جستجو
آرشیو

You are currently browsing the archives for the جنگ نرم category.

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘جنگ نرم’

پایگاه اجتماعی روحانی و ماجرای بورس

روحانی تا آخرین زمان ممکن در قدرت خواهد ماند و به اشرافیت فاسد سرمایه سالار و غیر مولد خدمت خواهد کرد و هیچ قدمی هم برای کاهش مشکلات میلیون‌ها مردمی که به هوای چرخیدن چرخ زندگی یا ترس از جنگ و کشیده شدن دیوار در خیابان‌ها به او رای دادند بر نداشته و نخواهد داشت!

محمدصادق کوشکی  در کانال خود در پیام رسان ایتا نوشت:

الف) پایگاه اجتماعی حسن روحانی، اشرافیت برآمده از رانت‌های دولتی و سرمایه‌سالاران غیرقانونی و فاسدند! همان‌هایی که در قامت مردان «هزار میلیاردی» در اطراف روحانی جمع شدند تا او به منصب ریاست جمهوری برسد. این گروه کم تعداد و پر نفوذ که عنان  «کارگزاران» گرفته تا « مشارکت» را در دست دارند با حمایت از روحانی مهره‌ای وفادار را به قدرت رساندند تا به واسطه او به منافع ویژه و سرشار اقتصادی دست پیدا کنند. منافعی که در دوران سازندگی پایه‌ریزی شده و در دوران اصلاحات تثبیت شده بود.
این جماعت در قامت واردات‌چی‌های بزرگ، صرافی‌های اصلی و قاچاقچیان عمده ارز، شرکت‌های دلال‌صفت بازرگانی غول‌های بازار مسکن، مجموعه‌های تجاری انحصاری و بورس‌بازان حرفه‌ای، در دوران روحانی به بیشترین میزان سود ممکن رسیدند چرا که روحانی فهمیده بود بدون حمایت این گروه، هیچ امکانی برای کسب کرسی ریاست جمهوری و بقای در آن نخواهد داشت.

ادامه مطلب »

اقتصادی‌ترین تصمیم شورای شهر

شورای شهر تهران امیدوار است در خاتمه این طرح دیگر هیچ خیابان و کوچه‌ای در تهران به نام شهدا نباشد و ارزانی و فراوانی مثل زمان شاه بشود

محمدصادق کوشکی  در کانال خود در پیام رسان ایتا نوشت: بالاخره شورای شهر تهران پس از ٣ سال بی‌خاصیتی و تعطیلی، تصمیمی گرفت که به شدت بر اوضاع مسکن و اقتصاد در تهران تاثیر مثبت گذاشت.
اعضای شورای شهر اصلاح‌طلب تهران پس از مدت‌ها تحقیق و پژوهش درباره علل گرانی مسکن در تهران به این نتیجه رسیدند که علت افزایش بی‌سابقه اجاره خانه و گرانی وحشتناک مسکن در تهران این است که اکثریت معابر تهران به نام شهدا است و متاسفانه هیچ خیابان و حتی کوچه‌ای به نام بزرگانی مانند: بازرگان، رضا شاه، بنی صدر، ولیعهد، میرحسین، تاجزاده، پرویز ثابتی، مسعود و مریم رجوی، شجریان، آغاسی، فائقه آتشین و…. نیست!

ادامه مطلب »

جریان تحریف به دنبال ناامید کردن مردم است

محمدصادق کوشکی درباره بیانات اخیر رهبری مبنی بر تحریف حقایق از سوی دشمن اظهار کرد: یکی از مصادیق مهم جریان تحریف که به عنوان مکمل ماجرای تحریم عمل کرده و می‌کند نگرشی است که راه حل مشکلات کشور را ارتباط با آمریکا و انگلیس می‌داند.

وی تصریح کرد: از مصادیق تحریف این است که از سال ۹۲ تا به امروز مسیری را طی کردیم که انتهای آن به جایی رسید که فهمیدیم آمریکا وفای به عهد نمی‌کند اکنون هم جوی در فضای مجازی و کشور به راه افتاده که جو بایدن را نشانه امید مطرح می‌کنند که با آمدن آن برجام بازسازی می‌شود.

از مصیبت‌های فرهنگی تا مشکلات اقتصادی

اگر در جامعه اسلامی، بی‌حجابی و بی‌عفتی، روزه خواری و رباخواری، بی‌انصافی و ظلم به زیر دست، ترک نماز و…. شایع و امر به معروف و نهی ازمنکر و رعایت حلال و حرام ترک شود، مردم آن جامعه شاهد آرامش و ثبات در وضع معیشت نخواهند بود، حتی اگر همه تحریم‌ها لغو شود و روزانه‌ ده میلیون بشکه نفت به قیمت هر بشکه صد دلار صادر شود!

