جستجو
آرشیو

در سوگ فارس

انتصاب یک استاندار جوان (در حد جوان ترین استاندار در بیست سال اخیر کشور!) بی تجربه، غیربومی، نا آشنا با مسائل استان فارس به استانداری این استان جند معنی می تواند داشته باشد:

 • معنی اول) در سراسر این استان یک آدم به درد بخور پیدا نشده تا آن حد که رئیس جمهور مجبور شده اولین کسی که دم دستش بیابد را به استانداری فارس منصوب کند! (طبیعتاً اگر در این استان یک آدم در حد واندازه استاندار فعلی پیدا می شد آن وقت دیگر یک آدم غیر بومی و غیرآشنا با مسائل این استان به عنوان استاندار منصوب نمی شد!)
 • معنی دوم) در کل مملکت هم یک آدم بهتر از ایشان (همان استاندار جوان) پیدا نشده و الا امکان ندارد که یک آدم بهتری پیدا شود اما یک نفر پایین تر از آن آدم بهتر به استانداری منصوب شود!(مملکت آن قدر قحط الرجال است که کار را به دست نوجوانان بی تجربه می سپارند!)
 • معنی سوم) از آنجا که هیچ اعتراضی از سوی هیچ کسی (نه نمایندگان نه مردم و قامات و چهره های سیاسی،مذهبی این استان!)  نسبت به این انتصاب روی نداده لذا این انتصاب بهترین حالت ممکن محسوب می شود و مورد رضایت کامل قاطبه رعایای ولایت فارس می باشد! چرا که از قدیم سکوت را نشانه رضایت دانسته اند!
 • معنی چهارم) خلایق هر چه لایق! وقتی یک استانی آن قدر عرضه داشته باشد که یک استاندار با تجربه و بومی پرورش بدهد، حق اعتراض به انتصاب یک جوان بی تجربه، غیر بومی و بیگانه با مسائل استان را هم نخواهد داشت! اصولاً استاندار فعلی از سرشان هم زیاد نیست! (شاید هم حقشان باشد یک مدتی مثلاً یکی دو سال بدون استاندار بمانند تا قدر استاندار فعلی را بدانند!چون به هر حال داشتن هر چیزی از نداشتن آن بهتر است!)
 • معنی پنجم) از آنجا که در دولت نهم و دهم هر که مقرب تر باشد جام بلا بیشتر نصیبش می شود لذا این انتصاب را می توان نشانه اوج علاقه و محبت دولت دهم به مردم استان فارس دانست!
 • یک حاشیه خالی از شوخی:

استان فارس از معدود استانهای کشور که به واسطه گستردگی از مشکلاتی خاص رنج می برد. مشکلاتی مانند خشکسالی جدی، اختلافات جدی قومی و منطقه ای، نفوذ وهابیت، عدم ساختارهای جدی اقتصادی و تولیدی، توسعه نیافتگی اجتماعی (مثلاً عمده قتل هایی که ثمره نزاع میان نوجوانان پانزده، شانزده ساله کشور است در مرکز این استان در رخ داده است!) و…! از سوی دیگراین استان در طول سالهای پس ازجنگ تا به امروز از داشتن مدیران دلسوز و کارآمد محروم بوده و حل معضلات آن به مدیریت بومی و آشنا با مشکلات استان، با تجربه و قوی نیازمند است، چرا که این استان علاوه بر مشکلات فوق ظرفیت های بالا و امکاناتی کم نظیر دارد که به برکت بی سوادی، بی تعهدی، بی تجربگی و بی خیالی عمده مدیران آن تاکنون به هدر رفته و تنها مدیریتی آشنا با  این ظرفیت ها و امکانات می تواند به بهره برداری عالمانه و متعهدانه از آنها به منظور مداوای زخم های عمیق این استان بپردازد!( اینها را برای ثبت در تاریخ نوشتیم و تقریباً یقین داریم که احدی برای این حرفها تره هم خورد نخواهد کرد!)

۸پاسخ به “در سوگ فارس”

 • دانشجوی شیرازی:

  سلام
  ممنون از مطلبتون تقریبا هیچ جایی نه در رسانه های استانی ونه در رسانه های ملی اظهار نظر صحیحی در این مورد ندیدم مثل اینکه ما یاد گرفتیم اگه از مسوولی حمایت کردیم تا اخر باید هر چی گفت اطاعت کنیم و هیچ اعتراضی هم نکنیم
  شاید مسوولین فارس حامی دولتند ولی دلیل نمیشه در هر زمینه ای فقط بگن سمعا وطاعه
  بازم ممنون

 • بوانات فارس:

  با سلام و تشکر از مطلب جالبتون. کجای کارید استاندار جدید جهت تایید خود و افزایش تعداد بی تجربه های سیستم خود در انتصابات نیز روال انتصاب خود را تکرار میکند . مثلا در بوانات فردی که حتی یکسال هم تجربه مدریتی ندارد بعنوان معاون فرماندار معرفی کرد . بوانات که نیاز به فرد خبره دارد تا گرد محرومیت را بزاداید . جالب اینکه د سفرش به بوانات مردم خواستار مدیران بومی بودند(سفر قبل از انتصاب معاون فرماندار بود ) و ایشان صراحتا مقاومت نشان دادند و در عمل به اعتقاد خود پافشاری نمودند ؟ ! کسی که خود را نوکر مردم میداند به خواسته مردم بی توجه است ؟ ! وای بر ما …..
  دکتر تا زمانی که افراد لایقی چون جنابعالی در سنگر دانشگاه فقط نقد و تحلیل ( آن هم خیلی محدود و غیر علنی ) نمایید و وسط گود نیایید همین آش و همین کاسه است . به خدا قسم مردم گردن شما حق دارند یا علی بیایید و سکان را بدست گیرید

 • شمال فارس:

  آقا جان ! آقای دکتر بکبار در بوانات وارد گود شد اما شما مردم فهیم چه کردبد !وارد گود شدند اما گود برایشان تبدیل به گودال شد ! به قول دکتر خلایق هر چه لایق!!!

 • انتقاد شما وارد نیست چراکه فارس از قدیم‌الایام سرزمین حوانگرایی به هر قیمت بوده است و شواهد تاریخی موید این ادعا هستند. برخی از شواهد به شرح زیر اعلام می‌شود:
  می با جوانان خوردنم باری تمنا می‌کند
  تا کودکان در پی فتند این پیر دردآّشام را
  سعدی شیرازی
  *
  ای جوان سروقد گویی بزن
  پیش از آن کز قامتت چوگان کنند
  حافط شیرازی
  که هردو مورد سپردن کار استانداری و بلکه بالاتر به جوانان را توصیه می‌کنند.
  پیشنهاد می‌شود در افکارتان تجدید نظر نمایید!

 • یکی:

  با عرض سلام. اما خوبه این نکته هم گفته بشه از بس الرجال ما … که آقای رئیس جمهور مجبور شدند این کار را بکنند تازه خوب بودن به سن و سال و تجربه نیست گاهی همین جوانها انقلابهای بزرگ مدیریتی می کنند.

 • علی اباد دهی بود:

  اخه دکتر جون اون قبلی ها یا پیر پاتالها چه کردندکه این جوونه اگر نکنه زشت ؟؟؟

 • حمید:

  آخه استاندارمون خواهر زاده رحیم مشایی است.

 • امین برحق طلب:

  دکتر جون اینم بگم در زمان استانداری ایشان آقای دهقانان معاوت سیاسی و امنیتی شد که در حال امریه سربازیش بود سربازیشم که تموم شد رفت
  واقعا انقلاب هنوز به فارس نرسیده…

یک نظر بگذارید