جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for فوریه, 2011.

Archive for فوریه, 2011

با هرگونه تجمع غیرقانونی ضد انقلاب به صورت جدی برخورد شود

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل بین‌‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه‌‌ریزی جریان ضد‌انقلاب برای ایجاد اغتشاش و کشته‌سازی انبوه و ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه گفت: از بدیهیات هر جامعه حفظ امنیت شهروندان است.

وی با بیان اینکه یکی از فلسفه‌های هر حکومتی فارغ از اینکه چه ماهیتی داشته باشد، حفظ امنیت جامعه و جان شهروندان آن جامعه است، خاطرنشان کرد: اگر حکومتی نتواند امنیت و نظم را برقرار کند، آن موقع فلسفه وجودی خودش خدشه‌دار می‌شود. ادامه مطلب »

نمایندگان ایران در این کشورها چه گفتند؟

۱٫ مدتی پیش یکی از عوامل مؤثر در سازمان سیا در جمعی محدود گفته بود پیروزی انقلاب اسلامی ایران حاصل یک خطای وحشتناک استراتژیک غرب بود! خطایی که دیگر تکرار نمی شود!

 ۲٫ هرچند نگرش احساسی به حوادث مصر، تونس، اردن و یمن برای ما حالت خوشایندی فراهم آورده تا آنجا که خیال می کنیم میوه انقلاب اسلامی در این کشورها رسیده و ما بایستی صبر کنیم تا میوه های رسیده به دامان ما بیافتند، اما واقعیت حکایت از امور دیگری دارد! ادامه مطلب »

مسلمانان خود را به غربیها بشناسانند

دکتر محمدصادق کوشکی با اشاره به اینکه غرب روابط خود را بر پایه نگاهی غلط نسبت به اسلام تنظیم کرده است، گفت: مسلمانان باید بکوشند خود را به غربیها بشناسانند و تصویر غلط غربیها از اسلام و مسلمانان را اصلاح کنند.

کوشکی با اشاره به اینکه مقوله اسلام هراسی زیرمجموعه نگاه غربی به اسلام است، گفت: اولین برخوردهای جدی جهان غرب با پدیده ای به نام اسلام در جنگهای صلیبی رخ داد که سبب ایجاد پس زمینه ای در هنر و ادبیات غرب و زمینه ساز بستری برای اسلام هراسی شد. ادامه مطلب »

جمهوری اسلامی قدرتمند تر از آن است که مخالفانش دو بازی خورده استعمار باشند

محمد صادق کوشکی؛ استاد دانشگاه در گفتگو با عصر امروز با بیان اینکه سران اصلی فتنه آمریکا و اسرائیل هستند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز بارها بر این نکته تاکیید داشته اند که فتنه سال ۸۸ از خارج از مرزها کشور طراحی شده بود و عده ای در داخل کشور نقشه دشمنان را پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه موسوی و کروبی بازیگران سیاست های استکباری  آمریکا و اسرائیل بودند، گفت: مقام سران فتنه عنوان بزرگی برای شکست خوردگان انتخابات سال گذشته است؛ زیرا جمهوری اسلامی خیلی مهمتر و قدرتمند تر از آن است که مخالفانش دو بازی خورده استعمار و مرده سیاسی باشند. ادامه مطلب »

جهان عرب در انتظار حکومتهای مردمی

یک استاد دانشگاه و کار‌شناس مسائل سیاسی گفت: آنچه که در مصر رخ داده انقلاب نیست جنبش مردمی است و تا انقلاب فاصله زیادی دارد، از طرف دیگر هنوز مردم مصر یک نظام اسلامی را قبول نکردند و فریاد آن‌ها در قالب نظام دموکراتیک است نه در غالب نظام اسلامی.

محمدصادق کوشکی در گفتگو با سرویس سیاسی «فردا» با اشاره به دخالتهای آمریکا در آینده سیاسی مصر اظهار داشت: مصر در التهاب است و دخالت آمریکا و رژیم صهیونیستی از مجموعه پارامترهایی به حساب می‌آید که می‌تواند در آینده مصر تاثیرگذار باشد اما آنچه در آینده مصر مهم‌تر به نظر می‌رسد روند حرکت پارامترهای درونی مانند احزاب و گروههای سیاسی است که تاثیر قابل توجهی در تحولات مصر می‌تواند داشته باشد. ادامه مطلب »

صالحی شروع کننده اصلاحات باشد

دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و بین‌ِالمللی درباره حضور صالحی در سمت وزیر خارجه گفت: مجلس به هر حال با رای اعتماد خود صالحی را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کرد، اما اگر قرار باشد صالحی موفق عمل کند باید نگاه و ارزیابی دقیقی درباره این وزارتخانه داشته باشد.

وی افزود: این ارزیابی باید در طی سی سال گذشته صورت گیرد و سعی بر این باشد که نقاط ضعف این وزارتخانه طی این سال‌ها استخراج شود و مورد توجه قرار گیرد تا کارنامه قابل قبولی از وزارت خارجه دکتر صالحی ایجاد شود. ادامه مطلب »

تعبیر انقلاب اسلامی برای اعتراضات عرب نادرست است

هرچند نگرش احساسی به حوادث مصر، تونس، اردن و یمن برای ما حالت خوشایندی فراهم آورده تا آنجا که خیال می کنیم میوه انقلاب اسلامی در این کشورها به ثمر رسیده اما واقعیت حکایت از امور دیگری دارد! …حتی دولت علی عبدالله صالح در یمن با صدور مجوز راهپیمایی و عدم سرکوب نظامی مردم معترض تلاش می کند بر غضب مردم فائق آید!

دکتر محمدصادق کوشکی در یادداشتی نوشت:

۱ مدتی پیش یکی از عوامل مؤثر در سازمان سیا در جمعی محدود گفته بود پیروزی انقلاب اسلامی ایران حاصل یک خطای وحشتناک استراتژیک غرب بود! خطایی که دیگر تکرار نمی شود! ادامه مطلب »