جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for سپتامبر, 2008.

Archive for سپتامبر, 2008

روز قدس فراتر از مساله فلسطین است

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز:یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: روز قدس که در هفته آخر ماه مبارک رمضان قرار دارد نشان می دهد که هدف این موضوع فراتر از مساله فلسطین است .

محمد صادق کوشکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، در راهپیمایی بزرگ روز قدس اظهار داشت: اینکه امام روز قدس را مساوی روز اسلام می داند نشان می دهد افقی که ایشان برای تعیین این روز در نظر داشتند جهانی بوده و محدود به مساله فلسطین نیست. ادامه مطلب »

دیدگاه کاریکاتورانه رسانه به فرهنگ دفاع مقدس منجر به دلزدگی نسل جدید است

گروه سیاسی: متأسفانه اکثریت رسانه‌ها نسبت به فرهنگ دفاع مقدس جهل مرکب دارند یا اگر شناختی دارند یک دیدگاه کاریکاتوری و فانتزی است، که منجر به دلزدگی نسل جدید از جنگ شده است.

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) دفاع مقدس ۸ ساله را زنده کردن باو‌ر‌های دینی جامعه دانست و تصریح کرد: حضرت ابراهیم ‌(ع) برای اطمینان و ایمان قلبی از جانب خداوند ماموریت گرفت پرندگانی را بکشد و دوباره زنده شدن آن‌ها را مشاهده کند، دفاع مقدس ۸ ساله ما هم برای زنده کردن باور‌های دینی مردم بود تا ایمان خود را به آزمون بگذارند و به تجربه آن را احساس کنند. ادامه مطلب »

ارزش مستندسازی در بین مدیران فرهنگی ناشناخته است

علی رغم استعدادهایی که در زمینه مستندسازی وجود دارد، متاسفانه ارزش پدیده ای با نام مستند در بین مسئولان و مدیران فرهنگی شناخته شده نیست.

محمد صادق کوشکی»؛ استاد دانشگاه و مستندساز در گفت وگو با خبرنگار سرویس هنری برنا ضمن بیان مطلب فوق افزود: علت های زیادی وجود دارد که نتوانیم در عرصه مستندسازی حق مطلب را ادا کرده و تصاویر جدیدی به مخاطبان ارائه دهیم. ادامه مطلب »

زنگ ها برای اسراییل به صدا درآمده است!!

مهم­ترین چالش­های رژیم در عرصه داخلی از دیدگاه شما چیست؟

اولین مشکلی که رژیم صهیونیستی با آن مواجه است مشکل هویت و بحران هویت است. اتفاقی که در رژیم صهیونیستی افتاد خلق یک کشور و یک ملت بود. اگر کشور را پدیده­ای مرکب از یک جمعیت، یک جغرافیا و یک حاکمیت بدانیم، پی خواهیم برد که کشورسازی کار خیلی سختی است و ملت­سازی از آن هم سخت­تر. رژیم صهیونیستی و کسانی که آن را ایجاد کردند هر دو این کارها را با هم انجام دادند. ادامه مطلب »

نظام اسلامی در بسیاری جهات هنوز حرکت خود را آغاز نکرده است

عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر گفت: هنوز نظام جمهوری اسلامی در ابتدای راه است و یا در بسیاری جهات هنوز حرکت خود را آغاز نکرده است.

 محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر پیشرفت همراه با عدالت، به تبیین راهبردهای عملیاتی‌کردن این مهم در جامعه پرداخت. ادامه مطلب »

اجلاس اتحادیه اروپا نتوانست تهدیدی علیه روسیه باشد

تهران – خبرگزاری ایسکانیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اجلاس روز گذشته اتحادیه اروپا هر چند با وجه تبلیغات شدید علیه روسیه برپا شده بود اما نتوانست به تصمیم و تهدیدی جدی علیه روسیه منجر شود.

محمد صادق کوشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، با بیان اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای گرجستان وزنه ای قائل نیستند، اظهار داشت: اروپا در جهت منافع جمهوری گرجستان خود را به خطر نمی اندازد تا با روسیه درگیر شود. ادامه مطلب »

از معرفت دینی تا هنر دینی

در این جلسه استاد محمد صادق کوشکی ابتدا به تبیین کلیات بحث مورد نظر پرداخت و در این زمینه دو وجهه نظر کلی را بیان داشت به طوری که اگر دو دیدگاه کلی دین مدار و غیردینی رادر نظر بگیریم یک طرف فرض خود را بر این می گذارد که معرفت و هنر با دین نسبتی وجود دارد و اینها باهم مرتبط هستند.

  سپس وی به تعریف و تبیین اجزای موضوع یعنی “چیستی معرفت و چیستی هنر” پرداخت ادامه مطلب »