محمدصادق کوشکی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال خود در پیام رسان ایتا نوشت:برخی عقلا ایراد می‌گیرند در این زمان و با این حجم مشکلات اقتصادی، مطالبه برای برخورد دستگاه‌های مسوول با معضلات فرهنگی مانند عادی شدن بی‌حجابی، مصداق وقت‌نشناسی و بی‌سوادی و عوام‌زدگی است!
توصیه عقلای فوق این است که مقابله با معضلات فرهنگی بماند برای وقتی که مشکلات ارز و سکه و گرانی حل شد.

ادامه مطلب »

سکوت، شورا را قربانی تبلیغات مسموم می‌کند

دشمن جایگاه شورای نگهبان را درک کرده و می‌داند گلوگاه نفوذ در انتخابات است. کسانی که با حکومت دینی مشکل‌دارند یا می‌خواهند در انتخابات نفوذ کنند، با شورای نگهبان سر جنگ دارند و با طرح تهمت‌های مختلف، به دنبال تخریب این نهاد مهم هستند
محمدصادق کوشکی فعال سیاسی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با بیان اینکه شورای نگهبان مانع از سکولار شدن جمهوری اسلامی می‌شود، اظهار داشت: تأسیس این شورا، یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است؛ شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی وظیفه دارد که قوانین کشور را با شریعت منطبق کند و مانع تصویب قوانین خلاف اسلام شود.
وی ادامه داد: وجود شورای نگهبان، یکی از مواردی است که نظام اسلامی با دیگر نظام‌های حاکم در دنیا متفاوت می‌کند. این نهاد، ساختاری کوچک و محدود دارد اما موردتوجه بنیان‌گذاران و رهبران انقلاب است.

قوه قضائیه هنوز به سطح مناسبی از ارتباط با جامعه نرسیده است

پیشنهاد من برای جلوگیری از تکرار اتفافاتی اینچنین، تأسیس دفتری در قوه قضائیه با مسئولیت ارتباط با رسانه‌ها اعم از تصویری مثل سینما و تلویزیون و دیگر رسانه‌ها مثل خبرگزاری‌هاست که در آن افراد کارشناس به قوه قضائیه مشاوره رسانه‌ای دهند

محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با تسنیم درباره عملکرد قوه قضائیه گفت: تا پیش از این مطالبات انباشته‌ای از قوه قضائیه وجود داشت که به دلیل شکل ساختاری قوه، توان پاسخگویی به آن وجود نداشت. در صدر مطالبات مردم و مقام معظم رهبری از قوه قضائیه به‌ویژه از ابتدای دهه هشتاد، بحث مقابله با مفاسد اقتصادی و امثالهم بود. بحث مفاسد اقتصادی عفونتی در بدنه نظام ایجاد کرده بود که قوه قضائیه متأسفانه بدنه کارآمدی برای تقابل با آن نداشت اما خوشبختانه در دوره اخیر شاهدیم روند مقابله با مفاسد آغاز شده است.

وی تأکید کرد: قوه قضائیه پاسخگویی به این مطالبه بر حق را شروع کرده و تا الان هم به نسبت امکانات موجود و به نسبت نیروی انسانی موجود و همه توانمندی‌هایی که دارد، اقداماتی انجام داده که قابل قبول است؛ البته همانطور که رئیس قوه قضائیه اعلام کرده، این اول راه است.

ادامه مطلب »

مجلس یازدهم نگرانی مردم درباره ولنگاری فضای مجازی را جدی بگیرد

از منتخبین مجلس آینده توقع می‌رود که نگرانی مردم، دلسوزان و رهبری درخصوص ولنگاری فضای مجازی را جدی بگیرند و با تصویب قوانین قاطع، تلاش کنند فضای مجازی در کشور بومی شود

محمّدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مطالبه حوزویان سراسر کشور از رئیس قوه قضائیه برای محاکمه عاملان ولنگاری در فضای مجازی گفت: سال ۲۰۱۸ به دستور دادگاه عالی روسیه فعالیت تلگرام در این کشور ممنوع شد و آی پی بیش از ۱۸ میلیون کاربر تلگرام بسته شد.

وی با بیان اینکه دادگاه عالی روسیه، دلیل تصمیم خود رادفاع از امنیت ملی روسیه اعلام کرد، خاطرنشان کرد:در چین نیز سالهاست عمده فعالیت‌های اینترنتی توسط اینترنت بومی و موتور‌های جستجوگر بومی اداره شده و نیاز‌های جامعه تأمین می‌شود.

کوشکی افزود: چین دلیل این اقدام را جلوگیری از تسلط رقبای آمریکایی و اروپایی بر اقتصاد و سیاست و عرصه‌های فرهنگی عنوان کرد.

