جستجو
آرشیو

You are currently browsing the archives for the غیره category.

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘غیره’

تکلیف روشن انتخابات ١۴٠٠

دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی که در شبکه اجتماعی بازنشر فراوانی داشت ، نوشت: اصلاح‌طلبان برای انتخابات ١۴٠٠ روی «علی لاریجانی» اجماع کرده اند و به صورت گام به گام، به دنبال جا انداختن او در میان حامیانشان هستند. به نظر سران اصلاحات، بدنه اصلاح‌طلبان میان ریاست جمهوری لاریجانی یا پیروزی یک نامزد انقلابی، گزینه اول را انتخاب خواهند کرد.

سران اصلاحات، امثال حسن خمینی، محسن هاشمی و آذری جهرمی…. را برای اداره مدارس غیر انتفاعی شان هم منصوب نمی کنند! چه رسد به این که آنها را برای ریاست جمهوری نامزد کنند! وظیفه این افراد ایجاد حاشیه و داغ کردن تنور انتخابات است تا این که در موقع مناسب «نان لاریجانی» به «تنور ریاست جمهوری» بچسبد.

امثال پزشکیان و حسین دهقان هم در حالت حداکثری، نقش «جهانگیری» در سال ٩۶ را برای نامزد اصلی اصلاحات بازی خواهند کرد.

دوستان انقلابی در انتخابات های ٩٢ و ٩۶ نشان داده اند که با زبان خوش و با قوه عقل و منطق، به اجماع نمی رسند و باید کسی به عنوان بزرگ تر با الزام و اجبار آنها را وادار به رعایت مصالح نظام و انقلاب کند.

اما مقصود از بزرگتر، «پدرخوانده های اصولگرایی» نیست! چون برخی از این دوستان تمایلی به انقلابی بودن ندارند و برخی دیگر همانهایی اند که برای رعایت مصالح نظام و انقلاب به یک بزرگ تر نیاز دارند!!
به نظر می رسد تنها شخصیتی که بتواند مجموعه نیروهای انقلاب را به اجماع وادار کند «حاج آقا رئیسی» باشد. البته نه به عنوان نامزد بلکه به عنوان «بزرگ تر»!

روحانی و شکست مجلس یازدهم

دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، نوشت:
روزنامه دولتی«ایران» ۵/ ١٢/ ٩٩:
سیاستمداران حاذق در تهران دریافته‌اند که ایران قادر نیست ایالات‌متحده را به‌زانو در بیاورد و ما در دشمنی با آمریکا به بن‌بست رسیده‌ایم.

دولت روحانی با انعقاد موافقتنامه با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هم قانون اساسی را زیر پا گذاشت و هم قانون مصوب مجلس را به دلخواه خود و به گونه ای خنثی و بی اثر اجرا کرد.

روحانی و همراهانش ( همان سیاستمداران حاذق) با اعتقاد کامل به اقتدار آمریکا و ضعف و ناتوانی ج. ا. ا تا آخرین روزهای مردادماه ١۴٠٠ برای تسلیم ذلیلانه کشور به آمریکا از هیچ حرکت تخریبی خودداری نخواهند کرد و مجلس یازدهم هم نشان داده که جرات و اراده مقابله با روحانی را ندارد.
آن روز که با اصرار خواستار استیضاح «روحانی» بودیم، چنین روزهایی را می دیدیم!

و حال «پدر خوانده های اصولگرایی» ، که مانع انجام وظیفه مجلس یازدهم و « استیضاح» روحانی شدند را در تمام خیانت‌های روحانی به انقلاب و نظام شریک می دانیم و این آقایان باید در محضر خدا و امت حزب الله پاسخگوی وضعیت پیش آمده باشند.

نتیجه انقلاب چیست؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر کوشکی؛ دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی نوشت: حدود دو سال پیش یک پزشک فوق تخصص (و فارغ‌التحصیل ایران) تصمیم گرفت یک مرکز فوق تخصصی icu جهت معالجه کودکان را در یکی از بیمارستان‌های دولتی در منطقه‌ای فقیرنشین، راه‌اندازی کند و به همین منظور، صفر تا صد امکانات و ملزومات این مرکز را با پیگیری شبانه‌روزی و کمک خیرین و حتی با تلاش شخصی خود فراهم کرد و پس از افتتاح این مرکز هم به شکل ٢۴ ساعته در این مرکز مشغول کار و خدمت‌رسانی است. (آن هم به صورت داوطلبانه، جهادی و بدون دریافت مالی اضافی و پاداش و …)

ایشان می‌توانست سراغ چنین کاری نرود و به عنوان یک هیات علمی در دانشگاه مشغول بکار باشد و مثل خیلی‌های دیگر به فکر درآمد و خانه و زندگی خود باشد اما چنین نکرد و پا به عرصه‌ای گذاشت که ثمره آن جز خستگی و مسئولیت و کار تمام وقت و دوری از خانواده نبود!

وقتی از ایشان پرسیدم چرا چنین مسیری را انتخاب کرده در یک جمله پاسخ داد: چمران الگوی من است!

