جستجو
آرشیو

اهانت به آیت‌الله سیستانی با برنامه‌ریزی عربستان صورت گرفت

صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص اظهارات «محمد العریفی» مفتی وهابی سعودی در خطبه نماز جمعه هفته قبل در ریاض که آیت‌الله سیستانی را «فاجر» و «زندیق» خطاب کرده بود، گفت: این حرکت ناشی از سیاست‌های ستیزه‌جویانه دولت حجاز و علمای وهابی به عنوان سیاست محوری آل سعود با مکتب تشیع می‌باشد.

وی یادآور شد: دولت سعودی با استفاده از امکانات خود سعی دارد تا در جای جای جهان به عنوان بازوی صهیونیست‌ها و غرب وارد مبارزه با شیعه شود تا هم تشیع را تضعیف کرده و هم جهان اسلام را دچار تفرقه کند و بدین وسیله توانایی‌های جهان اسلام را به واسطه ایجاد اختلاف هدر دهد.

این استاد دانشگاه اتفاق رخ داده را صرفاً توهین به شخص آیت‌الله سیستانی ندانست بلکه به نوعی حساسیت سنجی جهان تشیع خواند و تصریح کرد: به همین دلیل شایسته است که همه بخش‌های جامعه اسلامی ایران به خصوص حوزه‌های علمیه در مقابل این حرکت کاملاً خصمانه آل سعود و عالمان وهابی واکنش نشان دهند.

به گفته کوشکی امروز بدون هیچ تردیدی وهابیت ضلع سوم مثلث صهیونیست و استکبار شده و هر کجا که دو ضلع دیگر قادر به ایفای نقش نباشند، آل سعود و وهابیت را مستقیماً به میدان می‌فرستند.

وی ادامه داد: به همین دلیل نه به خاطر آیت‌الله سیستانی بلکه برای دفاع از اسلام ناب محمدی و مکتب تشیع و برخورد جدی با وهابیت و آل سعود شایسته است که دستگاه‌های تبلیغاتی جمهوری اسلامی، حوزه‌های علمیه و چهره علمی فقاهتی، واکنش جدی نشان داده و با محکوم کردن این حرکت زشت امام جمعه ریاض نشان دهند که تشیع یک پیکره واحد است.

این استاد دانشگاه در پایان یادآور شد: پیکره تشیع به هیچ عنوان اجازه نخواهد داد که آل سعود مجری سیاست‌های صهیونیست و استکبار جهانی شده و بخواهد خدشه‌ای را به این پیکره واحد وارد کرده و موفقیت یا پیروزی را به دست آورد.

یک نظر بگذارید