جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژوئن, 2010.

Archive for ژوئن, 2010

فرانسه می خواهد نقش حلال مسائل را بازی کند

دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی در پاسخ به این سوال که آیا فرانسه در مقامی هست که بتواند پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط در آژانس به ایران بدهد، گفت: این حرکت فرانسه به نوعی پاسخ به واکنش شدید جمهوری اسلامی و افکار عمومی آن در قبال تحریم های اعمال شده از سوی شورای امنیت به ویژه قطعنامه تحریم هاست.

وی افزود: تهدید جمهوری اسلامی به خروج از NPT و یا محدود ساختن جدی روابط با آژانس باعث شده تا طرف های غربی با هدف ممانعت از عملی شدن تهدیدهای ایران پیشنهاداتی را مطرح کرده و حرکاتی را ترتیب دهند. ادامه مطلب »

فرهنگ لیبرالیستی تساهل و تسامح

سخنان احمدی‌نژاد درباره مخالفت دولت با روش‌های موجود در برخورد با منکرات، بی‌حجابی و مفاسد اجتماعی برای چندمین بار یک حقیقت مسلم را به رخ حامیان احمدی‌نژاد کشید و آن گرایش عجیب دولت به فرهنگ لیبرالیستی تساهل و تسامح است!

آن روزی که احمدی‌نژاد در سال ۸۴ به صراحت اعلام کرد رسیدگی به لباس و موی جوانان را وظیفه دولت نمی‌داند کمتر کسی به این نکته توجه کرد که او صادقانه از باور ذهنی‌اش درباره نسبت حکومت دینی و فرهنگ حوزه نفوذ دولت در حاکمیت دینی سخن می‌گوید! این حقیقت در تندباد سیاست‌بازی‌ها گم شد و حتی مخالفت احمدی‌نژاد با اجرای طرح امنیت اجتماعی در سال ۸۷ هم باعث نشد تا حساسیتی علیه این تفکر در اردوگاه اصولگرایان ایجاد شود! ادامه مطلب »

رئیس بعدی دانشگاه آزاد باید مدیریت متمرکز فعلی را تغییر دهد

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی، در خصوص انتخاب رئیس آتی دانشگاه آزاد، به خبرنگار ما گفت: اولویت اصلی کسی که ریاست این مجموعه را برعهده می‌گیرد این است که برای اداره این مجموعه بسیار عظیم و متعلق به بیت‌المال، دارای گستردگی و وسعت نظر باشد.

وی ادامه داد: رئیس جدید دانشگاه آزاد باید بتواند فضای بسته و این مدیریت متمرکز مفسده‌انگیز را تغییر دهد. ادامه مطلب »

نفوذ زیاد جاسبی در بین نمایندگان مجلس

رئیس دانشگاه آزاد نفوذ زیادی در بین نمایندگان مجلس دارد و این مسأله باعث شده تا در ادوار مختلف میزان حمایت مجلس از آقای جاسبی بیشتر از حمایتی باشد که نمایندگان از فلسطین و موضوع انرژی هسته‌ای ابراز می‌کنند.

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار روزنامه «جوان» گفت: مصوبه اخیر مجلس درباره دانشگاه آزاد اگر مورد تایید شورای نگهبان قرار نگیرد، توان اجرایی پیدا نمی‌کند. در شرایط فعلی نیز به نظر می‌رسد که این مصوبه از سوی شورای نگهبان رد شود. ادامه مطلب »

تطهیر

مدتی پیش شبکه اول سیمای برادر ضرغامی در یک عمل انتحاری و در زمانی طولانی مبادرت به پخش قرائت قرآن توسط قاری محترم جناب آقای اسفندیار جان رحیم مشایی نمود! در این رابطه پیشنهاد می ­شود:

۱-       ار این پس شبکه قرآن و معارف سیما پخش تلاوت­ های استاد مشایی را نیز در برنامه­ های خود (مثلاً تلاوت ­های درخواستی یا تلاوت­ های مجلسی!) قرار دهد! ادامه مطلب »

