جستجو
آرشیو

مدیران دانشگاه آزاد بدنبال بی‌اثر ساختن اصلاح اساسنامه هستند

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به روند اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: متأسفانه تعلل ۲ ساله در اصلاح اساسنامه معضلات جدی را در سطح کشور و به ویژه در عرصه‌ آموزشی کشور پدید آورد که به طبع آن شاهد پیامدهای منفی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بودیم.

وی با بیان اینکه به هر حال اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد گامی مثبت در مسیر اصلاح سوء مدیریت‌ها و سوء جریان‌های موجود در دانشگاه آزاد است، افزود: به نظر می‌رسد اصلاح اساسنامه به گونه‌ای کند انجام می‌شود و همین امر فرصتی به مدیران متخلف این دانشگاه می‌دهد تا با استفاده از این روند کند، راهی را در جهت حفظ موقعیت خود و بی اثر ساختن اصلاحلات اساسنامه بیابند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد باید از دیدگاه‌های کارشناسان و به خصوص معترضانی که در بدنه دانشگاه آزاد حضور دارند، استفاده کند.

کوشکی با بیان اینکه باید نظارت بر کلیه ساختارهای دانشگاه آزاد حاکم شود، تصریح کرد: با افزایش نظارت، جلوی جریان‌های مفسد مدیریتی و علمی دانشگاه آزاد گرفته می‌شود و باید تمام انتخابات‌ها در حوزه دانشگاه آزاد مانند هیئت موسس این دانشگاه با نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت بپذیرد.

یک نظر بگذارید