جستجو
آرشیو

You are currently browsing the پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمدصادق کوشکی blog archives for اکتبر, 2013.

Archive for اکتبر, 2013

کوشکی «سبک زندگی به روایت انقلاب اسلامی» را نوشت

محمدصادق کوشکی در گفت‌گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «سبک زندگی به روایت انقلاب اسلامی» داد و گفت: این کتاب قرار است توسط دفتر نشر معارف منتشر شود.

وی افزود: در واقع این کتاب تلاشی است برای تبیین این نکته که انقلاب اسلامی به عنوان یک تفکر در دنیای امروز پیشنهادهایی برای دنیای بهتر دارد و این تفکر قطعا راهکار‌هایی برای سبک و شیوه زندگی دارد.

کوشکی گفت: خواننده این کتاب با مطالعه مطالب در ابتدا با مبانی سبک زندگی به روایت انقلاب اسلامی و در پی آن با مصادیق و الگوهای این سبک زندگی آشنا خواهد شد.

این نویسنده اظهار داشت: همچنین در این کتاب  علاوه به پرداختن به این نکته که لزوم پرداختن به سبک زندگی مطلوب انقلاب اسلامی چیست، دو الگوی موفق در سبک زندگی معرفی شده است که در قالب سبک زندگی جهادی تعریف می‌شود. ادامه مطلب »

مصر به مرور شاهد کاهش اعتراضات خواهد بود

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: دولت مصر در شرایط فعل مشکلی برای برگزاری انتخابات ندارد و به مرور هم شاهد کاهش اعتراضات خواهد بود.

صادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار بیداری اسلامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ممنوعیت فعالیت‌های اخوان المسلمین مصر از سوی دولت موقت این کشورعنوان کرد: در گذشته فعالیت‌های اخوان المسلمین در مصر غیرقانونی نبود ولی همواره حکومت‌های مصر مخالف فعالیت‌های این گروه بودند و حتی در مواردی هم برخوردهای خشنی با اعضا و رهبران اخوان المسلمین داشتند.

این کارشناس مسایل خاورمیانه با تاکید بر این که اخوانی‌ها از گذشته بر این باور بودند که باید با رهبران حاکم بر مصر روابط نزدیکی داشته باشند گفت: حتی وقتی انور سادات و مبارک رهبران اخوانی را بازداشت کردند بازهم آن‌ها پس از آزادی از زندان به دیدار مبارک و انور سادات رفته و با آن‌ها بیعت کردند. ادامه مطلب »

محمدصادق کوشکی در واکنش به نقل خاطرات بدون سند از امام خمینی (ره)

به گزارش یزدرسا به نقل از نسیم، محمدصادق کوشکی در واکنش به نقل خاطرات بدون سند از امام خمینی (ره) گفت : آنها که سخنگوی امام می‌شوند، ایشان را همان جسم فیزیکال می‌دانند که از دنیا رفته است. موج اندیشه و جریان فکری امام زنده است و سخنگو هم نمی‌خواهد و خودش به هزار زبان در دنیا حرف می‌زند.

فواید مذاکره با شیطان!

۱- دیپلمات ها معتقدند آدم باید آماده مذاکره با شیطان باشد! آن هم در قعر جهنم!

۲- هر چند دیپلمات در مملکت ما کم نیست اما رهبر انقلاب به صراحت تاکید کردند که من دیپلمات نیستم!

۳- علیرغم نگرانی های بحق بعضی از دلسوزان نظام و انقلاب در خصوص مذاکراه مستقیم با آمریکا در روز های گذشته، با اطمینان می شود گفت که از جانب این مذاکرات خطری متوجه نظام و انقلاب نخواهد بود!

۴- مهمترین نقطه اختلاف جمهوری اسلامی و حاکمان آمریکا، رژیم صهیونیستی است و سایر مشکلات فیما بین از این نقطه آب می خورد! اگر نظام می توانست نسبت به مسئله فلسطین بی تفاوت باشد دیگر نیازی به ۳۴ سال مرگ بر‌ آمریکا نبود و اصولا مشکلی باقی نمی ماند که برای حل آن نیاز به مذاکره باشد! ادامه مطلب »

اخوان‌المسلمین مصر و النهضه تونس شانسی برای برگشت به حکومت ندارد

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: در مصر شانس روی کار آمدن فردی نظامی پررنگ است و در تونس هم احزاب چپ شانس بیش‌تری برای به قدرت رسیدن دارند.

صادق کوشکی، استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بیداری اسلامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه وضعیت مصر انتخابات آتی در این کشور عنوان کرد: با توجه به فضای موجود در مصر به نظر نمی‌رسد اسلام‌گرایان و مشخصا اخوانی‌ها شانس چندانی برای به دست آوردن کرسی ریاست جمهوری در این کشور داشته باشند.

او ادامه داد: به احتمال زیاد اخوانی‌ها در مصر به یک اقلیت پارلمانی تبدیل می‌شوند و از سوی دیگر به نظر می‌رسد موقعیت ملی‌گراها یا حتی سکولارها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در مصر زیاد است هر چند که ناآرامی‌ها در جامعه به طور محدود ادامه خواهد داشت. ادامه مطلب »

انتقاد کوشکی از معرفی”گذشته” به اسکار

به گزارش گروه فرهنگی مشرق، محمدصادق کوشکی تحلیلگر مسائل فرهنگی در گفت‌وگو با فارس با ابراز گلایه از معرفی فیلمی غیر ایرانی زبان به عنوان نماینده کشور ایران به مراسم اسکار گفت: متاسفانه حرکتی در زیرمجموعه معاونت سینمایی صورت گرفت و فیلم «گذشته» را به عنوان نماینده ایران معرفی کرد که اگر وزارت فرهنگ و هنر پهلوی هم بود چنین انتخابی نمی‌کرد و با این کار دوستان روی وزارت فرهنگ پهلوی را سفید کردند.

وی ادامه داد: وزارت ارشاد و معاونت سینمایی با این اقدام خود به تاریخ و فرهنگ ایران اهانت کردند و باید از این افراد سؤال کرد که آیا ملت ایران آنقدر حقیر شده است که فیلمی به زبان فرانسه را به عنوان نماینده کشور به خود به اسکار معرفی کنیم و باید از این دوستان پرسید آیا هنوز افکار تقی‌زاده در ارشاد حکومت می‌کند؟

این تحلیلگر مسائل فرهنگی خاطرنشان کرد:‌ زبان فارسی یک زبان جهانی و بسیار شیرین است، اما متاسفانه فیلمی به عنوان نماینده ایران به اسکار معرفی می‌شود که زبان آن فرانسوی است و از نظر من این کار خیانت به هویت، فرهنگ، تاریخ و زبان رسمی کشورمان است. ادامه مطلب »