جستجو
آرشیو

به‌دلیل عدم تولید داخلی در عرصه اقتصاد و فرهنگ وابسته هستیم

صادق کوشکی در همایش جریان شناسی « جنگ نرم و نفاق جدید» که در دانشکده باهنر شیراز برگزار شد، با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) مبنی بر لزوم حفظ استقلال کشور، تصریح کرد: با نگاهی به گذشته می‌توان ابهت دستاوردهای جمهوری اسلامی را به‌واسطه نیل به استقلال دید.

وی قدمت فرهنگی، تاریخی ۹ هزار ساله و موقعیت ژئوپلیتیکی ایران را از عوامل تبدیل آن به کانون توجه استعمار غرب و امپریالیسم دانست.

کوشکی افزود: با وجودی که در عرصه سیاست خارجی، داخلی و نظامی از توانمندی‌های ویژه‌ای برخورداریم، اما متاسفانه به‌دلیل عدم تولید داخلی در عرصه اقتصاد و فرهنگ وابسته هستیم.

وی با بیان اینکه آمریکا با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری عظیم در عرصه‌های مختلف با وجود قدمت چند صد ساله توانسته است صاحب قدرت برتر شود، تاکید کرد: جمهوری اسلامی نیز می‌تواند با قدرت بسیجی یعنی زنده کردن روح جستجو و کشف واقعیت‌ها، صاحب قدرت بازدارنده در همه زمینه‌ها شود.

وی با بیان اینکه باید در توسعه، اشل و چارچوب خاصی داشت، خاطرنشان کرد: با تولیدات داخلی و رساندن وابستگی به صفر، می توان به مدل برتر توسعه جهانی رسید؛ نه اینکه مانند کشورهای خوره خلیج فارس توسعه بادکنکی داشت.

کوشکی با تاکید براینکه قرائت دموکراسی با مبانی حکومت اسلامی توفیر دارد، گفت: احترام به رای اکثریت با حفظ حقوق اقلیت، تعریف دموکراسی می باشد که این با مبانی دینی سازگار نیست.

وی در مورد نقشه جامع فرهنگی گفت: باید برای این نقشه چارچوبی خاص تعریف شود تا با قرار دادن هر چیزی در جای خود به وضعیت مناسب فرهنگی رسید.

وی تصریح کرد: باید برای نقشه جامع فرهنگی کشور چارچوبی خاص تعریف شود تا با قرار دادن هر چیزی در جای خود به وضعیت مناسب فرهنگی برسیم.

کوشکی با بیان اینکه تعریف مهندسی فرهنگی در مقابل تهدیدات نرم و فرهنگی مطابق نقشه جامع فرهنگی است، گفت: با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح می‌توان با تهدیدات نرم مقابله کرد.

۲پاسخ به “به‌دلیل عدم تولید داخلی در عرصه اقتصاد و فرهنگ وابسته هستیم”

یک نظر بگذارید