جستجو
آرشیو

نسبت به دهه ۶۰ خلا هویتی وجود دارد

صدا و سیما تنها رسانه ملی در کشور است که وظیفه دارد اطلاعات عمومی در حوزه اقتصاد، تاریخ، سیاست و … را به عموم جامعه عرضه کند.

این استاد دانشگاه در گفتگو با آریا تصریح کرد: در حال حاضر به نحوه اطلاع رسانی تاریخی صدا و سیما نقد های منصفانه و غیر منصفانه ای صورت می گیرد که می بایست مورد بررسی و تجزیه و تحلیل مسئولان قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: خلاء هویتی بوجود آمده در جامعه نسبت به دهه شصت، این نیاز را بوجود آورده است که رسانه ملی باید در این زمینه کارهای موثر، برنامه ریزی شده و مستمری را به منصه ظهور رساند.

مورخ و کارشناس تاریخی برنامه دیروز امروز فردا خاطر نشان کرد: خیلی از منتقدین برنامه به خاطر ایرادات سلیقه ای در مطبوعات و خبرگزاری ها، مشی کنونی صدا و سیما را نقد می کنند که در حالیکه این افراد باید خود را اصلاح نمایند.

وی در پایان افزود: البته شخصیت هایی نیز در نحوه انتقال مطالب معتقدند این رسانه رویکرد مناسبی ندارد یا جناحی عمل می کند که در این شرایط مسئولین لازم است موضوع را پیگیری و جواب قانع کننده بدهند. اما نمی شود تنها به دلیل آنکه برخی بازگویی مطالب را مصلحت می دانند از این کار اجتناب کرد.

یک نظر بگذارید