه درست و صحیح .نه رهبر ی و نه شعار درست آمدند و میخواهند با خشونت و تخریب و آتش سوزی طرحی نو دراندازند به نظر شما با این مشخصات میتوان کاری کرد

 • گلبرار:

  درود بر امید که ایران برایش از همه چیز مهمتر است از این درگیریهای سیاسی باید فارغ شد و برای سربلندی ایران هر کاری که میتوانیم بکنیم تا نقشه های دشمنان این مرز وبوم نقش بر آب بشود.

 • ارغوان:

  گلبرار
  منطق توورییس جمهورت اینه که هرکی برخلاف حرفتون حرف میزنه بهش بی احترامی میکنین!
  اون که میگه خس و خاشاک تو هم که میگی قوم مغول!
  من تلاش نمی کنم تا حرفم رو به تو بقبولونم امیدوارم دیدت نسبت به اتفاقاتی که دورو برت میفته بازترشه
  و ارزش خودت رو بفهمی. حق من و تو زندگی کردن توی اون جهانی که برات ترسیم کردم اگرچه برای تو خیلی رویاییه.
  اینم بدون که ما انتقام خون خواهروبرادرمون رو می گیریم!

 • ارغوان:

  دختر سبز من به داشتن هم فکرهایی مثل تو افتخار می کنم
  کاشکی منم روز۲۲ امتحان داشتم!

 • sara:

  دوباره میسازمت وطن اگر جه با خشت و جان خویش

 • علی:

  لعنت براین بی تدبیری دولت مردان افراتی

 • گل برار:

  ارغوان عزیز : اولا” اون که منظورت بود رئیس جمهور من که نه بلکه رئیس جمهور ۷۰ میلیون ایرانی است مثل خاتمی و رفسنجانی چون با اینکه به هیچکدام از انها رای ندادم ولی به همه آنها از جمله این آخری بخاطر احترام به قانون و رای مردم احترام می گذارم و او را بعنوان یک رئیس جمهور قانونی قبول دارم چون فکر میکنم متمدن هستم و بر خلاف آنهائیکه اگر از نژاد مغول هم نباشند رفتار و اقداماتشان مثل مغولهاست میل و احساسات شخصی خودم را بر نظر اکثریت ترجیح نمی دهم البته مطمئن هستم شما که در گفتگوهای اینچنینی شرکت میکنید و اهل حرف زدن هستید نه چماق کشیدن و تخریب و آتش زدن هر نظری هم که داشته باشی ومحترم است جزوتخریب چی های دشمن ایران نیستی و البته قبول هم داری جمع بین نظرات وعقاید متضاد را قانون باید تعیین کند نه احساسات شخصی ما .اینکه یک عده قلیل با تحریک دشمنان این مملکت که صدها سال است خون مردم ایران را می مکنددر مقابل قاطبه ملت ایران بایستند و دست به تخریب و آتش سوزی و… بزنند نمیتوانند اصالتی درعقاید داشته باشند .قبلا” هم گفتم اگربه انقلاب اسلامی که از خالصترین حرکتهای مبارزه در طول تاریخ بوده خوب توجه کنی و آن را ملاک رفتارهای مبارزه طلبانه قرار دهی متوجه خواهی شد به اقداماتی که یک عده اراذل و اوباش میکنند و برایشان اموال دولتی با اموال شخصی مردم فرقی نمکند و هر چه که از دم تیغشان بگذرد جان سالم به در نمی برد غیر از مغول صفتی شایسته تر نمیتوان داد . در انقلاب ۵۷ با اینکه سیل جمعیت مردم قابل مقایسه با ارتش محمد رضا پالانی خائن نبود و اگر اراده می کردند احدی از سربازان و… شاه روی زمین باقی نمی ماند حتی یک سرباز خون از دماغش نر یخت و حتی یک شیشه مغازه یا بانک شکسته نشد شاید سن و سال تو به تاریخ ۵۰ ساله گذشته قد ندهد که اینطور بدون داشتن یک منطق صحیح از روی احساسات حرف میزنی ولی بدان حرکت اصیل انقلابی یعنی همان که وقتی مجاهدین خلق (منافقین) رفتند پیش امام و از او خواستند اجازه بدهد با ترور و اقدامات مسلحانه کار را به پیش ببرند امام با تندی انها را از این کار منع کرد و گفت انقلاب ما تسویه حساب شخصی نیست که بخواهیم با هر وسیله به هدفمان برسیم.آره عزیزم هر چیزی برای خودش قواعدی دارد که اگر به آنها توجه نشود نتیجه کار میشود لعن ونفرینی که مردم بابت اذیت وآزارهاو تخریب اموالشان نثار این جماعت اندک میکنند

 • بیزار:

