جستجو
آرشیو

قدرت برآمده از مردم و ۲۲ بهمن موجب عصبانیت شدید آمریکا شده است

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبارنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به سخنان اخیر هیلاری کلینتون علیه جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها هنوز در ذهن‌شان یک جهان یک قطبی وجود دارد که حق دارند براساس آن برای همه ملت‌ها اظهارنظر و تعیین تکلیف کنند و این تصور و خیال مدت زیادی است که باطل شده است.

وی با اشاره به استقلال ایران به عنوان اصلی‌ترین ثمره انقلاب اسلامی افزود: اینکه در ایران چه کسی حکومت می‌کند و آنچه در ایران می‌گذرد صرفا به ملت ایران مربوط است و ملت انقلاب کرده تا مستقل باشد و تصمیم بگیرد چه کسی بر آنها حکومت بکند و چه کسی حکومت نکند.

این کارشناس مسایل سیاسی همچنین با اشاره به هجمه آمریکا علیه سپاه پاسداران گفت: این هجمه مهر تأییدی بر عملکرد کلان سپاه در طول حوادث اخیر و بحران اخیر کشور است که پشت سرگذاشته شد و اگر خدای ناکرده آمریکایی‌ها به نوعی از عملکرد سپاه راضی بودند آنروز، روز عزای سپاه بود.

وی سخنان کلینتون را مدال افتخار دیگری برای سپاه و فرزندان رشید مردم در سپاه دانست و تصریح کرد: وقتی می‌بینیم آمریکایی‌ها با عصبانیت از نقش سپاه یاد می‌کنند آن روز را سپاه باید جشن بگیرد چرا که این مهر تأییدی است که سپاه طبق منافع ایران و حفظ نظام جمهوری اسلامی و انقلاب و در کوتاه کردن دست دشمنان آن درست عمل کرده است.

این استاد دانشگاه همچنین با یاد سخن شهید بهشتی که «آمریکا از مردم ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» تاکید کرد: مردم مسلمان ایران بلوغ خودشان را در ۲۲ بهمن با کنار گذاشتن تمام اختلاف سلیقه‌ها و پای‌بندی به اصل نظام و ارزش‌های آن نشان دادند لذا خشم غرب و آمریکا را بیش از همیشه برانگیخته است.

وی افزود: لذا توصیه‌ای که می‌توانیم به آمریکایی‌ها داشته باشیم این است که آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

کوشکی همچنین با اشاره به شاخ و شانه کشیدن‌های غرب برای تحریم ایران صحبت از تحریم را نشانه استیصال غرب دانست و گفت: اگر می‌توانستند تحریم بکند حتما تحریم کرده بودند و این صحبت‌ها صرفا برای افکار عمومی خودشان کارکرد دارد و آنها می‌دانند که اینقدر این واژه را به کار برده‌اند که مردم ایران دیگر هیچ واکنشی به این کلمه ندارند.

وی افزود: شاید روزگاری در کشور کسانی از این مساله می‌ترسیدند اما این راهکار نخ‌نما شده و مردم اعتنایی به آن نمی‌کنند.

استاد دانشگاه خواجه نصیر با یادآوری سخن امام که در روز قطع رابطه آمریکا و ایران گفته بودند «ما این روز را جشن می‌گیریم» گفت: اگر هم به فرض محال تحریمی صورت بگیرد آن روز ملت به سراغ توانمندی‌های نهفته خودش می‌رود و آن روز به نوعی روز جشن است چرا که شروع روند استقلال اقتصادی کشور خواهد بود.

وی محکمترین پاسخ به تحریم‌ها و قطعنامه‌ها را اراده محکم ملت برای کسب استقلال اقتصادی فرهنگی و حفاظت از استقلال سیاسی دانست و خاطر نشان کرد: اگر روزی ملت ایران جشن استقلال اقتصادی و فرهنگی خودش را بگیردآن روز، روزی است که همه‌ ملت‌های جهان و مستضعف جشن می‌گیرند و دولت‌ها غربی در مسیر سقوط قرار خواهند گرفت.

یک پاسخ به “قدرت برآمده از مردم و ۲۲ بهمن موجب عصبانیت شدید آمریکا شده است”

 • چگونه یک حدیث انیشتین را شگفت زده کرد.

  «آلبرت اینشتین» فیزیکدان بزرگ معاصر، در آخرین رسالهعلمی خود با عنوان «دی ارکلارونگ Die Erklarung» (به معنای بیانیه) که در سال ۱۹۵۴ در آمریکا و به زبان آلمانی نوشت، اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح داده و آن را کاملترین ومعقولترین دین دانسته است.
  این رساله در حقیقت همان نامهنگاری محرمانه اینشتین با مرحوم آیتالله العظمی بروجردی است. اینشتین در این رساله «نظریه نسبیت» خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از کتابهای شریف نهج البلاغه و بحارالانوار تطبیق داده و نوشته است که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمیشود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان آن را نفهمیدهاند.
  یکی از این حدیثها حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل میکند که: «هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی میخورد و آن ظرف واژگون میشود. اما پس از اینکه پیامبر اکرم(ص) از معراج جسمانی باز میگردند مشاهده میکنند که پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است».
  اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه «نسبیت زمان» دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن مینویسد. اینشتین همچنین در این رساله «معاد جسمانی» را از راه فیزیکی اثبات میکند. او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف «نسبیت ماده و انرژی» میداند: E = M.C2 >> M = E /C2
  یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره میتواند عینا به تبدیل به ماده و زنده شود.
  اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ «بروجردی بزرگ» یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ «حسابی عزیز» یاد کرده است.
  اصل نسخه این رساله اکنون به لحاظ مسایل امنیتی به صندوق امانات سری لندن (بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی) سپرده شده و نگهداری میشود.
  این رساله را پروفسورابراهیم مهدوی (مقیم لندن) ، با کمک یکی از اعضاء شرکت اتومبیلسازی بنز و به بهای ۳ میلیون دلار از یک عتیقهفروش یهودی خریداری کرد.
  دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خطشناسی رایانهای چک شده و تأیید گشته است.

یک نظر بگذارید