جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for آوریل, 2009.

Archive for آوریل, 2009

سپاه در مقابله با مراکز فساد نشان داد یک نیروی چند بعدی است

محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه‌نصیر در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، در خصوص فعالیت اخیر بخش اطلاعات سپاه پاسداران در انهدام برخی سایت‌های مروج فساد اظهار داشت: سپاه در این زمینه مانند گذشته به عنوان نیروی خط شکن و رصدکننده تهدیدات متوجه نظام به خوبی وارد عمل شد و با تشخیص درست و نیز ورود مناسب به این موضوع توانست جلوی آن را بگیرد.

کوشکی گفت:‌ علیرغم آنکه این حرکت در داخل کشور تقریبا با سکوت همراه شد ولی از بازتاب‌های خارجی آن و واکنش‌هایی که کشورهایی مانند آمریکا از طریق رسانه‌های خودنشان دادند، معلوم می‌شود که سپاه به درستی به هدف زده و کاملا طبق اساسنامه خود یعنی حفاظت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن عمل کرده است. ادامه مطلب »

تأسیس تلویزیون خصوصی حجم تخلفات را افزایش می دهد

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در ارزیابی خود از طرح تأسیس تلویزیون های خصوصی اظهار داشت: در زمان روی کار بودن جناح دوم خرداد، گروه های مختلف احساس می کردند که در رسانه ملی سهمی ندارند و باید چنین رسانه ای در اختیار آن ها باشد.

وی با بیان این مطلب افزود: بر اساس قانون اساسی رادیو و تلویزیون دولتی است و اگر قرار است ما رادیو و تلویزیون خصوصی داشته باشیم باید متن قانون اساسی طبق ساز و کار خود تغییر کند که فعلا چنین نیازی احساس نمی شود. ادامه مطلب »

تاریخ‌نگاری تجربی، آفت است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، محمدصادق کوشکی در چهارمین نشست آخرین روز همایش “تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی”، مقاله خود را با عنوان “آفات تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی” ارایه کرد.

وی درباره این آفات اظهار داشت: تاریخ‌نگاری تجربی، توسط افرادی که تاریخ‌آفرین بوده‌اند اما تخصص و توانایی تدوین تاریخ را ندارند و برای اثبات دیدگاه‌های خود، حقایق را همسو با اهدافشان مطرح می‌کنند، یکی از آفات وارد بر تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی است. ادامه مطلب »

آمریکا برنده حوادث تروریستی عراق است

صادق کوشکی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص حوادث تروریستی اخیر در عراق، اظهار داشت: زمانی می‌توان به دلایل انفجارات تروریستی در عراق پی‌برد که به مبحث همه‌پرسی که موضوع آن پذیرش و یا رد توافقنامه امنیتی است، توجه کرد.

وی ادامه داد: در آستانه این نظرسنجی عراق به یکباره ناامن می‌شود و انفجارهای متعددی قسمت‌های مختلف این کشور را در برمی‌گیرد، قاعدتاً القای این فضای ناامنی برای مردم این ذهنیت را ایجاد خواهد کرد که دولت عراق توانایی ایجاد نظم را ندارد و ناگزیر باید با آمریکا در زمینه امنیتی همکاری کرد. ادامه مطلب »

دوربان تبدیل به یک نشست تبلیغاتی علیه رژیم صهیونیستی شد

صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص تلاش‌ صهیونیست‌ها برای ممانعت از سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در اجلاس دوربان ۲، گفت: پس از برگزاری اجلاس دوربان ۱ در آفریقای جنوبی و گنجانده شدن بندهایی در محکومیت نژادپرستی رژیم صهیونیستی، صهیونیست‌ها طرح مقابله با این جریان سیاسی را در پیش گرفتند.