  خیلی ها از توهم کارشان به تیمارستان کشید اخر کارشما هم به بجه ها کشید.توحال خودتان خوش باشید

 • گل برار:

  علی جان کمی در املایت دقت کن املاء صحیح نشانه دقیق بودن است امیدوارم همانطور که به صحیح نوشتن دقت خواهی کرد به صحیح و منطقی فکر کردن هم توجه کنی

 • ارغوان:

  گلبرار
  من ازطرز حرف زدنم با شما معذرت میخوام فکرنمی کردم شما هم سن پدرم باشید!
  جوابی که به من دادید کاملا منطقیه.
  من نمیخوام از کارهای نسنجیده بعضی ها دفاع کنم اراذل و اوباشی که وحشی گری می کنند باید به سزای عملشون برسند ولی به من بگید “سهراب اعرابی” چه گناهی مرتکب شده بود که توی زندان اوین زیر شکنجه کشته شد جز اینکه به همراه مادرش در راهپیمایی شرکت کرد و پرسید “رای من کجاست؟”
  به عنوان یک انسان و بدون موضع گیری سیاسی به من جواب بدید آیا واقعا سزای عمل سهراب مرگ زیر شکنجه بود؟؟!!
  آیا شهدایی که شما وخیلی های دیگه از اسمشون سوء استفاده می کنید برای دفاع از یه همچین حکومتی جنگیدن ؟

 • گل برار:

  ارغوان عزیز اولا” من کاره ای نیستم که از اسم شهدائی که با بسیاری از آنها همسنگر و همرزم هم بودم بخواهم استفاده یا سوءاستفاده بکنم و فکر نکنم کسی هم بتواند اینکار را بکند چون بیشتر آنهائی که تو فکر میکنی از اسم شهدا سوء استفاده میکنند خودشان یا در دفاع مقدس بوده اند یا از این معرکه زخم وصدمه ای دیده اند یا سالیان دراز در اسارت بودند . ثانیا”اگر برای تونظر شهدا و بازماندگانشان ( رزمندگان جانبازان و….) ملاک و مناط اعتبار است من نه از جانب همه آنها بلکه حداقل بعنوان یکی از آنها به شما عرض میکنم این حکومت با تمام مشکلات و مسائلی که دارد همان حکومتی است که برایش جنگیدم و در راهش خون هم دادم حالا بقیه هم این نظر را دارند یا نه اگر به اطرافت نگاه کنی و در بین خانواده شهداءو اسرا و جانبازان و… نظر سنجی کنی متوجه حقیقت خواهی شد .پس پای شهداو … را وسط نکش . اما در مورد سهراب اعرابی اولا” از مرگ او متاسف و متاءثرم ثانیا” برایش طلب آمرزش و مغفرت میکنم چون در بدبینانه ترین وضعیت مرگ یک انسان دردآور است آنچنانی که حضرت امیر(ع) وقتی حدی بر کسی جاری میکرد (مثل قطع ید) ضمن مرهم گذاشتن بر موضع حد سعی می کرد به نحومقتضی از آلام روحی مجرم بکاهد. اما اینکه چراسهراب کشته شد؟ آیا زیر شکنجه کشته شد و سئوالات دیگر باید عرض کنم متاسفانه من از جزئیات قضیه اطلاعات دقیقی ندارم و طبیعی است اظهار نظرمن راجع به چیزی که بر آن واقف نیستم صحیح و منطقی نباشد. در این خصوص نمیخواهم جوابت را با سئوال دیگری بدهم ولی به نظر بی نظر تو کشته شدن بسیجی حسین کبیری در سعادت آباد که بی دفاع و تنها گرفتار شده بود به چه جرمی بود. یا ضرب وشتم آن بسیجی که همگان دیدند در خیابان مورد هجوم عده ای که البته به نظر نمی رسید از اراذل و اوباش هم باشند به چه دلیل بود به نظر تو آیا آن فراد اگر به جای کلاه موتورسواری چاقو یا سلاح گرم در دستشان بود می گذاشتند آن بسیجی جان سالم بدر ببرد و اکنون زنده باشد.عرض بنده به شما عزیز برادر این است که کشته شدن سهراب یا ندا یا حسین کبیری تماما” مسائلی است ثانوی که هوشیاری ما مردم ایران ایجاب میکند با پرداختن به اصل موضوع و آنچه که باعث شده امروز یک عده دلسوز وطن در کنار عده ای خائن و وطن فروش و بدون اینکه متوجه بشوند به چه مسیری هدایت شده اند کار را به جائی برسانند که برادران و خواهرانشان در مقابل یکدیگر بایستند نقشه های شوم دشمنان را بی اثر کنیم . شما مطمئن باش دشمنان ایرا ن مثل آمریکا /انگلیس /اسرائیل اصلا” و ابدا” بدنبال احقاق حقوق مردم در چیزی مثل انتخابات نیستند. اینکه فکر کنیم هدف این دشمنان قسم خورده روی کار آوردن موسوی و کروبی یا بنی صدریا حتی رجوی و پهلوی است سخت در اشتباهیم. انگلیس و فرزند ناخلفش آمریکا وقتی شاه در سال ۳۲ با ترس ولرزاز ایران فرار کرد و متعاقب آن کودتا ۲۸ مرداد رخ داد در بازگرداندن شاه به ایران شدیدا” تردید داشتند چون معتقد بودند این آدم بزدل نمی تواند نقشه های آنها را پیاده کند . خلاصه بعد از اینکه محمد رضا پالانی با هزار التماس و آویزان شدن به این و آن ودادن هزارتعهد به آمریکا و انگلیس اطمینان داد به آنها خوب سواری خواهد داد رضایت دادند بر گردد به ایران . اما الان این دشمنان حتی به فکر آوردن کسی که به آنها سواری بدهد هم نیستند بلکه بدنبال پیاده کردن الگوی عراق و افغانستان در ایران هستند . شما اخبار را اگر ببینی متوجه خواهید شد که به طور میانگین در هر روز حداقل ۲۰ تا ۵۰ نفر در عراق در اثر بمب گذاری وترورکشته می شوند . چیزی که جز هرج ومرج و ناامنی عنوان دیگری نمی تواند داشته باشد . این دشمنان در ایران هم بدنبال این هستند که مردم به جان هم بیافتند و با پاره پاره کردن هم جولانگاهی برای آمریکا و انگلیس و اسرائیل درست بکنند. من قبلا” هم گفتم اگر قانون را ملاک رفتارها و اقداماتمان بدانیم ( چیزی که همه عقلا قبول دارند ) مطمئنا” حوادث تلخ کشته شدن عزیزانمان (حالا به هر کم وکیفی که بوده )پیش نخواهد آمد به نظر تو وقتی در قانون نهادهائی برای بررسی اعتراضات به نتایج انتخابات تعریف شده و ما مدعی متمدن و قانونمدار(هر چند قانون ناقص) بودن هستیم آمدن عده ای قلیل در خیابان (آنهم به سفارش همان دشمنانی که اوصافشان را برایت گفتم)در حالی که هیچ مجوز ی برای راهپیمائی صادر نشده بود چه نتیجه ای در بر دارد.به نظر تو حمله به پایگاه بسیج در همان اوقات ودر حالی که اعضاء پایگاه موظف به حفظ پایگاه هستند چه عکس العملی را ایجاب می کند؟ حضرت عباسی اگر تو جای آن بسیجی در پایگاه بودی چه می کردی ؟ در بسیج را باز می کردی و با دود کردن اسفند راه اسلحه خانه را به آنها تعارف میکردی و تمام ؟

