جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for ژانویه, 2011.

Archive for ژانویه, 2011

افق رسانه

دکتر محمد صادق کوشکی در سخنانی با طرح این موضوع که رادیو یک رسانه یک سویه است گفت : رسانه رادیو به عنوان یک رسانه سنتی و یک سویه تعریف شده است ما باید بررسی کنیم که وضعیت ارتباطی مخاطب جوان با رادیو چگونه است و ببینیم با اتخاذ چه راه کارهایی می توانیم این رابطه را استحکام ببخشیم.

وی تصریح کرد : امروز رادیو علاوه بر رقبای برون مرزی و درون مرزی از جنس خود نشریات مکتوب و شبکه های ماهواره ای را نیز پیش روی خود دارد و رقیب جدی تری چون رسانه های نوین دو سویه ارتباطی و تعاملی را نیز در مقابل خود دارد ، در دنیای امروز جوان از طریق این ابزار نوین ارتباطی همچون وبلاگ ها و پادکست خود ، تبدیل به رسانه شده است. ادامه مطلب »

بیم امید از سرزمین زیتون و قهوه

سال ۱۳۶۶ حبیب بورقیبه دیکتاتور تونس پس از ۳۰ سال حکومت مطلقه به بن بست رسید،دیکتاتوری بر سر زمین زیتون و قهوه ناچار شد گزینه فرار را بپذیرد.فرانسه و سارکوزی که به عنوان جدی ترین حامی و همراه بن علی حاضر به اعطای پناهندگی به او نشدند و او به ناگزیر به عربستان پناهنده شد.

سی و دوسال پیش هم دیکتاتور ایران از کشور گریخت و هیچ یک از حامیان غربی اش حاضر به اعطای پناهندگی به او نشدند و ظاهرا این درماندگی عاقبت تمامی دیکتاتورهاست.

بن علی در طول ۲۴ سال حکومت متکی به غرب خود تمامی پل های میان خود و ملتش را فرو ریخت.به عنوان اولین کشور عرب و اسلامی استفاده از حجاب، پخش اذان و نماز جماعت را کاملا ممنوع کرد آن هم در کشوری که به استناد اصل اول قانون اساسی اش اسلام دین رسمی آن است. ادامه مطلب »

جنجال برای محاکمه روزنامه دولت و چند نکته!

۱.  این جمله حضرت امام تاریخ مصرف ندارد! “تو غلط میکنی که قانون را قبول نداری! قانون تو را قبول ندارد!” حرمت قانون نظام جمهوری اسلامی آنچنان است که اگر کسی در برابر آن بایستد خسران دنیا و آخرت را نصیب خود ساخته است! خواه ابوالحسن بنی‌صدر باشد، خواه مهدی کروبی و خواه میرحسین موسوی و خواه هر آدم‌خوش‌سابقه دیگر!

۲٫  بر اساس فتوای حضرت امام و مقام معظم رهبری رعایت مقررات نظام جمهوری اسلامی واجب است و تخلف از آن حرام است و موجب ضمان نیز می گردد!

۳٫  شلوغ‌کاری رسانه‌ای اخیر در خصوص اعلام حکم مدیر مسوول روزنامه دولتی ایران خواسته یا ناخواسته مصداق بارز “جر زنی” در برابر قانون است! ادامه مطلب »