وی ادامه داد: صهیونیست‌ها از سال گذشته بحث تحریم این اجلاس را مطرح کرده و این طرح نیز از جانب آمریکا و دیگر کشورهای غربی که ساز همنوایی با این رژیم نژادپرست را سر‌می‌دادند و خواهان تحریم دوربان ۲ بودند مورد پذیرش قرار گرفت. ادامه مطلب »

ایران آماده گفت و گو با تمام کشورها به جزء اسرائیل است

به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از اردبیل، محمدصادق کوشکی، ۲۹ فروردین ماه در همایش «سیاست خارجی، خودباختگی یا خودباوری» در جمع دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: سیاست خارجی جزو جدایی ناپذیر هر جامعه ای است لذا هیچ جامعه ای بدون ارتباط با جوامع دیگر نمی تواند به اهداف والا و پیشرفت و ترقی دست یابد.

وی با بیان اینکه حفظ استقلال از اولین اصول سیاست خارجی ایران است، گفت: اصول اساسی سیاست خارجی ما براساس اصل حفظ استقلال، پایبندی به اعتقادات و دیدگاه های دینی و حفظ منافع ملی پایه ریزی شده است. ادامه مطلب »

نبود روح خودباوری در دوره اصلاحات باعث عدم موفقیت ایران در زمینه هسته‌ای شد

دکتر محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی «شبکه خبر دانشجو»، با اشاره به پیشرفت های ایران در زمینه انرژی هسته ای اظهار داشت: در دولت هشتم دولتمردانی همچون روحانی، سیروس ناصری و حسین موسویان خودباوری امروز را نداشته و احساس می کردند کشور ایران در مسیر انرژی هسته ای به نتیجه ای نخواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید مردم جامعه را از اهداف انقلاب آگاه کرد، گفت: در دوره اصلاحات و در زمان تعلیق انرژی هسته ای، آگاهی کنونی به جامعه منتقل نشده بود، بنابراین مردم نمی توانستند مطالبه خود را در مورد انرژی هسته ای بیان کنند و مخالفتی با سیاست های اتخاذ شده آن زمان داشته باشند. ادامه مطلب »

انتخابات در حال حرکت به سمت چند قطبی

حضور کاندیداهای متعدد در انتخابات را چطور ارزیابی می‌کنید؟

کوشکی: ما نباید از تکثر کاندیداها نگران باشیم بلکه باید از آن استقبال به عمل آوریم .

قاعدتا هر میزان که حضور نامزدهایی که در چارچوب ارزش و موازین نظام جمهوری اسلامی قرار دارند و واجد شرایط قانونی هستند بیشتر باشد در واقع نمایانگر ظرفیت بالای سیاسی جمهوری اسلامی است.

 این موضوع از این منظر یک نوع ارزش محسوب می‌شود و ما باید از آن استقبال کنیم این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که در جمهوری اسلامی علائق و سلایق متنوعی وجود دارد و اقدام ما هم این ظرفیت را دارد که در درون خود این سلایق را عرضه کند واز تک صدایی بودن به شدت پرهیز کند. ادامه مطلب »

گام‌های نخستین را برداشته‌ایم

دکتر محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و بین‌المللی در ارزیابی خود از پیشرفت هسته‌ای ایران گفت: بحث حرکت جمهوری اسلا‌می ایران برای دستیابی به فناوری هسته‌ای به عنوان یکی از مجموعه‌هایی است که ایران نسبت به آن احساس نیاز کرده و در آن رابطه حرکت رو به رشدی را شروع کرده است.

کوشکی گفت: البته باید مدنظر داشت که ایران تاکنون شروع خوبی داشته ولی این را هم باید در نظر داشت که ایران تازه در ابتدای راه است و گام‌های نخستین را برداشته است، ما در ابتدای یک راه بسیار طولا‌نی هستیم که هم موفقیت علمی، هم فناوری هسته‌ای و هم پیشرفت‌های اقتصادی در پیش رو دارد. ادامه مطلب »

باور جهانی یکی از بازتاب های خبر تکمیل چرخه سوخت هسته ای است

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: باور منطقه ای و جهانی به هدفمند بودن حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران تنها یکی از پیامدهای تکمیل چرخه هسته ای سوخت است.

دکتر صادق کوشکی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”،گفت: پیامدهای دستیابی ایران به توانمندی های هسته ای را می توان در سه بعد برشمرد که مهمترین آن باور منطقه ای، جهانی به هدفمند بودن حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران و رشد تکاملی در مسیر تعالی به این هدف است. ادامه مطلب »