 • ارغوان:

  گلبرار
  متاسفانه شما جواب سوال من رو ندادید
  من باید به چه زبونی به شما بگم که از رفتار نسنجیده ی یک عده طرفداری نمی کنم !!!
  من از مرگ حسین کبیری (که به همراه فرمانده گردان عاشورا و نیروی بسیج اکیپ موتور‌سوار به سمت سعادت‌آباد رفتند) متاسفم!
  من واقعا نمی فهمم شما کشته شدن چندین نفر از هموطنانمون رو جزو مسائل ثانوی قلمداد می کنید؟؟؟
  خون چند نفر بی گناه ریخته شده و شما پرداختن به این مسئله رو جزو فرعیات می دونید؟؟؟
  خواهشا وقتی بحث می کنید سعی کنید با اطلاعات نسبی وارد بحث بشید و یک طرفه حرف نزنید و قضاوت نکنید
  بحث بین من و شما بی فایده است
  من برای برقراری عدالت تلاش می کنم و شما به فکر خنثی کردن نقشه های دشمنان هستید!

  من دیگه به این پایگاه اطلاع رسانی سر نمی زنم
  خدا نکه دار.

 • سها:

  با سنگها بگو که چه اندیشه می کنند؟؟!!
  حتی بدون بال کبوتر کبوتر است!!

