جستجو
آرشیو

ویرانه‌ به خانه‌تکانی نیاز ندارد

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ساختار قوه قضائیه باید اصلاح شود، گفت: ویرانه‌ به خانه‌تکانی نیاز ندارد.

صادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار کرد: باید این واقعیت را پذیرفت که دستگاه قضایی در عصر رضاخان پایه گذاری شده و از ابتدا صرفاً برای اجرا و اعمال قانون برای طبقات پایین دست جامعه تشکیل شده است و هیچگاه نیز در جهت برخورد با مفاسد حکومتی و اقتصادی وظیفه‌ای برایش طراحی نشده بود و اکنون نیز تقریباً همان ساختار در این قوه حکم فرماست.

وی افزود: در فضای پس از پیروزی انقلاب هم در دستگاه قضایی کمتر شاهد محکومیت مسئول حکومتی و یا صاحبان قدرت بوده‌ایم.
کوشکی یادآور شد: آقای شاهرودی رئیس قوه قضاییه در ابتدای ورود به این دستگاه که از خط رأس‌ها و جناح‌بازیهای به دور بود، می‌گفت که یک ویرانه را تحویل گرفتیم اما خود ایشان چنان دگرگون شد که امروز جزیی از همان ساختار شده است؛ در حالی‌که نباید ضعف اراده انسانها سبب تاثیر پذیری از محیط شود.

 این تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه نباید از چنین دستگاه ویرانه‌ای برای اجرای عدالت، مقابله با فساد سیاسی، اقتصادی و فساد در قدرت توقع داشت، خاطرنشان کرد: از همان ابتدایی که بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شد، روشن بود که نتیجه‌ای از آن حاصل نمی‌شود و آن ویرانه همچنان ویرانه است.

 از وی درخصوص لزوم خانه تکانی در قوه قضائیه سؤال شد که در پاسخ اظهار داشت: ویرانه‌ به خانه تکانی نیاز ندارد و ساختار کلی این قوه باید اصلاح شود.

کوشکی با بیان اینکه در ابتدا هم هیچ کس باور نداشت که مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجازات متخلفان صورت گیرد، چنانچه حکم شهرام جزایری نیز به ۱۴ سال کاهش یافت، افزود: البته فرار او افشاگر مسئله پشت پرده‌ای نبود؛ چرا که از همان ابتدا مشخص بود که محکومیت و مجازاتی صورت نخواهد گرفت.

وی در پایان اظهار داشت: جزایری یک عروسک و ملعبه دست بود و با این کار خود قوه قضائیه را از بالا تا پایین به مضحکه گرفت.

یک پاسخ به “ویرانه‌ به خانه‌تکانی نیاز ندارد”

  • فدایی ولایت:

    این فساده ها را چه کسی پرورش داده ؟ چرا نمی گویید که فضای تند روی ما باعث شده که وجدان های روشن جامعه جاسوس نامیده شوند و حذف شوند ؟

یک نظر بگذارید