جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for آوریل, 2013.

Archive for آوریل, 2013

نقد یا تخریب؟ مساله این است

دکتر محمد صادق کوشکی  پژوهشگر و کارشناس مسائل سیاسی  و استاد دانشگاه در گفتگو با بی باک اظهار داشت: چیزی به نام تخریب به عنوان یک پدیده استاندارد وجود ندارد، اما پدیده شناخته شده ای به نام نقد وجود دارد.

وی در توضیح نقد بیان داشت: در نقد باید شاخصه ها و میزان های سنجش استاندارد مورد نظر را معرفی کرد و بر اساس شاخصه ها و میزان های تعریف شده، مسائل و عملکردها را ارزیابی نمود و در نهایت  اعتبار و وضع عملکرد را بر اساس شاخصه ها توضیح داد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: هر فرایندی که این مسیر علمی را طی نکند دارای شاخص و توصیف علمی نیست. شخص در آن حاکم است و ارزیابی ارزشی در آن وجود ندارد و نقد نیست، که بنا به نگاه های شخصی و سلیقه ای  می توان آن را تخریب، تضعیف و سیاه نمایی نام گذاری کرد. ادامه مطلب »

انتخابات شوراها تمرین طیف «ذیل مرجعیت» برای آینده عراق بود

صادق کوشکی، کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه در گفت و گو با «تهران پرس» گفت: در این باره که چرا در انتخابات شوراهای استانی عراق مشارکت از ۵۰ درصد بالاتر نرفت می توان به سه مسئله اشاره کرد. ابتدا فشارهایی که برخی از کشورهای مخالف دولت عراق بر استان های مرکزی تحمیل کردند. این مسئله باعث شد تا شهروندان کمتر پای صندوق های رای بروند. مسئله دوم انفجارهایی است که مکرر در عراق حادث می شد و مسئله سوم نیز به کارکرد نوری المالکی باز می گردد. به هر جهت مالکی طی این مدت بیش از همه درگیر مسائل و مشکلات سیاسی ای بود که برای عراق ایجاد می شد، بنابراین نتوانست آنگونه که لازم بود به شرایط رفاهی مردم بپردازد. ادامه مطلب »

دولت یعنی پنج میلیون نفر کارمند…

طی سال های گذشته رهبر معظم انقلاب همواره ملاک هایی را برای انتخاب اصلح مطرح کرده اند. رهبری در سخنان نوروزی شان اند اصلح را کسی دانستند که حائز همه ویژگی های مثبت رئیس جمهور فعلی منهای ویژگی های منفی او باشد. با توجه به این مطلب به نظر شما نامزدهایی که مطرح هستند، تمام ویژگی های مثبت رئیس جمهور فعلی را برخوردارند؟

ببینید رهبری به هر جهت یک شریطی را ذکر کردند که در دوره های مختلف تکرار شده است. این شرایط، شرایط ثابتی هستند و اختصاص به فرد و جناح خاصی ندارد. یعنی اگر ملاک های ارائه شده در سال ۷۲ یا ۷۶ یا ۸۸ را نگاه کنیم در همه دوره ها شرایط تکرار شده است. حالا هر کسی این شرایط را دقیق تر داشته باشد بیشتر بر شاخص های رهبری منطبق خواهد شد.
رهبری در سال های ۷۶ و ۸۴ هرگز نفرمودند معیار اصلح این است که کاندیداها ویژگی های مثبت آقایان هاشمی و خاتمی را منهای نقاط ضعفشان داشته باشند. مثلا سال ۸۴ بر ساده زیستی، روحیه جوانی و … تاکید کردند. به نظر شما کدام یک از نامزد های اصولگرایان حائز همه نکات مثبت رئیس جمهور فعلی است؟

هنوز که کسی نامزد نشده است! ادامه مطلب »