جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for دسامبر, 2012.

Archive for دسامبر, 2012

فقط سیدمحمد خاتمی را قبول داشتم

افکارنیوز: فیلم جدید فریدون جیرانی شاید پر حاشیه ترین فیلم امسال سینماها باشد، فیلمی که علیرغم مخالفت های فراوان اکران شد و اکران آن نیمه تمام هم نماند. اولین فیلمی که علاوه بر مخالفان، موافقان آن هم مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کردند.

در همین راستا محمد صادق کوشکی، منتقد سینما و نزدیک به گروه های انصار حزب الله، همایون اسعدیان فیلمساز نزدیک به حوزه هنری و فریدون جیرانی کارگردان «من مادر هستم» در یک مناظره مفصل ۱۹ صفحه ای در مجله سینمایی ۲۴ شرکت کردند.

در این مناظره صریح، حرف های جالبی زده شد از جمله این که فریدون جیرانی اعتراضات علیه فیلم ها را خود جوش نمی دانست و یک حرکت فراقانونی می خواند. همایون اسعدیان هم در قسمتی از این مناظره نظر کوشکی را درباره اروتیک بودن فیلم خصوصی تایید کرد و گفت : علی رغم این که در فیلم آقای فرحبخش هیچ موی زنی از چادر بیرون نیامده، فیلم مصداق اروتیک است. اسعدیان در این مناظره بارها جمعیت معترض به فیلم ها را جمعی صد نفره خواند که حق ندارند برای سینمای یک کشور تصمیم گیری کنند. ادامه مطلب »

مناظره های انتخاباتی باید به دور از توهین و اتهام باشد

محمد صادق کوشکی در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو و تلویزیون آریا در این مورد گفت:« اگر مناظرات برنامه محور، علمی و بدون پرداختن به جنبه های منفی رقبای سیاسی و صرفا در حوزه ارائه برنامه ها و دیدگاه های هر یک از نامزد ها در چهار چوب اسلام و اخلاق اسلامی و بدون توهین، هتاکی و اتهام صورت بگیرد مناسب است.»

کوشکی در ادامه افزود:« چنین مناظره هایی لازمه ورود جامعه به فضای انتخاباتی مطلوب و متناسب با شان نظام دینی خواهد بود.»

بانی بحران در سینما ارشاد است/اسعدیان:سینما از ابتدا با بحران روبرو بود

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست بررسی دلایل بحران در سینمای ایران با حضور جمعی از سینماگران عصر روز گذشته در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست «محمد صادق کوشکی»، اظهار داشت: در نظام دینی هر حرکت خلاف قانونی حرام است و باید با این افراد برخورد شود.

وی در ادامه یادآور شد: افرادی هستند که در لباس های روحانیت، پزشکی و دیگر مشاغل تخلف می کنند اما این دلیل بر بد بودن روحانیت یا پزشکان نیست.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: هر شخصی در هر لباسی اخلاق را رعایت نکند خلاف دین حرکت کرده و چنانچه جریانی رفتاری غیر دینی دارد آنرا به اصل تفکر منتسب نکنید. ادامه مطلب »

گسترش «نیوزها» محصول مُد دهه ۸۰ است

محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درباره ارزیابی خود از حضور نیروهای انقلابی در فضای مجازی و گسترش سایت‌های خبری گفت: کمیت رسانه‌های ما بخصوص در فضای مجازی بسیار زیاد شده اما متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم استانداردی جدی مبتنی بر مبانی اعتقادی و ارزشی خودمان در فضای رسانه‌ای حاکم کنیم.

وی ادامه داد: به خاطر همین عدم استاندارد، این رسانه‌ها کیفیت‌آفرین نبوده‌اند و نتوانسته‌اند جایگاه واقعی خود را پیدا کنند؛ تا جایی که در پاره‌ای از اوقات به بی‌اعتمادی جامعه به حوزه رسانه منجر شده‌اند.

کوشکی با یادآوری اینکه نقش رسانه‌ها وحدت‌آفرینی، جهت‌دهی، آموزش و تربیت است ، تصریح کرد: روند موجود موجب شده بی‌اخلاقی، بی‌ادبی و بی‌اعتمادی فاحشی در فضای جامعه حاکم شود که این یک نقص اساسی است. ادامه مطلب »

رییس جمهور می‌خواهد در قدرت بماند…

آقای دکتر ابتدا ارزیابی خودتان از فضای سیاسی موجود معطوف به انتخابات را بفرمایید. آنچه الان معطوف به انتخابات است در بین مردم هم محسوس است یا فقط جریان های سیاسی هستند که این بحث ها را دنبال می کنند؟

در جامعه محسوس نیست. بیشتر در بین جریانات سیاسی تحرکات حول انتخابات دیده می شود. مردم خیلی در این فضا نیستند. البته طبیعی هم نیست که الان جامعه برای انتخابات ملتهب بشود. فعلا آنها که دغدغه سیاسی دارند و جریان های سیاسی به این کار مشعول هستند.

در بین جریان های سیاسی، طیف دولتی ها در این چند هفته خیلی خبرساز بوده اند. جابجایی های اخیر در دولت از سوی بسیاری تعبیر به تغییرات انتخاباتی شد. شما هم با این تحلیل موافق هستید؟

آن شخصی که شایعات پیرامونش هست، مطرح کردنش به عنوان یک فرد سیاسی اصلا اشتباه است و ارزش صحبت کردن ندارد. ادامه مطلب »