مهم‌ترین نتیجه انقلاب اسلامی پرورش چنین انسان‌هایی است! انسان‌هایی که در جای جای مملکت و در کمال گمنامی به جهاد در راه خدا و خدمت بی‌ادعا مشغولند و جز رضایت خالق پاداشی نمی‌خواهند!

دیکتاتوری که ‌‌”وجود” ندارد!

دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی که در شبکه اجتماعی ایشات در “ایتا” منتشر شد؛ نوشت: رئیس‌جمهور: کسی حق ندارد وزیر من را احضار کند!
یک روز بعد از اعلام حکم “مهدی جهانگیری” توسط قوه قضائیه، روحانی به بهانه احضار چند روز پیش آذری جهرمی به دادستانی، به دستگاه قضایی حمله کرد و گفت: کسی نباید وزرای من را احضار کند، اگر قرار به محاکمه است باید من را محاکمه کنند.

در علوم سیاسی به کسی که مانع اجرای قانون می‌شود و خود و اطرافیانش را بالاتر از قانون می‌داند، “دیکتاتور” یا “توتالیتر “ می‌گویند.

در بسیاری از کشورهای دنیا، گوینده چنین عبارتی را با لگد از ساختمان ریاست جمهوری اخراج می‌کنند.

احمدی‌نژاد هم چنین جمله‌ای را بکار برد و عاقبتش را دید.

جناب روحانی! مطمئن باش که نوبت محاکمه تو هم فرا خواهد رسید.

روحانی اولین دیکتاتور قبیله اصلاحات نیست، این قبیله اصولا دیکتاتورپرور است.

مرحبا به فائزه؛ تنها مرد جبهه اصلاحات!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر کوشکی، دکتر محمد صادق کوشکی طی یادداشتی که در صفحه خود در شبکه های اجتماعی منتشر شد به اظهارات اخیر فائزه هاشمی واکنش نشان داد. وی در این یادداشت نوشت:

فائزه هاشمی در مصاحبه اخیرش چهره واقعی «اصلاحات» را به نمایش گذاشت، بدون بزک و گریم و رتوش. اصلاح‌طلبی یعنی همه آنچه فائزه گفت…! فائزه آن قدر شجاع بود که پچ‌پچه‌های اندرونی اصلاح‌طلبان را با صدای بلند فریاد بزند و مردم را با حقیقت اصلاح‌طلبی آشنا کند. بالاخره روزی باید ماهیت «سرطان اصلاحات» برای مردم افشا می‌شد و چه کسی بهتر و صریح‌تر از دختر خلف هاشمی برای شفاف کردن آنچه جبهه اصلاحات از آمریکا و اروپا برای مردم ایران خواسته بود: افزایش تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی!

فائزه خیلی شریف‌تر از اصلاح‌طلبانی است که بارها برای کاخ سفید نامه نوشتند و بیشتر شدن و سخت‌تر شدن تحریم‌ها علیه مردم ایران را درخواست کردند. چون فائزه آرزوی افزایش تحریم‌ها را داشت اما اصلاح‌طلبان برای افزایش تحریم‌ها اقدام کردند.

گناه فائزه این بود که بر خلاف اصلاح‌طلبان دروغ نگفت و نفاق پیشه نکرد اما جبهه اصلاحات از یک طرف برای جدی‌تر شدن تحریم‌ها با کاخ سفید رایزنی و لابی می‌کرد و از طرف دیگر خود را نگران فشار تحریم‌ها بر مردم نشان می‌داد و برای رفع تحریم‌ها نابودی صنعت هسته‌ای و پذیرش FATF و کنوانسیون پالرمو و اجرای برجام موشکی و منطقه‌ای را تجویز می‌کرد!

در جبهه اصلاحات فقط یک مرد پیدا می‌شود و او هم «فائزه هاشمی» است.

فیلمی که جرم است!

فیلمی که جرم است!

دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی که در شبکه اجتماعی منتشر شد ، نوشت: طی ۴۰ سال گذشته هیچ اثری مانند “دیدن این فیلم جرم نیست” به سپاه و لباس آن اهانت نکرده و ناامیدی از آینده جمهوری اسلامی ایران را به مخاطب (بویژه مخاطب مومن و انقلابی) القاء نمی‌کند!


ساخت و اکران این فیلم نتیجه استفاده “خط نفوذ” از نادانی و ساده‌لوحی سازمان تبلیغات و خباثت دولت روحانی است!

فیلم جدید رئیس مجلس!

دکترمحمدصادق کوشکی در یادداشتی که در کانال خبری خود در پیام رسان ایتا منتشر کرد ، نوشت: جناب قالیباف فرموده اند اگر سوء مدیریت وزیر اقتصاد در بحران بورس اثبات شود وزیر را استیضاح می کنیم.

برادر عزیز! میلیاردها سرمایه مردم دود شده و عزل وزیر اقتصاد دردی از مردم را دوا نمی کند! اصلا وزیر اقتصاد را اعدام هم کنید زیانهای میلیاردی مردم جبران نمی شود!

