جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژوئن, 2009.

Archive for ژوئن, 2009

مقام معظم رهبری توانسته‌اند از منظر عالمانه پاسخ‌گوی نیازهای جامعه باشند

محمد‌صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) گفت: به جهت اینکه بررسی ویژگی‌های رهبری خللی در جایگاه ولی فقیه ایجاد نکند باید این بررسی در قالب یک نهاد که همان نهاد ولایت فقیه است، صورت بگیرد.

کوشکی افزود: محصور کردن مفهوم ولایت فقیه در قالب یک مصداق تفاوت دارد با نگاه در قالب یک نهاد. ولایت فقیه می‌تواند در طول تاریخ مصادیقی داشته باشد و هرکدام از این مصادیق ویژگی‌های شخصی، رفتاری و مدیریت خاص خود را دارند و بهتر است نگاه به ولایت از زاویه نگاه کلی به موضوع باشد. ادامه مطلب »

سازمان مجاهدین برای شکست یا پیروزی موسوی برنامه جداگانه‌ای داشت

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به افشاگری‌های اخیر یک عضو سازمان مجاهدین و ستاد موسوی اظهار داشت: سازمان مجاهدین با تفکرات لائیک منشانه و با هدف تغییر در ماهیت انقلاب اسلامی تشکیل شده است.

وی افزود: سازمان مجاهدین و مشارکت در حالی که رسما به دنبال تغییر قانون اساسی هستند، تلاش کرده و می‌کنند تا نظام اسلامی را در ایران به یک نظام سکولار تبدیل کنند. ادامه مطلب »

بعضی از رسانه‌ها در موضوع دانشگاه آزاد حضور پیدا کردند، اما ناگهان ساکت شدند

چرا شما به عنوان یک استاد دانشگاه اعلام موضعی در خصوصِ شکایت دانشگاه آزاد از آقای سلیمی‌نمین و محاکمه ایشان نکردید؟

اعلام موضع کردم. مطالبم در خصوص بحث دانشگاه آزاد را قبل از دادگاه آقای سلیمی‌نمین مفصل گفتم و خبر آن چندی پیش در خبرگزاری فارس منتشر شد. اما بعد از این دادگاه، من که نمی‌توانم بروم سراغ رسانه‌ها و بگویم می‌خواهم مصاحبه کنم. ولی این گلایه را از رسانه‌ها دارم. ادامه مطلب »

ایران سطح روابط خود را با کشورهای حامی آشوبگران کاهش دهد

«محمدصادق کوشکی» در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، آشوب‌هایی که پس از انتخابات اخیر در ایران پدید آمد را معلول یکسری علل داخلی و خارجی عنوان کرد و گفت: ما دست‌های آشکار برخی قدرت‌های غربی را در روشن کردن آتش این آشوب‌ها شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه این مجموعه حوادث به دلیل اینکه از سوی عوامل خارجی نیز تحریک می‌شد، قطعاً پیامدهای زیادی را بر سیاست خارجی ما به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: یکی از اهداف کسانی که این آشوب‌ها را برپا کردند، کمرنگ‌کردن تاثیرات انتخابات ۲۲ خرداد بود. ادامه مطلب »

آمریکا خود را در موضع اربابی جهان می‌بیند

دکتر محمد صادق کوشکی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و بین‌المللی درباره دخالت اوباما در مسائل داخلی ایران و تاثیر آن بر آینده روابط سیاسی ایران و آمریکا گفت: رویکرد آمریکا به عنوان یک قدرت طلب بین‌المللی بعد از سال‌های جنگ جهانی دوم تا امروز نسبت به کلیه حوادث و تحولات جهانی از موضع بالا و به عنوان یک ناظم دارای حق بین‌المللی بوده است. ادامه مطلب »

بیانیه‌ مجمع روحانیون با اساسنامه و شانیت این مجمع نا سازگار بود

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانیه مجمع روحانیون مبارز و با بیان اینکه ذیل این بیانیه با صدر آن کاملا در تعارض و متفاوت است، اظهار داشت: صدر این بیانیه به گونه‌ای تنظیم شده است که گویا یک تشکل‌ دانشجویی با خرج احساسات آن را تنظیم کرده، اما در ذیل این بیانیه از گفتگو و تعامل برای بر حل بحران نوشته شده است که از این جهت ذیل این بیانیه با صدر آن در تعارض است.