 • گلبرار:

  مرگ بر آمریکا /مرگ برانگلیس/ مرگ بر اسرائیل
  من هم به این نتیجه رسیدم تا زمانی که افرادی مثل شما(ارغوان) بجای منطقی و اصولی فکر کردن با احساسات و عواطف به مسائل و جریانات سیاسی دور و بر نگاه میکند حرفهای من که ۵۰ سال انواع و اقسام پدرسوخته بازی را از دشمنان این مملکت دیده بر شما اثر بخش نیست ولی از یک چیز کاملا” مطمئن هستم. الان شاید امثال شما بخواهند از حقیقت فرار کنند و کشته شدن سهراب و… را مستمسکی برای رفتارهای مقابله جویانه با نظام جمهوری اسلامی قرار دهند اما مسلما” بعد از مدتی که پرده ها کنار رفت و با چشم خود دیدید که سردمداران این فتنه ها سرشان در کدام آبشخور بوده ( البته کاملا” قابل روئیت است به شرطی که چشمها یمان را نبندیم)صد افسوس و حسرت خواهید خورد که چه اشتباهی کردیم و شدیم عمله یک عده خائن وطن فروش . واقعا” به نظر تو کشته شدن چند نفر از اینطرف وآنطرف از سرنوشت یک مملکت ۷۰ میلیونی مهمتره که اگر خوب به مسائل و توطئه ها توجه نشود دچار هرج و مرج شده و مسلما” تلفات و خساراتش صدها هزار بار بیشتر از کشته شدن این چند نفر خواهد بود. آیا این اوج ساده لوحی و بی تدبیری نیست .سئوال تو هزار تا جواب داشت ولی من برای اینکه اساسا” هیچوقت شاهد چنین صحنه های دردآوری نباشیم که مثل امروز به خاطر کشته شدن چند نفر زانوی غم به بغل بگیرم و از کشتارهای عظیم بعدی جلوگیری کنیم به شما عرض کردم به فکر مسائل اساسی و اصولی باش .امام خمینی در راه مبارزه با شاه خائن فرزند ارشدش را از دست داد ولی هیچگاه از رژیم فاسد پالانی حتی گله هم نکرد. من به شما عرض کردم از اینطرف هم تعداد ۲۹/۳۰ نفر بسیجی کشته شدند ولی با اینحال باید به فکر مملکت عزیزمان باشیم آنوقت شما مثل بچه های کودکستانی (نمیدانم شاید هم هنوز در سن وسال کودکی باشی) که تا بزرگترش میخواهد او را از خطر دور نگهدارد قهر میکنی .شاید نوشته مرا همانطور که گفتی نخوانی واز این به قول دوم خردادی ها گفتمان فرار را بر قرار ترجیح دهی ولی خوانندگانی هستند که بین حرفهای سراسر احساسات زود گذر و بی پایه شما و عرایض منطقی و بر پایه تجربه من قضاوت کنند و راه درست را انتخاب کنند.
  زنده باد ایران/زنده باد رهبر انقلاب/ زنده باد ایرانی آزاد اندیش

 • گلبرار:

  کبوتر بدون بال که کبوتر است تعجب ندارد .جهلی که اندیشه سنگ را بر شکستن بال کبوتر میداند تعجب دارد .آن سنگ که تو از آن سخن میگوئی در دستان ابراهیم بسوی شیطان نشانه رفته است .وآنکه جهل می ورزد سنگی است که اندیشه ندارد.

 • ناشناس:

  ماهستیم

 • این کشور از ریشه اشکال داره!!!!

 • به شما ربطی نداره:

  همه مردم خر نیستند که نداند بنزین لیتری ۷۰۰تومان نیست وقتی خودتون دارید میگوید از ژاپن تا اینجا با تحریم لیتری ۷۰۰میشه وقتی خود کفا شدیم چرا۳۵۰نمیشه مثل خیلی کالاهای دیگه که ادعا مبکنیم با بومی شدن نصفه میشه اقایوننننننننننننننن احمدی نژاد فقط میتونه بدبخت بیچاره ها را مثل خودش خر کنه

 • مهدی:

  ما که با نظام مشکل ندازیم

 • مینا:

  جنبش سبز هیچگاه فراموش نمیشود وخون کسایی مثل ندا از یاد نمیرود .هماره خداوند برگرار کننده عدل وداد است .

 • آریو:

  آقای کوشکی شما مثل این که زمانی که دانشگاه در دست جنبش سبز بود و متمدنانه اعتراض می کرد از ترس این که دانشجویان هم از قماش شما باشند و بزنند و بکشند احتمالا به کنج خانه خزیده بودید.درست نمی گم؟چون به این شکل که رجز خوانی می کنید گویا آن روز ها را به یاد نمی آورید در جلوی دانشکده ی فنی،جلوی سردر و …
  کابوس شما نه منافقینه نه سلطنت طلبان نه هیچ گروه دیگه.شما از ترسی که از جنبش سبز دارید شب تا صبح کابوس می بینید.

 • آریو:

  از اون گذشته شما هیچ مدرکی دال بر حرکاتی نظیر غارت و قتل و ضرر به اموال عمومی رو از جنبش سبز ندارید.اگر هم باشه اسناد محکمی بر شکستن و کتک زدن و قتل های بی هدف بسیجیان هست.یک سر به سایت یوتیوب بزنید.البته فیلم رو نمیشه فوتوشاپ کرد.اینو میگم که بهونه نیارید.

یک نظر بگذارید