جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for دسامبر, 2011.

Archive for دسامبر, 2011

تماشاچیان کربلای بحرین

۱- این روزها یزیدیان آل خلیفه عرصه را بر شیعیان سالار شهیدان چنان بسته‌اند که باید منتظر عاشورایی خونین در بحرین باشیم. سکوت جهان در برابر جنایات آل خلیفه این جماعت را چنان «هار» کرده که کم کم به ریشه‌کنی تشیع از بحرین می‌اندیشند و از سوی دیگر حمایت همه‌جانبه جهان استکبار از حاکمان بحرین موجبات «مستی» آنان را فراهم آورده تا آنجا که برای سرکوبگری‌های خود حد و مرزی نمی‌شناسند و از هر شیوه و ابزاری جهت به بن بست کشاندن انقلاب مردم بحرین بهره‌ می‌گیرند. حمایتهای روزافزون عربستان، قطر، امارات و کویت از حاکمان بحرین و تلاش آنان برای تسلیح و تجهیز آل خلیفه، استقبال گرم مقامات انگلیسی و شخص دیوید کامرون از شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه حاکم غاصب بحرین و اقامت طولانی‌مدت او در انگلیس در هفته اخیر و حمایتهای پی در پی مقامات وزارت خارجه و دفاع آمریکا و حتی شخص اوباما از حاکمان بحرین و سرکوبی قیام مردم این کشور، گوشه‌هایی از پشت‌گرمی‌های آل طبقه است که علنی شده است. ادامه مطلب »

روند فروپاشی غرب از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است

روند فروپاشی غرب از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه روند فروپاشی تمدن غرب از مدت ها پیش و از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است، گفت: ماهیت تمدن غرب با بلوک شرق متفاوت است و به همین خاطر شاهد “دوران فروپاشی غرب” هستیم.

دکتر محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد علل فروپاشی شوروی سابق گفت: در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق مجموعه ای از دلایل را باید در نظر گرفت، این دلایل به نگرش ما به این مسئله بستگی دارد؛ اگر از نگاه کلان و الهی به این مسئله نگاه کنیم به تعبیر حضرت امام(ره) بی توجهی به معنویت و عدم امکان پاسخگویی به نیازهای معنوی و روحی انسان یکی از دلایل اساسی این فروپاشی بوده است. ادامه مطلب »

جنگ نرم

جنگ نرم خیلی ساده اش این است که دشمن می آید وبا استفاده از نیروها ، پول و امکانات خودمان طوری زیر پایمان را خالی می کند که حواسمان نیست . سال ۸۱ رئیس دولت رژیم صهیونیستی یک نامه ای به جرج بوش می نویسد، بخشی از این نامه را خبر گذاری اسوشیدت پرس منتشر می کند ، چند تا نکته دارد که در این نامه منتشر شده است ، اسرائیل به امریکا پیشنهاد می کند که اگر ما از نظر اقتصادی و دیپلماتیک سراغ ایرانیان برویم ، هوشیارتر می شوند ، وحدتشان بیشتر می شود وتهدید نظامی و دیپلماتیک تاثیر ندارد .، سه تا روش پیشتهاد می کند برای مبارزه با جمهوری اسلامی که دقیق هم انتخاب شده . ،۱) برهنگی۲) مصرف زدگی وترویج خرید۳) تلویزیون، انها می گویند باید در جامعه برهنگی رواج پیدا کند، بی حیایی رواج پیدا بکند .

برهنگی بین دختر های ایرانی و رواج بی حیایی بین پسر های ایرانی، دقیقا می تواند نقاط قوت جمهوری اسلامی را به نقاط ضعفش تبدیل کند . نسل جوان ایرانی توانسته مشکلات پیش روی کشورش را حل کند . ادامه مطلب »

در آغاز راه پیشرفت قرار داریم

به گزارش ایرنا، محمد صادق کوشکی روز پنجشنبه در کارگاه موقعیت فعلی جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل در دانشگاه پیام نور بوشهر افزود: اگر بخواهیم عزیز شویم باید در تمام عرصه ها و به صورت همه جانبه پیشرفت کنیم.

وی اظهار داشت: اکنون شاهد گامهای موفق در عرصه های نظامی، فرهنگی و دیگر حوزه ها هستیم ولی تا رسیدن به جایگاه شایسته ملت و انقلاب اسلامی تلاش بیشتری نیاز است.

کوشکی، سامانه های دفاعی که به دست متخصصان داخلی ساخته شده و شبکه های ماهواره ای جمهوری اسلامی که بخوبی می توانند موفق تر از سایر شبکه ها به جهت دهی افکار عمومی بپردازند را نمونه هایی از پیشرفت های عرصه های دفاعی و فرهنگی کشور ذکر کرد. ادامه مطلب »