جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for نوامبر, 2011.

Archive for نوامبر, 2011

آمریکا از منافقین که قاتل شهروندانش هستند پشتیبانی می کندآمریکا از منافقین که قاتل شهروندانش هستند پشتیبانی می کند

محمد صادق کوشکی پژوهشگر ونویسنده‌ای که مطالعات و تالیفات بسیاری در زمینه جنایات منافقین دارد در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس اظهار داشت: مادلین آلبرایت وزیر خارجه دولت بیل کلینتون در اواخر دولت او سازمان منافقین را به دلیل ترور چهار آمریکایی در سال‌های قبل از انقلاب در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داد و محکوم کرد اما با روی کار آمدن دولت بوش پسر، حمایت‌های آمریکا از این گروهک تروریستی ادامه یافت.

جنایات منافقین در ۱۵ سال گذشته

وی با اشاره به اینکه جنایات منافقین در ۳۳ سال گذشته بر همه ملت ایران عیان است درباره فعالیت‌های ۱۵ سال گذشته این گروهک تروریستی گفت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون، منافقین دست به ترورهای زیادی زده‌اند که دو مورد آن شهرت عام پیدا کرده، یکی ترور شهید لاجوردی و دیگری ترور شهید صیاد شیرازی. ادامه مطلب »

ویژگی های منحصر به فرد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فلسطین

در طول ۳۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی هر اندازه که اهل سیاست نبودیم اما چند مسئله دائماً ذهن ما را درگیر می کرد و به نوعی احساس میکردیم عواقب آن به ما مربوط است. یکی از مباحث فلسطین است.

همواره این بحث از سوی جامعه جهانی مطرح می شود، در قضیه ای که دنیا درباره آن به اتفاق نظر رسیده است چرا ایران پافشاری می کند؟

بارها از سوی برخی قدرتها اعلام شده است اگر ایران دست از قضیه فلسطین بردارد بسیاری از تحریم ها علیه ایران لغو می شود. پس این پرسش مطرح می شود که چرا ایران بر سر قضیه فلسطین این اندازه هزینه می کند؟ ادامه مطلب »

هنگامی که جامعه نتواند استاندارد هویتی را تعریف کند، افراد شخصاً به دنبال آن می‌گردند

به گزارش خبر نگار اجتماعی ایصدا، محمدصادق کوشکی گفت: در حال حاضر بسیاری از جوانان ما مشکل اختلال رفتاری دارند که دلیل این مشکلات نبود استاندارد دقیق هویتی برای جوانان ایرانی است.

وی افزود: افراد زمانی رفتار صحیح دارند که استانداردی را باور کرده و به آن اعتقاد داشته باشند و چون انسان‌ها نمی‌توانند بی‌هویت باشد برای خود استاندارد سازی می کنند و این گونه است که جوانان ما به فرهنگ غرب روی می آورند، احساس می کنند که آنها در علم، تکنولوژی، پول و رفاه بسیار موفقند، پس سعی می کنند مثل آنها رفتار کنند و از لحاظ شکل ظاهر شبیه غربی ها می‌شوند. ادامه مطلب »

تعریف اقتصاد بر مبنای فرهنگ قرآنی؛ اولین قدم در مبارزه با فساد اقتصادی

محمد صادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، درباره نگاه قرآن به مسئله فساد اقتصادی و مبارزه با آن گفت: وقتی که آموزه‌های قرآنی را مرور می‌کنیم متوجه می‌شویم آنچه که تحت عنوان اقتصاد در عرف رایج نام برده می‌شود، در فرهنگ قرآنی ذیل مفهوم دنیا مطرح می‌شود، به این مضمون که در فرهنگ دینی یک مفهوم دنیا داریم که در نقطه مقابلش مفهوم آخرت قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: این مفهوم دنیا در فرهنگ دینی دارای تعابیر متفاوتی است که از جمله آن می‌توان به لهو و لعب، فتنه و مزرعه آخرت اشاره کرد. در واقع این چند‌گانگی به نحوه استفاده از این ابزار برمی‌گردد. ادامه مطلب »

تابعیت مضاعف یا رخنه‌گاه امنیتی

۱-براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تابعیت مضاعف پذیرفته نیست! یعنی هیچ شهروند ایرانی حق ندارد به جز تابعیت ایرانی تابعیت کشور دیگری را داشته باشد و در صورت کسب تابعیت جدید تابعیت ایرانی او خود به خود ملغی می‌شود!

