جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for مارس, 2010.

Archive for مارس, 2010

افق انقلاب اسلامی ایران تمدن سازی است

نظریه های مختلفی در مورد انقلاب در دنیا وجود دارد. می خواهیم در مورد این نظرات صحبت کنیم و جایگاه انقلاب اسلامی را در میان نظریات انقلاب ها تبیین کنیم.

اگر بخواهیم انقلاب را به شکل رسمی اش مطرح کنیم و از انقلاب های مهم دنیا نام ببریم، میت وانیم انقلاب چین، روسیه یا انقلاب فرانسه را نام بیاوریم. حتی انقلاب هایی مانند انقلاب الجزیره که کاملاً استعمار ستیز و رهایی بخش است یا انقلاب آرام گاندی علیه انگلستان، یا حرکت های استعمار ستیزی که در پاکستان به رهبری محمدعلی جناح اتفاق افتاد جزو تحولات انقلابی دنیا محسوب می شوند. ادامه مطلب »

اقدام رسانه‌ای در مقابله با جنگ نرم نیازمند اتاق فکر بومی است

محمد صادق کوشکی»، کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)، در تعریف شاخصه‌های جنگ نرم رسانه‌ای گفت: اگرچه یکی از ابزارهای جنگ نرم، رسانه‌ است، اما در عرصه‌های دیگر نیز شاهد حضور و بروز این پدیده هستیم.

کوشکی اضافه کرد: این بدین معناست که یکی از کارویژه‌های رسانه‌ها با تعریف جدید ـ چه رسانه‌های مدرن و نوین و چه رسانه‌ها به شکل سنتی‌تر آن؛ یعنی چه رسانه‌های مکتوب و چه رسانه‌های دیداری و شنیداری ـ تأثیرگذاری و غلبه کردن و شکل دادن بر ذهن مخاطب بر اساس تمایلی است که صاحب رسانه دارد. ادامه مطلب »

تمام غرب‌گراها برای رسیدن به قدرت دست به خشونت می‌زنند

آقای دکتر کوشکی! لطفا فضای سیاسی کشور را قبل از نخست وزیری بنی‌صدر ارائه نمائید

بنده بحثم را از ورود لیبرالیسم به انقلاب شروع می کنم. بعد از پیروزی انقلاب یکی از مواردی که مسئله شد این بود که چه کسانی باید عهده‌دار امور اجرایی کشور گردند و تصور غالب این بود که امام و اطرافیان او این سمت‌ها را بر عهده می‌گیرند اما این اتفاق نیفتاد .اینکه چرا با وجود اینکه بار انقلاب بر دوش حضرت امام و مردم و مذهبی ها بود به خصوص در اوایل پیروزی و تا خرداد ماه ۱۳۶۰، جریانی به نام لیبرال موفق به کسب مناصب کشوری گردید دارای دلایل فراوانی است. ادامه مطلب »

خاورمیانه اسلامی قطب اندیشه است

دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی و بین‌المللی درباره ویژگی‌های خاورمیانه اسلامی گفت: بحث احیای خاورمیانه اسلامی در واقع تلاشی است برای بازگشت به هویت دینی در منطقه خاورمیانه و بنای یک ساختار هویتی جدید که پاسخگوی نیازهای این منطقه بسیار مهم در سطح جهان و در عرصه‌های مختلف زندگی باشد.

وی افزود: خاورمیانه در طول حیات اسلام در فاصله ۱۵ قرن عملا در مقاطعی توانسته یک هویت دینی پیدا کند و با این هویت دینی توانسته به نقاط شاخصی دست پیدا کند. ادامه مطلب »

برخی تندروها ادامه حیات خود را در حذف هاشمی می بینند

برخی تندروی ها از سوی برخی چهره های سیاسی و هواداران آنها تأثیر منفی در بازگشت افراد داشت چرا که آنها با بازگشت چهره های سیاسی نظیر هاشمی مخالف بودند.

این استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار آریا تصریح کرد:جمع بندی موضع گیری های هاشمی در حوادث بعد از انتخابات این نکته را مشخص می کند که با محاسبات و دقت در وضعیت جریانات سیاسی، پیوستن به جریان رهبری و پذیرش آن به عنوان محوریت نظام است. ادامه مطلب »