هزینه نقد

دکتر مرندی (نماینده تهران): من احمدی ­نژاد را از خودم عدالت محورتر و دلسوزتر می­ دانم و مواضع من به معنی زیر سؤال بردن رئیس جمهور نیست و بنده در انتخابات به ایشان رأی داده ­ام و فقط از ایشان می­ خواهم در مسائلی مانند بحث تنظیم خانواده با کارشناسان مشورت کنند و الزاماً همه چیزهایی که به ذهن ایشان می ­رسد، مورد بررسی همه جانبه قرار نگرفته است. (همشهری ۹/۰۲/۸۹)

۱-       اولین نکته ­ای که بعد از دیدن این بیانات به نظر می ­رسد آن است که این بنده خدا با کلی ترس و لرز یک نقدی به بیانات رئیس جمهور وارد کرده! آن هم در مقام یک کارشناس و یک نماینده اصول ­گرای مجلس! شاید بنده خدا ترسیده به سرنوشت مصباحی مقدم دچار شود! ادامه مطلب »

ضعف بنیه‌ علمی و اقتصادی، یکی از راه‌های نفوذ دشمن در خصوص جنگ نرم است

دکتر کوشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)بیان کرد: اکنون جامعه به سمتی پیش می رود که وقتی بنیه علمی ضعیف باشد بنیه اقتصادی هم پیرو آن ضعیف خواهد شد و با تضعیف شدن این دو اصل مهم دیگر نمی توان فرایندهای توسعه را پیش برد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ادامه گفت: وقتی دانشگاه ها نتوانند مولد علم باشند این معضل هم به جامعه کشیده می شود و افراد دیگر بینش و آگاهی کامل از مسائل پیدا نخواهند کرد و این موجب می شود دشمن با نفوذ بین مردم و رسوخ در افکار و عقاید آنها به هدف خود برسد. ادامه مطلب »

خروج از NPT یک اقدام انقلابی است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه با انتقاد از پایبندی بیش از حد ایران به معاهده NPT و همکاری خارج از عرف با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: متأسفانه معاهده NPT نه تنها سود خاصی برای کشور ما نداشته است بلکه باعث شده که اطلاعات ارزشمند هسته‌ای ما از طریق جاسوسان امریکا و رژیم‌صهیونیستی که تحت نام بازرس به ایران می‌آیند، به دست بیگانگان بیفتد.

وی با اشاره به این موضوع که آژانس انرژی اتمی به هیچ کدام از تعهدات حداقلی خود در قبال ایران عمل نکرده است، عنوان کرد: ساختار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساختاری است که برای کنترل جهان از سوی کشورهای بزرگ تنظیم شده و هیچ کشور مظلومی نتوانسته از این معاهده استفاده‌ای ببرد. ادامه مطلب »

اگر موسوی رئیس‌جمهور می‌شد…

انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ خودش یک پدیده و تبعات و بازتاب هایش پدیده ای دیگر است. اگر این پدیده قبل و بعد از وقوع  به درستی مدیریت می‌شد به یقین سرمایه هنگفت سیاسی برای نظام ما فراهم می‌کرد و می‌توانست نمایش بلوغ واقعی نظام سیاسی جمهوری اسلامی باشد.

* تحریمی ها هم آمدند

در این انتخابات شاهد بودیم که گرایش‌های متنوع سیاسی موجود در جامعه، خود را در معرض انتخاب مردم گذاشتند. یک روایت از اصولگرایی در قالب احمدی نژاد و حامیانش، روایتی دیگر از اصولگرایی در قالب محسن رضایی و هوادارانش، چهره ای از اصلاح طلبی در شکل میرحسین موسوی و شکلی دیگر از اصلاح طلبی در شمایل کروبی مشهود بود. ادامه مطلب »

بدحجابی‌های اخیر یک فتنه به تمام معنا مستقل است

محمدصادق کوشکی در حاشیه سفر به اردبیل اظهار داشت: بحث حجاب و عفاف بستگی به امنیت و تمامیت جامعه دارد و چون جامعه ما جامعه خانواده‌محوری است اگر حجاب و عفاف در آن رعایت نشود جامعه دچار فروپاشی می‌شود.

وی تصریح کرد: حجاب نه تنها یک اصل دینی است بلکه در تقویت، همبستگی و امنیت ملی نیز تاثیرگذار است و هرکس دلش برای امنیت ملی ایران و نظام اسلامی می‌سوزد باید وارد میدان عمل شود. ادامه مطلب »