۲-اما در عمل چنین نیست! هزاران نفر از شهروندان ایرانی تابعیت مضاعف دارند و البته تاکنون تابعیت ایرانی آنها لغو نشده است!

۳-شاید نقص در قوانین موجود و عدم قوانین بازدارنده و نبود دستگاه مسئول در این زمینه باعث شده تا هزاران مورد تابعیت مضاف (در خصوص شهروندان ایرانی) شکل بگیرد و این تخلف تبدیل به یک امر شایع و رایج شود! جالب آنجاست که علیرغم غیرقانونی بودن تابعیت مضاعف هیچ نهاد یا دستگاهی مانع این روندنبوده و حتی نیروی انتظامی از شهروندان ایرانی دارای تابعیت مضاعف در خواست کرده تا با هویت ایرانی خود به ایران سفر کنند! ادامه مطلب »

به آزاداندیشی رحم کنید!

۱- گلایه رهبر انقلاب از اجرایی نشدن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها (با توجه به این که معمولاً روش ایشان گلایه علنی نیست!) باعث شد تا عده‌ای که خود را مخاطب این گلایه می‌دانستند به تکاپو افتاده و برای سامان بخشیدن به این نقیصه به فکر راه چاره باشند. عذرخواهی نماینده بسیج دانشجویی و به دنبال آن دستور سازمانی برخی ارگان‌ها و ادارات به ابواب جمعی خود در خصوص راه‌اندازی ضربتی این کرسی‌ها نمونه‌ای از این تکاپوها به شمار می‌آید.

۲- بررسی عذر و بهانه‌ها و فرافکنی‌هایی که از سوی نهادها و مراکز مسئول در ترویج کرسی‌ها نشان می‌دهد که اکثر قریب به اتفاق این دوستان شناخت درستی از مقوله کرسی‌های آزاداندیشی نداشته و عموماً آن را با تریبون آزاد دانشجویی اشتباه گرفته‌اند! کرسی‌هایی که تاکنون برگذار شده عموماً همان تریبون آزاد دانشجویی است با رنگ و لعاب یا نام متفاوت و البته مطالعه آیین‌نامه‌ها و اساسنامه‌هایی که برای اجرایی شدن این کرسی‌ها از سوی مراکز مختلف تهیه شده موید این ادعاست که این عزیزان متوجه معنی واقعی آزاداندیشی نشده و تنها مصداق این پدیده را همان تریبون آزاد دانشجویی می‌دانند. (البته با حضور یک یا دو داور!) ادامه مطلب »

پاسخ دکتر کوشکی به دروغ جدید روزنامه ایران

روزنامه ایران چهارشنبه هفته گذشته با هدف تخریب چهره های فرهنگی و منتقد دولت دروغ جدیدی را به دکتر صادق کوشکی منتسب کردند. انچه می خوانید پاسخ محمد صادق کوشکی به مهمل بافی جدید این روزنامه دولتی است:

۱-روزنامه ایران اصولا جریده آبرومندی است و این اعتبار از زمان ریاست دکتر جوانفکر بر آن روز به روز در حال افزایش است. به ویژه از مقطعی که بهمت این روزنامه ویژه نامه‌ خاتون منتشر شد و حجاب برتر، پوشش قجری و ناصر الدین شاهی نام گرفت و در سرمقاله‌های آن به مراجع و قوه قضائیه اهانت شد و موتور سواری دختران ترویج شد و در صفحه اخر آن از مقام عرفانی سید حسن ابطحی (مقتدای انجمن حجتیه و پدر محمد علی ابطحی)تجلیل به عمل آمد: ادامه مطلب »