وی افزود: به نظر من این بیانیه با عجله و شتابزدگی تنظیم شده، که نشان از ذهن آشفته‌ تنظیم‌کنندگان این بیانیه دارد. ادامه مطلب »

فتنه گران آستانه تحمل نظام را درنظر بگیرند

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی در خصوص وقایع اخیر و عدم تمکین به شکست در انتخابات اخیر اظهار داشت: این عده ظاهراً ظرفیت لازم را ندارند و بی‌ظرفیتی آنها به اضافه تحریکات بیگانه و حجم نیروهایی که با کلیت نظام مشکل دارند در کنار هم یک کانون فتنه را تشکیل داده‌اند و از روز بعد از انتخابات تا جمعه ۲۹ خرداد نظام سعی کرد که با این کانون فتنه با مدارا برخورد کند و سعی کند که این فتنه را با آرامش پشت سر بگذارد.

وی ادامه داد: نماز جمعه که به امامت رهبر انقلاب اقامه شد فصل‌الخطاب و اتمام حجت با کانون فتنه‌های اخیر بود و نیروهایی که پس از اتمام حجت به هر شکل، دلیل و بهانه‌ای بخواهند آرامش و امنیت کشور را برهم زنند دیگر این افراد نیروهایی حساب می‌شوند که علیه جمهوری اسلامی اعلام جنگ کرده‌اند و مشخص می‌شود که در خط جبهه آمریکا قرار گرفته‌اند و قصد دارند که امنیت و ثبات جمهوری اسلامی را نشانه بگیرند و به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند. ادامه مطلب »

بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان سر‌پل سرویس‌های جاسوسی غرب در ایران هستند

استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان سر پل سازمان‌ها و سرویس‌های جاسوسی غرب در ایران هستند که با مجوز خود جمهوری اسلامی و بی‌توجهی مسئولین مربوطه در وزارت ارشاد و خارجه در حال فعالیت هستند.

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص عملکرد رسانه‌های غربی در ایران اظهار داشت: رسانه‌هایی مثل BBC و خبرگزاری‌های آمریکایی مثل CNN هیچوقت با جمهوری اسلامی صادقانه برخورد نکرده‌اند و همیشه مساله ساز بوده‌اند. هیچوقت حضور آن‌ها به نفع جمهوری اسلامی نبوده است، اگر راهپیمایی‌ها و انتخاباتی‌ها را منعکس کرده‌اند سعی بر کم‌رنگ جلوه دادن آن داشته اند. ادامه مطلب »

رسانه‌های غربی تلاش کردند حماسه ۲۲ خرداد را لکه‌دار کنند

«محمدصادق کوشکی» در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، درباره عملکرد تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در خصوص رخدادهای اخیر در ایران، با بیان اینکه بدون تردید کشور انگلیس از جمله دشمنان جدی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، گفت: از آنجایی که منافع استعماری این دولت پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور جدی مورد تهدید قرار گرفت، شاهد بودیم که دولت انگلستان از طرق مختلف از جمله استفاده از رسانه کهنی مانند بی‌بی‌سی سعی کرد چه در جریان شکل‌گیری نهضت اسلامی، چه در جریان پیروزی انقلاب و چه بعد از آن به اشکال مختلف، مجری سیاست‌های ضد انقلابی این کشور باشد و عملاً به اشکال مختلف در مقابل نظام جمهوری اسلامی مانع ایجاد کرده و به هر شکلی چهره انقلاب و نظام را مشوه جلوه داده و به آن ضربه بزند. ادامه مطلب »

کاندیداها تحمل شکست در انتخابات را داشته باشند

محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و کارشناس مسائل سیاسی  با بیان اینکه فعالیت و رقابت سیاسی در فضای جمهوری اسلامی با توجه به ارزش‌ها، هنجارها و آرمان‌های انقلاب نیازمند ظرفیت روحی و اعتقادی فوق‌العاده است، اظهار داشت: ضعف و فقدان این ظرفیت بدون شک مشکلات فراوانی را پیش روی سیاستمداران بی ظرفیت قرار داده و خواهد داد.

وی با بیان اینکه تاریخ انقلاب اسلامی همیشه شاهد فعالیت سیاستمدارانی بوده که در دو جهبه به تلاش پرداخته‌اند، گفت: جبهه اول فعالانی مانند شهید بهشتی، شهید رجایی و … را تشکیل می‌دهد که در جبهه صابران بودند و با ظرفیت بالای روحی و معنوی خود و با هدف حفظ انقلاب و ارزش‌های آن، ناملایمات را به جان خریده و در مقابل سخت‌ترین مشکلات سیاسی لب به شکوه نگشودند و مشکلات را با استفاده از ظرفیت بالای روحی و معنوی و صبر خود حل و فصل کردند. ادامه مطلب »