آقای قالیباف! خوب می دانید که مشکل بورس از جانب رئیس جمهور است و ربطی به عملکرد وزیر اقتصاد یا مدیر سازمان بورس ندارد!

آقای قالیباف! آن روز که جلوی استیضاح و اخراج حسن روحانی را گرفتید، باید به چنین روزهایی فکر می کردید! آیا شما در این بلاهایی که روحانی سر مردم می آورد سهیم نیستید؟

برادر عزیز! شما دیگر برای مردم فیلم بازی نکنید! نکند توقع دارید مردم نگرانی شما برای سرمایه های به غارت رفته در بورس را باور کنند؟

کرونا و کینه های قدیمی

کرونا و کینه های قدیمی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی: روحانی لغو راهپیمایی ٢٢ بهمن را یک ماه زودتر اعلام کرد اما هنوز دستور ممنوعیت ورود مسافران در ایام ٢۵ تا ٢٨ دیماه به مناطق قرمز شمال کشور را صادر نکرده است!

اگر روحانی دنبال کاهش کرونا بود مانع سفر دهها هزار مسافری می شد که از ۵شنبه ٢۵ دیماه به شهرهای قرمز شمالی سرازیر شدند. مسافرینی که در بازگشت برای شهرهای خود «کرونا» سوغات خواهند برد!

دیگر یقین داریم کرونا فرصتی برای دشمنان و مخالفان زیارت ، نماز جمعه، هیات‌های مذهبی، راهپیمایی و مراسمهای انقلابی و نماز جماعت، ایجاد کرد تا کینه های کهنه خود را به بهانه فاصله گذاری اجتماعی عملی کرده و انتقام خود را از این رفتارهای دینی و انقلابی بگیرند.

فضا سازی ها برای تخریب است/ تهمت ها بر اساس داده‌های غلط در فضای مجازی شکل گرفته/ جمله‌ای کاملاً معمولی و استاندارد بیان شده است

مگر قرار است مخاطب را جلبک فرض کنیم؟ اینکه بگویم اگر گروه ریگی که آدمکش است، دستش به شما برسد، این اهانت به مخاطب است. برخی می‌خواهند با زور چیزی را قالب کنند؛ والا این جمله را اگر فرد دیگری گفته بود، هیچ حساسیتی وجود نداشت. این‌ها تخریب است و رایج شده و مردم هم بنا بر این قضاوت می‌کنند

کوشکی در پاسخ به این سؤال ایرنا پلاس که توضیح شما برای این گفته‌هایتان در شبکه افق چیست، با انکار کنایه جنسی به فرد خاصی گفت: من یک جمله مبهم گفتم و اسم هیچ کسی را نیاوردم. صحبت سر این بوده که اگر گروه ریگی که سابقه قتل و آدم کشی دارد، مرزبانی جلویش نباشد می‌آید و به افراد تعرض می‌کند. گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. این عبارت من در زیان فارسی استفهام انکاری است. آیا اگر یک گروه تروریست دستش به یک فردی، به خانمی، به دخترش برسد، کسی خوشش می‌آید.

کوشکی این استدلال را در حالی مطرح می‌کند که اشاره او به خانمی که فراخوان داده و دخترش که اتفاقا هنرپیشه معروفی هم هست، نیاز به نام آوردن صریح ندارد و روشن می‌کند که منظور او چه کسی است.

ادامه مطلب »

بنا به گفته رهبری عده‌ای به دنبال ایجاد یاس در جامعه هستند

تصویر بنا به گفته رهبری عده‌ای به دنبال ایجاد یاس در جامعه هستند محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با جام جم آنلاین  در خصوص مصادیق مورد نظر رهبر انقلاب درخصوص افرادی که سعی می‌کنند به جوانان القاء کنند راه حلی جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد اظهار کرد: متاسفانه ما در بین بسیاری از چهره‌ها، از جمله چهره‌های سیاسی که در دولت یا مجلس مسئولیت دارند یا چهره‌های آموزشی و رسانه‌ای، شاهد طیفی از افراد هستیم که به طور جدی در مبانی انقلاب اسلامی تردید دارند.
کوشکی در ادامه با بیان اینکه این افراد انقلاب اسلامی را پدیده‌ای تمام شده، احساسی، هیجانی و بدون عقلانیت می‌دانند اظهار کرد: آنها معتقدند مقاومت‌ها برمبنای انقلاب اسلامی امری گذرایی بوده که بایستی به فراموشی سپرده شود و عقلانیتی و منطق ایجاب می‌کند که ما بزرگی و کدخدایی آمریکا را بپذیریم.

وی با بیان اینکه مبنای اندیشه‌ای این افراد در تضاد کامل با مبنای انقلاب اسلامی است اظهار کرد: در طول تاریخ هم این نوع از افراد فراوان بوده‌اند که زندگی آرام دنیایی ولو با زیر دست بودن استکبار و پذیرفتن ذلت را به آزادگی، سربلندی و عزت زندگی باوجود سختی‌های که وجود دارد ترجیح می‌دادند.
ادامه مطلب »