جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for نوامبر, 2008.

Archive for نوامبر, 2008

سرزنش نامه ای برای طلبه سیرجانی

یادداشت: این نوشته چند ماه پیش جهت چاپ به تعدادی از نشریات ارزشی، عدالتخواه و حزب اللهی تقدیم شد که همگی از انتشار آن نوشته استنکاف نمودند از این رو به این شکل منتشر می گردد.

جناب آقای طلبه سیرجانی

این نامه رسماً با هدف سرزنش و نکوهش شما نوشته شده و اکنون که این نامه نوشته می شود معلوم  نیست که در زمان انتشار آن آیا دوباره به زندان و حبس محکوم شده باشی یا تبعید و یا خلع لباس و یا معجونی از همۀ  اینها که حکم هر چه باشد حقت است و هر چه بیشتر بهتر و به حق نزدیکتر !

همین ابتدا بگویم در این که طلبه باشی تردید دارم که هیچ یک از نشانه های طلبگی در تو نیست! اما یقین دارم که از جان سیر شده ای و بالذات و بالعرض سیرجانی! ادامه مطلب »

حاکمان آل سعود به رابطه دوستانه با رژیم صهیونیستی می اندیشند

دکتر محمد صادق کوشکی  در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، درخصوص برگزاری نشست ادیان با حضور پادشاه عربستان و مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: این نخستین بار نیست که حاکمان عربستان در مساله اعراب و رژیم صهیونیستی به عنوان یک طرف قضیه وارد عمل شده و عملا در جهت منافع رژیم صهیونیستی دست به اقدامات دیپلماتیک زده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشینه این رفتارها را باید در دهه ۸۰ میلادی جستجو کرد، گفت: مقطعی که “ملک فهد” حاکم پیشین مجاز به ارایه طرحی موسوم به طرح “فهد” و پذیرش و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را پیشنهاد کرد و به دنبال این طرح به صورت آشکار و علنی مشخص شد که حاکمان آل سعود هیچ مشکلی با گزینه ای به نام حیات رژیم صهیونیستی در منطقه و پذیرش آن ندارند

. ادامه مطلب »

حذف و یا کم رنگ شدن فشارهای نظامی

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اصول، میان هر دو حزب حاکم بر آمریکا ثابت است، گفت: بهبود روابط میان ایران و آمریکا بعیداست.

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص تاثیر روی کارآمدن دموکراتها در آمریکا بر وضعیت کشورمان، اظهار داشت:بررسی علمکرد احزاب دوگانه آمریکا ثابت می کند که سیاست خارجی در نزد هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات این کشور از اصول واحدی برخوردار است. ادامه مطلب »

وقف معیاری برای سنجش میزان رشد انسانی در جامعه دینی است

پژوهشگر حوزه دین وقف را معیار کمی و کیفی مناسبی برای سنجش میزان رشد انسانی در جامعه دینی دانست

به گزارش خبرگزاری شبستان، محمدصادق کوشکی، پژوهشگر حوزه دین در سومین پیش نشست همایش بین المللی وقف و تمدن اسلامی به ارایه مقاله خود پیرامون وقف نماد رشد انسانی در جامعه دینی پرداخت و گفت: نهاد وقف از جمله مصادیق احکام اقتصادی دین مبین اسلام است که پیامدهای اقتصادی آن از جنبه های مختلف و به گونه ای آشکار در جامعه قابل مشاهده است. ادامه مطلب »

موانع تولید علوم انسانی در ایران امروز

در خصوص این که در حوزه علوم انسانی چرا بحث تولید علم رخ نمی دهد یا سخت تر است رخ دادن این ماجرا، چند تا زاویه متفاوت دارد که من به عنوان طرح بحث این جا خدمت دوستان عرض می کنم. حالا دیگر وظیفه خود ماهاست که این امام زاده اگر حرمتی ندارد، باید یقه متولیانش را بگیریم که خودمان هستیم، ما دانشگاهیان علوم انسانی متولی بی حرمتی این مجموعه رشته ها هستیم.

یک بخشی از این اشکالات را بحث می کنیم به خاطر این که یک مقداری زاویه دیدمان متفاوت تر بشود، ببینیم اگر قرار است که در این حوزه کار علمی بکنیم واقعاً چه مشکلاتی داریم. تا اینکه مقدمه ای بشود که این مشکلات ان شاء الله به همت شماها رفع بشود. ادامه مطلب »

گروکشی برای سلطه

دکتر محمدصادق کوشکی، کارشناس مسایل بین الملل درخصوص ابراز نگرانی طالبانی نسبت به تهدید آمریکا و مصادره نفت و اموال عراق برای امضای توافقنامه امنیتی می گوید: برای اینکه متوجه شویم این تهدید آمریکا کاربرد دارد یا خیر می توانیم کمی به عقب بازگردیم یعنی زمانی که دولت عراق می خواست درخصوص متن اولیه پیش نویس توافقنامه امنیتی تصمیم گیری کند، مردم عراق با راهنمایی و روشنگری مرجعیت در برابر این پیش نویس مقاومت کردند.

وی ادامه می دهد: به دنبال این حرکت، دولت عراق نیز به تبعیت از مردم این کشور به خواست نامشروع آمریکا تن در نداد و این تهدید را جدی نگرفت به طوری که دولت آمریکا مجبور شد تا حدودی در مطالبات خود تجدیدنظر کند. ادامه مطلب »