جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for اکتبر, 2009.

Archive for اکتبر, 2009

یارانه نقدی و نگاه استبدادی به مردم

koushkiمحمد صادق کوشکی استاد دانشگاه، افزایش نگرش دولت محور و تقویت نگاه استبدادی دولت به مردم را از جمله مشکلات نقدی کردن یارانه ها دانست و گفت: با تحقق این امر بخش های زیادی از جامعه عملا رزق و روزی خود را در دستان عنایات دولتی خواهند دید.

به گزارش گروه سیاسی« فردا» این عضو هیات علمی دانشگاه اظهار داشت: مردم باید ماهانه در این انتظار باشند که دولت به عنوان آقا بالا سرو ارباب، یارانه ها را به حساب آنها واریز کند که اگر نکند معیشتشان با اختلال روبرو می شود. ادامه مطلب »

انتقاد از ترویج تجمل گرایی در سینما و تلویزیون

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، با انتقاد از ترویج تجمل گرایی در سینما و تلویزیون گفت: استفاده از لوزام اشرافی، حضور در خانه‌های مجلل و استفاده از خودرو‌های گرانقیمت توسط ستاره‌های سینما و تلویزیون و اشاعه آن در فیلم های سینمایی و تلویزیونی ، باعث گرایش جوانان به اسراف است

دکتر “محمدصادق کوشکی” در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به نامگذاری سال ۸۸ با عنوان سال “اصلاح الگوی مصرف” اشاره کرد و اظهار داشت: همه اقشار جامعه توانایی مالی رفتار مسرفانه، مصرف گرایانه و اشرافی را ندارند، اما نسل جوان مخصوصا با الگو گرفتن از این چهره ها سعی می‌کند با هر توان اقتصادی، مصرانه با اشرافی گرایی و تجمل گرایی به مصرف بپردازد و از این راه تشخص پیدا کند و یا توانایی های خود را به نمایش گذارد. ادامه مطلب »

گزارش گلدستون حجم اندکی از جنایات اسرائیل در غزه را نشان داد

یک کارشناس مسائل سیاسی در خصوص محکوم شدن رژیم صهیونیستی در جنگ ۲۲ روزه به عنوان جنایتکار جنگی در گزارش گلدستون گفت: در متن گزارشی این قاضی بسیاری از جنایات رژیم صهیونیستی ذکر نشده و با توجه به وتوی ایالات متحده این طرح پا را فراتر از یک تذکر اندک برای اسرائیل نخواهد گذاشت.

محمد صادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بسیاری از وجهه های جنگ بیست و دو روزه به دلیل ملاحظات سیاسی در گزارشی قاضی گلدستون ذکر نشد و حجم اندکی از جنایات رژیم صهیونیستی در این گزارش منعکس شد. ادامه مطلب »

بسیج با ابزار آگاهی و ولایت پذیری التیام بخش دردهای جامعه باشد

استاد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی گفت: بسیج باید با ابزار آگاهی و ولایت پذیری التیام بخش دردهای جامعه باشد.

دکتر کوشکی با اشاره به وقایع اخیر کشور گفت: از دیر باز موفقیت و پیشرفت ایران اسلامی برای آنان که خود را ارباب جهان می دانند سخت و غیر قابل تحمل است و از این رو در مقاطع مختلف دشمنی خود را با ایران اسلامی آشکار ساخته اند.

وی جمهوری اسلامی ایران را یگانه منجی مستضعفین جهان دانست و تصریح کرد: حیله ها و تزویرهای دشمنان با ایران به خاطر خصوصیات مقاومت در برابر مستکبرین بوده است. ادامه مطلب »

لزوم خلاقیت شهرداری ها در تأمین هزینه های شهر

shahrdariگرچه راه های زیادی برای نیل به اعتماد پایدار شهروندان به مدیران شهری و افزایش مشارکت شهروندان وجود دارد، امّا قطعا مهمترین آنها رعایت بایسته ها و ایفای نقش خلاقیت از سوی شهرداری برای تامین هزینه های شهر است. شهرداری باید به این سمت حرکت کند که با به کارگیری عقلانیت و خلاقیت، تمام بار هزینه های شهر را بر دوش مردم نیاندازد و با طرح راه حلهای جدید و بدیع، همه هزینه های اجرایی شهر را از عوارض دریافتی و مستقیما از سوی مردم تامین نکند.

باید افراد خلّاق و کارآفرین در شهرداری به کار گرفته شوند که از راههای مختلف برای شهرداری ها کسب درآمد بکنند و نیازی نباشد که برای هر مشکلی به صورت مستقیم به خود مردم مراجعه شود. ادامه مطلب »

بحث تفاهم ملی و آشتی ملی مربوط به کشورهایی است که نظام‌سازی نکرده‌اند

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به سلایق مختلف موجود در هر نظام سیاسی گفت: هر نظامی بر اساس محورهایی شکل می‌گیرد و سلایق و دیدگاه‌های مختلف بر اساس آن در کنار یکدیگر جمع شده و یک نظام سیاسی را شکل می‌دهند.

وی افزود: این تفاهم ۳۰ سال پیش شکل گرفت و سلایق و دیدگاه‌های متکثری که وجود داشت حول نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، این نظام را تشکیل دادند؛ بر این اساس نظام اسلامی در طول ۳۰ سال گذشته با این محورها به کار خود ادامه داده و بر مشکلات غلبه کرده و روند رو به رشدی داشته است. ادامه مطلب »

دیدار جلیلی با مقامات آمریکایی مبهم و نامعقول است

572019-51-15_nمحمد‌صادق کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه خواجه‌نصیر‌الدین طوسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان دیدارش با مقامات آمریکایی را تکذیب کرد، اظهار داشت: متکی اعلام کرد که دیدار وی با اعضای شورای روابط ‌خارجی آمریکا بود، که هر چند اعضای شورای روابط ‌خارجی آمریکا در سیاست خارجی این کشور تاثیر‌گذار هستند، اما مقام رسمی به حساب نمی‌آیند و اظهار‌نظر متکی در این خصوص را می‌پذیریم.

این استاد دانشگاه در خصوص دیدار سعید جلیلی با ویلیام برنز، گفت: در خصوص این دیدار ابهاماتی وجود دارد، زیرا برگزاری این دیدار به درازا کشیده و در پایان نیز مقام آمریکایی این دیدار و گفتگو را مثبت ارزیابی کرد، که همین اظهار‌نظر مقام آمریکایی ابهامات زیادی را در مورد این دیدار به وجود آورد. ادامه مطلب »

حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی نشانه ضعف این رژیم است

محمد صادق کوشکی کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به حمله صهوینست‌ها به نماد اندیشه انسانی و از بین بردن این سمبل اعتقادی انسانی اظهار داشت:درگیری صهیونیست ها با فلسطینیان هنگام نماز ظهر در مسجد الاقصی ده نفر مجروح و دست کم ۸ نفر اسیر در پی داشت . وی خاطرنشان کرد:مسجدالاقصی قبل از یک بنای تاریخی سمبل انسانیت و اعتقادات است و رژیم صهیونیستی با حمله به این بنای مذهبی از بین بردن یک سمبل حق طلب را دنبال می‌کند. ادامه مطلب »