دیکتاتوری پادوهای سفارت «ایزی لایف»

این جماعت همیشه به نام دموکراسی دیکتاتور بوده‌اند! در آن حد که اگر یک معلم یا یک مجری یا یک برنامه ساز کلمه یا جمله‌ای در نقد آنها بگوید با سلاح جنگ روانی به دنبال بریدن زبان و بستن دهان بر می‌آیند. و تا خفه کردن آخرین حلقوم روشنگر از پا نخواهند نشست!

الف) پادوهای رسانه‌ای سفارت «ایزی لایف» جماعتی‌اند با درآمدهای میلیاردی و معافیت مالیاتی! آنقدر وطن پرستند که فرزندانشان را در خارج می‌زایند!

همانهایی که یک نخ موی فرزندان خارج نشینشان را به هستی ۸۰ میلیون ایرانی ترجیح می‌دهند. همانهایی که سر در آخور بیت المال کرده‌اند و در خالی کردن جیب صندوق ذخیره فرهنگیان استادند! همانهایی که همیشه طلبکاراند و حتی برای نمایش هم قدمی برای کمک به ایران و ایرانی برنداشته‌اند.

ب) این جماعت در جشنواره‌های خارجی با انگلیسی «عالی» علیه وطنشان بلبل زبانی می‌کنند و هر سال در میهمانی‌های سفارت انگلیس و فرانسه طواف می‌کنند بلکه خوش رقصی هایشان مقبول اربابان موبور بیافتد! اینها تا توانسته‌اند از جشنواره‌های «فجر» جوایز میلیونی برای خود و رفقایشان برداشته‌اند و بعد از سیر شدن با لگد نمکدان شکسته و جشنواره تحریم می‌کنند!

ادامه مطلب »

فضا سازی ها برای تخریب است/ تهمت ها بر اساس داده‌های غلط در فضای مجازی شکل گرفته/ جمله‌ای کاملاً معمولی و استاندارد بیان شده است

مگر قرار است مخاطب را جلبک فرض کنیم؟ اینکه بگویم اگر گروه ریگی که آدمکش است، دستش به شما برسد، این اهانت به مخاطب است. برخی می‌خواهند با زور چیزی را قالب کنند؛ والا این جمله را اگر فرد دیگری گفته بود، هیچ حساسیتی وجود نداشت. این‌ها تخریب است و رایج شده و مردم هم بنا بر این قضاوت می‌کنند

کوشکی در پاسخ به این سؤال ایرنا پلاس که توضیح شما برای این گفته‌هایتان در شبکه افق چیست، با انکار کنایه جنسی به فرد خاصی گفت: من یک جمله مبهم گفتم و اسم هیچ کسی را نیاوردم. صحبت سر این بوده که اگر گروه ریگی که سابقه قتل و آدم کشی دارد، مرزبانی جلویش نباشد می‌آید و به افراد تعرض می‌کند. گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. این عبارت من در زیان فارسی استفهام انکاری است. آیا اگر یک گروه تروریست دستش به یک فردی، به خانمی، به دخترش برسد، کسی خوشش می‌آید.

کوشکی این استدلال را در حالی مطرح می‌کند که اشاره او به خانمی که فراخوان داده و دخترش که اتفاقا هنرپیشه معروفی هم هست، نیاز به نام آوردن صریح ندارد و روشن می‌کند که منظور او چه کسی است.

ادامه مطلب »

کرسی‌های آزاداندیشی مهجور و غریب مانده است

اگر یک مقاله‌ای صدها رفرنس انگلیسی داشته باشد علمی است اما اگر نداشته باشد علمی نیست. در این حالت دانشگاه به‌جای تولید علم به مترجمی روی می‌آورد. به همین دلیل است که بعضاً کرسی آزاداندیشی را درک نمی‌کنند. به‌عنوان‌مثال، فردی در دوره دکتری رتبه نخست را به دست می‌آورد که خوب ترجمه کند. متأسفانه همین فرد سریعاً رشد می‌کند. استادی داریم که فقط کتاب لاتین ترجمه می‌کند

کرسی‌های آزاداندیشی مهجور و غریب مانده است/ دانشگاه‌های ما از اول دارالترجمه بودند

برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی که قریب به دو دهه همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است، مورد بی‌توجهی مسئولان فرهنگی و علمی دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی واقع شده و همچنان مغفول مانده است.

یکی از دغدغه‌های همیشگی خبرگزاری آنا پیگیری موضوعات و مطالباتی است که عزمی برای اجرایی شدن آن دیده نمی‌شود، مطالبه‌گری و مسئله‌محوری از جمله مسائلی است که مورد تأکید این خبرگزاری علمی بوده و در این راستا در سلسله گزارش‌هایی به چرایی عدم برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و چالش‌ها و موانع پیش روی آن می‌پردازد.

ادامه مطلب »