جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for می, 2009.

Archive for می, 2009

خطوط قرمز در منطق سیاست خارجی حفظ شود

به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از بندرعباس، محمدصادق کوشکی شب گذشته، ۳۰ اردیبهشت ماه در همایش «پویایی یا انفعال محصول کدام دولت؟» در جمع دانشجویان دانشگاه های هرمزگان با بیان اینکه روابط خارجی در دولت نهم در بعضی عرصه ها هدفمندتر شد، ‌اظهار داشت: در عرصه های دیگر سیاستگذاری خارجی باید سه اصل استقلال، اعتقاد و منافع ملی محور و جریان داشته باشد.

 

وی با اشاره به اهمیت تاثیر استقلال کشور در تصمیم سازی های داخلی و خارجی افزود: یکی از مهم ترین حرکت های انقلاب، استقلال کشور بود، بر این اساس هر رابطه ای که این استقلال را به خطر بیندازد، معقول و پسندیده نیست. ادامه مطلب »

اندیشه سیاسی امام از دو منظر اسلامیت و جمهوریت تحقق یافته است

خبرگزاری فارس: عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اینکه در زندگی فردی ما هیچ یک از رفتار‌ها بدون نظارت دین، تحقق نمی‌یابد، گفت: اندیشه سیاسی امام از دو منظر، اسلامیت و جمهوریت تحقق یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه آیین و اندیشه فارس، محمدصادق کوشکی، در نشست بررسی فلسفه سیاسی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه برای تبیین مدلی درست برای فلسفه سیاسی امام خمینی (ره) باید به تمام روش‌ها از جمله سیری عملی امام و برخی پیام‌ها و گفتارها که در قالب صحیفه امام جمع‌آوری شده پرداخت، گفت: اما متأسفانه برخی از پژوهشگران تنها بخشی از فلسفه سیاسی امام را استخراج می‌کنند و فقط به منابع فقهی استناد می‌کنند. ادامه مطلب »

تحولات فرهنگی باید توسط دانشجویان طراحی شود

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس محدصادق کوشکی کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه فرهنگ از آن مباحثی است که در عین همه فهمی در معنا دارای معانی مختلف است، اظهار داشت: فرهنگ از دید من این است که ما به عنوان موجود زنده نیازهایی داریم که فرهنگ شیوه پاسخگوی به این نیازها است.

وی ادامه داد: فرهنگ مشخصه انسان با سایر موجودات و هر انسان با انسان دیگر است. ادامه مطلب »

جریانات التقاطی امروز با تغییر محتوا در جهت حذف آموزه‌های اسلامی وارد میدان شده‌اند

محمد‌صادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری گفت: این متفکر در راه مبارزه با التقاط و تحجر به شهادت رسید و پیشینه این جریانات فقط به انقلاب اسلامی ختم نمی‌شود بلکه به ابتدای تاریخ اسلام بر‌می‌گردد.

وی با بیان اینکه التقاط در اوایل انقلاب و التقاط امروز از نظر روشی یک نوع است، تصریح کرد: اما باید توجه کرد، جریانات التقاطی امروز از لحاظ محتوایی فرق کرده است، امروز در قالب اندیشه‌های مدرن که بر خلاف دین است تلاش می‌کنند به اهداف خود دست پیدا کنند. ادامه مطلب »

برنامه‌های انتخاباتی صداو سیما؛ پرحجم اما بی‌کیفیت

دکتر محمد‌صادق کوشکی، استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار «فردا» گفت: فکر می‌کنم فعالیت‌های انتخاباتی صداو‌سیما پر‌حجم است و چه بسا این همه برنامه انتخاباتی باعث دلزدگی مردم شود.

کوشکی افزود: با این حال درباره کیفیت برنامه‌ها می‌توان گفت که باید بهتر شود یعنی کیفیت برنامه‌ها خوب نیست.

این تحلیل‌گر سیاسی اصولگرا در توضیح کیفیت پایین برنامه‌ها توضیح داد: یک مشکل در شکل و فرم برنامه‌هاست. شاهد هیچ ابتکار حداقلی در شکل و فرم ویژه برنامه‌های انتخاباتی نیستیم. هیچ تفاوتی با برنامه‌های سال‌های قبل دیده نمی‌شود و خلاقیتی اگر هست خیلی محدود است. ادامه مطلب »